Celková anestezie

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Celková anestezie

Příspěvekod halibeli » 29 lis 2016 16:12

Dobrý den, byl jste už někdo s RS na operaci v celkové anestezii? Jak to dopadlo?
Mám jít na operaci a mám strach. RS mám 10 let, beru rebif 22.
Dík za informace.
halibeli
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2013 18:56

Re: Celková anestezie

Příspěvekod nika.vera » 01 pro 2016 12:30

Ahoj, byla jsem v celkové anestezii 2x a pokaždé zaplaťpánbůh v pohodě. Brala jsem ale vždy k léčbě ještě Prednison a vyklesávala jsem ho - takto nařízeno od lékařky z RS centra, kde jsem zákrok konzultovala. Samozřejmě jsem informovala anesteziologa. Obě mé operace, ale byly neodkladné - komplikovaná zlomenina kotníku. Standardně se ale anestezie nedoporučuje, pokud není akutní.
nika.vera
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2013 13:35

Re: Celková anestezie

Příspěvekod halibeli » 03 pro 2016 19:07

Moc děkuju za odpověď. Budu konzultovat v RS centru, pak uvidím. ;)
halibeli
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2013 18:56

Re: Celková anestezie

Příspěvekod Lorain » 03 pro 2016 22:04

Konzultuj.
Já měla plnou anestezii dokonce v neléčené atace bez jakýchkoli opatření a dle MR se nic nestalo.
Rozhodně ale ty stavy pak byly děsné. Bylo to těsně před stanovením diagnózy, děly se mi hrozné věci a nebyla jsem schopna kódovat, co mám z RS, co z panických atak a co je ponarkźový stav :-(
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Celková anestezie

Příspěvekod peggy2 » 05 pro 2016 12:16

ja mam zkusenost z okoli, a naprosto v pohode, zadnej problem nenastal
neslo ale o operaci v pravem slova smyslu, jen o zakrok v celkove anestezii, tedy zadne siti a hojeni velkych ran
peggy2
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2013 09:51

Re: Celková anestezie

Příspěvekod halibeli » 18 dub 2017 17:04

Všechny Vás zdravím,
takže už jsem "po". Jsem úplně v pohodě, žádná ataka, žádné zhoršení. :D
Dokonce už chodím do práce a tvrdě zařezávám. ;)
A to jsem ještě vyfasovala jednu protitetanovku na cestu.
Je to v poho, bála jsem se zbytečně. Hurá.
Psychická pohoda = fyzická pohoda. :D :D :D :D
Tak se mějte krásně, lidi.
halibeli
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2013 18:56

Re: Celková anestezie

Příspěvekod vrána » 26 led 2021 06:10

RS 10 let, nedávná zkušenost s celkovou anestezií naprosto šílená, po operaci šílený bolesti a taky neschopnost se vyčůrat (cévkování) ale do dvou dnů vše zase zpátky v normálu. To je potíže jako normálně. Byl jsem dříve 2x v celkové narkoze a mohu porovnat. U mě naprosto neporovnatelný.
vrána
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2019 08:07


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků