Gilenya - svědění

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Gilenya - svědění

Příspěvekod mia_15 » 08 říj 2016 21:23

Dobry vecer,
uzivam pripravek Gilenya, jiz druhy rok, celou dobu OK, nyni 2mesice svedeni tela. Ne kazdy den, treba 3dny za sebou, ne celych 24 hodin, z toho nekdy dopoledne, pripadne vecer, pak zas den klid......alergie vylouceny, vse dalsi vysetreni OK. Mate prosim nekdo stejny problem, muzete sdelit sve zkusenosti a radu, co s tim?
Dekuji.
mia_15
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 říj 2016 20:50

Re: Gilenya - svědění

Příspěvekod petankl » 09 říj 2016 07:50

Ja beru gilenyu uz ctyri roky a se svedenim nemam az tak problem. Obcas me telo svedi nebo nektere casti, ale na to pomaha nejaky krem, treba indulona..
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Gilenya - svědění

Příspěvekod mia_15 » 09 říj 2016 11:47

petankl píše:Ja beru gilenyu uz ctyri roky a se svedenim nemam az tak problem. Obcas me telo svedi nebo nektere casti, ale na to pomaha nejaky krem, treba indulona..


Dekuji za info-obavam se, ze na tohle Indulona nezabere, svedi me i hlava, koluje to po celem tele, neni to kumulovano na jedno misto :oops: Nekdy to svedeni je az takove pichlavejsi.....dneska treba zatim nic, ale vecer to bylo opet neprijemne:-(. Nekdo zde psal, resp. doporucoval pripr. Milgamma N.....tak asi zkusim zakoupit, protoze uz opravdu nevim, co s tim:-(.Pokud to neni Gilenyi, tak uz jsem docela zoufala :oops: .Ale dekuji moc za odpoved, treba jeste nekdo zareaguje.
mia_15
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 říj 2016 20:50

Re: Gilenya - svědění

Příspěvekod petankl » 09 říj 2016 12:36

A jsi si jista, ze to neni od rs? Ty ruzne pocity, zejmena senzoricke, jsou pro ni typicke. Je ale pravda, ze jsem to ted nasel u gilenye v pribalovem letaku mezi velmi caste vedlejsi ucinky. Jinak ja se vetsinou skrabu, ale to pravda neni dlouhodobe reseni. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Gilenya - svědění

Příspěvekod mia_15 » 09 říj 2016 13:14

No ja bych byla moc rada, pokud by to bylo od RS:-), protoze jsem si tim mohla usetrit behani po vsech ostatnich vysetrenich:-(, bylo to psycho. Bylo me receno, ze Gilenya tohle nezpusobuje:-(.....tak pak se v tom cert vyznej:-(. Bylo by pro me daleko lepsi, "svadet"to na RS, ale clovek se snazi verit lekarum, pokud tedy maji zkusenost...ataku take vyloucila, tak ja opravdu nevim:-(. Pokud by to od RS bylo, svedeni jako symptom, tak snad by na to neco mohli dat:-(, takhle jsem za pokusneho kralika, nejdriv Zodacy, Zyrtecy a nic....:-(. Je to docela neprijemne, jakoby se po me furt prohanelo stado blech ci co, svedeni, lechtani, uz to nedoakzu popsat. Ale svedeni hlavy je neprijemne nejvice:-(. A take nejvice se tohle deje vecer, kdyz ulehnu....na koznim alergie vylouceny, gastro v poradku, upravila jsem jidelnicek, zmenila sprchovaci gely i sampony, vysadila avivaz, stresova zalezitost take ne, nemam z ceho a jine leky nez Gilenyi neuzivam...a zadne vychodisko. 2dny klid, den svedeni, pak zas treba dalsi den vecer, pak 3dny klid a 3dny svedeni, neni to pravidelne, ale je to:-(. No imrvere se osivat, skrabat, opravdu reseni neni:-).Ale moc dekuji za reakce:-)
mia_15
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 říj 2016 20:50

Re: Gilenya - svědění

Příspěvekod petankl » 09 říj 2016 16:21

Jo to je pravda, ze to, co popisujes mam taky. Svedeni hlavy, lechtani, casto pred usnutim takovy trosku pocit jakoby "nabuzenosti" kuze. Nijak jsem to doposavad neresil a asi nebudu, protoze jsem si na to zvykl. Nicmene, ze to patri mezi vedlejsi ucinky gilenye naleznes v pribalovem letaku treba zde (dej hledat "svedeni"): www.sukl.cz/file/69716_1_1/ Nevim tedy jestli bych to chtel jako priznak ataky a bylo by me lepe, to je prece jen jine kafe, ale myslel jsem, ze je to takovy ten bezny a ne az tak zavazny pruvodni symptom rs, viz treba zde: http://www.nationalmssociety.org/Sympto ... ms/Itching Co se tyka rs lekaru a jejich pristupu k tomuto, tak me to moc neprekvapuje. Toto resit nebudou a dozvis se odpoved "to si reste u sveho obvodniho lekare", protoze to neni zivot ohrozujici symptom a na tvuj "well being" oni z vysoka kaslou. Zalezi ale pravda taky na rs centru, kam chodis ty?
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Gilenya - svědění

Příspěvekod mia_15 » 31 led 2017 10:20

Dobrý den, nebo ahoj,
já se moc omlovám, že jsem se neozvala:-(, ale řešila jsem dost vážné zdravotní problémy v rodině, tak jsem byla příliš "zasekaná" právě tímto a sebe jsem přestala nějak řešit - resp.svědění postupně ustalo:-(.Bohudík. Moc ale děkuji za reakce!!a snahu pomoct. Já se léčím na RS centru na Karlově náměstí. Musím říci, že jsem spokojená, jen to svědění jaksi nemělo řešení:-(.U nikoho jiného prý to s Gilenyí nezanamenali. No tak snad tento můj doprovodný jev se hned tak nevyskytne.
mia_15
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 říj 2016 20:50


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 5 návštevníků