Stránka 11

copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 27 říj 2016 16:54
od nickorette
Jake mate zkusenosti s copaxone? Kdy vam zacal ucinkovat,jak dlouho na nem jste atp.?

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 14:04
od vychodocech
Po půl roce. Už na něm nejsem, ale byl jsem na něm 5 let.

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 14:18
od 666_peter_666
Ja som ho bral cca. 2 roky, ale mne nepomohol, počas liečby sa mi zhoršil stav - na začiatku som chodil ešte bez palice, na konci som ju už potreboval.
Atak som počas tej doby nemal, skôr sa môj fyzický stav pomaly zhoršoval. Počas pichania som mával mierne kožné reakcie - sčervenanie miesta vpichu,
preto som miesta pravidelne striedal.
Zo všetkých liečív, ktoré som bral, mi Copaxone nepomohol najviac.
Potom som prešiel na Tysabri.

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 31 říj 2016 18:28
od nickorette
Ja se prave zajimam proto,protoze beru copaxone 2. mesic, po nesnasenlivosti betaferonu a mam nejaky novy problemy. Jak konkretne se projevilo,ze copaxone uz zabira? Jak to poznam? Odeznely mi problemy po interferonech,o to se citim lip,ale pocituju nejaky neurologicky zmeny k horsimu,ale ne tak zasadni,abych presvedcil neurology o atace. S tim uz mam zkusenost. Jak se konkretne u vas projevil nastup ucinku copaxone?

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 31 říj 2016 21:41
od vychodocech
Glatiramer acetát začne účinkovat nejdřív po půl roce, někdy i déle, dva měsíce je moc brzy. Poznáš to tak, že budeš stabilizovaný, ale pokud máš problémy s RS je nutné to řešit u neurologa, případně přeléčit kortikoidy. Tahle léčba se zpravidla nasazuje v začátcích RS, tato léčba přispívá ke stabilizaci nemoci.

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 01 lis 2016 13:05
od nika.vera
Copaxone jsem měla 2 roky. Neúčinkoval u mne tak, jak by jsem potřebovala, přešla jsem na Gylenia a za mě super. U Copaxon jsem měla 2-3 menší ataky za rok, hrozné boule v místě vpichů a vyrážku. na každého účinkuje jinak, musíš vyzkoušet a uvidíš. Hodně štěstí:))

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 11:35
od dexter277
Já jsem bral Capaxone asi 6 let ze začátku denní aplikací pak tu 3x týdně. Ale zdá se mi , že po přestoupení na 3x týdně, se vše zhoršilo. Víc lezí na MRI, celkové zhoršení. Teď jsem přestoupil na Gyleniu. Dokonce po vysazení Copaxonu se mi udělalo lépe cca 2 měsíce bez něj možná placeno efekt :D ale bylo mi prostě o něco líp. Vedlejší účinky až na to píchání a ztuhlá místa tak skoro nic. Akorát že jsem za těch 6 let a to mám stejnou denní zátěž, stejný jídelníček atd. Přibral cca 23 kg ! Doktorka na MS centrum, říkala prý že jako relativně častý je zde porucha metabolismu tuků. Ale zase znám lidi z MS centra co jim Capoxone pomáhá.

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 20:42
od vychodocech
Přechod z 20mg copaxone na 40mg copaxone má statisticky stejnou účinnost, není pravděpodobné, že zhoršení zdr.stavu RS je v této souvislosti. Zkrátka jednou glatirameracetát přestane fungovat (je to častý jev bez toho zda je to 20mg nebo 40mg).

Rozdíl mezi 20mg a 40mg může být v aplikaci, aplikace 40mg může být hůře snášena po vpichu (více to pálí), ale zato se to aplikuje jen 3x týdně...

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 18:23
od lucik-mi
Dobrý den,
s Copaxonem teprve začínám. Kromě RS se léčím s úzkostnými stavy. A po aplikaci Copaxonu mám pocit, že se mi návaly úzkosti zhoršují. Prosím, odezní to nebo se aspoň ztlumí až Copaxone začne plně účinkovat? Nebo máte nějaký tip, jak to líp zvládnout? Zatím jsem úplně v začátcích se vším a cítím se dost zmatená a v šoku. Děkuji

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 19:48
od dexter277
lucik-mi píše:Dobrý den,
s Copaxonem teprve začínám. Kromě RS se léčím s úzkostnými stavy. A po aplikaci Copaxonu mám pocit, že se mi návaly úzkosti zhoršují. Prosím, odezní to nebo se aspoň ztlumí až Copaxone začne plně účinkovat? Nebo máte nějaký tip, jak to líp zvládnout? Zatím jsem úplně v začátcích se vším a cítím se dost zmatená a v šoku. Děkuji


Dobrý den,
nenapsala jste jak dlouho Copaxone užíváte, jeho plný náběh (účinek) je až kolem 6 měsíce. Více nežádoucí účinků pokud nastanou bývá převážně na začátku léčby, časem by měli odeznít. Copaxone je nejméně "problémový" lék na RS je relativně nejšetrnější, samozřejmě jako každý jiný lék může mít vedlejší účinky, já osobně jsem zásadní nežádoucí účinky nezaznamenal. Psychické a psychiatrické poruchy může způsobit jak samotná RS tak i samotný lék, toto je spíš o konzultaci s Vaším ošetřujícím lékařem (psychiatrem). U RS je všeobecně známé deprese dříve nebo později má prý cca 80-90% pacientů, chronickou depresi má cca kolem 40%, pak jsou zde různé poruchy nálad či jiné psychiatrické problémy. Toto samo je způsobeno organickou poruchou v mozku způsobené lézemi. Nebo člověk může mít genetickou nějakou dispozici pro nějakou psychiatrický defekt a RS včetně léků to samozřejmě může ztížit.

Re: copaxone - zkusenosti

PříspěvekNapsal: 20 úno 2018 13:45
od schutzmeister@iex.cz
bla,bla,bla .....
Copaxon je pro vnímavé osoby vysoce pro depresivní a je jedno, jak ho dlouho berete.
U manželky byli nakonec deprese důvodem k vysazení. Před 15 lety ještě nebylo nic jiného. Dost blbý, protože jinak Copaxon funguje dobře. Tenkrát ještě zkušenosti žádné.
Dneska po otestování snad všech antidepresiv už by jsme se Copaxonu tak nebáli. ;)
Úplně nejlíp dlouhodobě funguje Citalec - či jiné citalopramy - jen je třeba poladit dávku. Nějakou chvíli se to rovná, čili přidávat ubírat tak po týdnu, čtrnácti dnech. Taky nám lepší funguje nižší dávka vícekrát denně, než jedna maxi.
To jsou léky. Určitě varuju před Rivotrilem, který občas psychouš píše, leč z dlouhodobého výhledu je to průšvih.
Mimo to, je třeba poladit kortikoidy. V tom neurologové dosti plavou. Pokud totiž jste je už brala a ke Copaxonu je nenapíší, může to samo o sobě být příčinou depresí. Plus ten Copaxon. Jak se s nima začne, je třeba být obezřetný s vysazením. Zkoušet dávkování a druhy. A pokud ho nepíší, tak aspoň něco málo jen pro ty deprese.
Když ho píší, tak někdy dost blbě. Kupříkladu vzhledem k depresím byl pro manželku největší provar obdenní dávkování. To ji doporučili na centru. Když se pak dostala k endokrinologovi, tak nevěřil, jak mohli vystudovat lékařskou fakultu. Jak jsou deprese, musí se brát konstatní dávka, spíše nižší, ale stálá. Touhle radou se žena s depresemi jednou pro vždy rozloučila. A to před tím různě polykala prášky a skákala z mostu.
Vůbec - pravidelné dávkování je moc, moc na deprese důležité.
Psycholog a podobný instituce se nám vůbec neosvědčili, ani terapie v blázinci.