Rebif 22 nebo Avonex?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 08 zář 2016 15:15

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na toto: Momentáně uz dost dlouhou dobu beru Rebif 22, ale v poslední době se mi v místech aplikace injekce začíná jakoby propadat kůže (asi rozpad tukové tkáně?).V RS centru mi řekli,že by možná pro mě byl tedy lepší ten Avonex,ale z něj mám strach. Sestřička mi už kdysi ukazovala to aplikační pero jak to funguje (jehlu totiž nemohu vidět) a přijde mi ta aplikace perem horší a prý lidi i říkají, že jim to dost bolí. Proto bych se ráda zeptala někoho kdo si aplikuje Avonex jestli je to opravdu hodně bolestivé nebo jestli má někdo srovnání s Rebifem.S Rebifem jsem jinak spokojená,ale vzhledem k tomu propadu kůže na více místech (a tam Rebif aplikovat nemohu a takhle za chvilku nebudu mít kam),tak asi stejně mě ten Avonex nemine :-( .
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod vychodocech » 08 zář 2016 22:38

Těžko radit, ten efekt na RS bude podobný.... Osobně nejsem zastáncem aplikačního pera (zvlášť do svalu) - ale to je věc každého (individuální) - pokud je k dispozici osoba, která dokáže (skoro každý to dokáže) aplikovat tomu druhému (bez pera - pomalu), je to úplně v pohodě.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 29 lis 2016 10:12

Dobrý den, tak nakonec kvůli těm flekům a propadlinám mám teď nově ten Avonex,jenže když jsem byla na zaučení,tak mi sestřička říkala,že je to škoda,že to je krok zpět.Nechápala jsem proč, až doma,když mě napadlo se podívat na rozdíly a je mi to jasné, Avonex je jen poloviční dávka toho léku než jsem měla ten Rebif, to jsem ale před tím nevěděla a nikdo mi to neřekl.Je pravda, že vlastně žádné problémy ohledně RS nemám a EDSS mám 2,jen na magnetické rezonanci bylo jedno nové mrňavé ložisko,ale to prý je v pohodě. Mám ale teď strach, abych se nějak zdravotně nezhoršila,když mi teď nic není a budu užívat tu nižší dávku.Možná proto mi paní doktorka navrhla ten Avonex,když viděla, že jsem v pohodě, tak že by mi stačil.Kdyby ne,tak nevím co pak,protože sestřička v RS centru říkala, že zpátky už to asi nepůjde, asi myslela zpátky na ten Rebif?Nevíte z jakého důvodu by to nešlo nebo případně jaká by byla možnost pak,kdyby nižší dávka se ukázala že je málo?Každopádně teď už mám ten Avonex,tak se s tím teď už nedá nic dělat a snad zvládnu i ty injekce do svalu z toho mám fakt strach.
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod petankl » 29 lis 2016 17:38

Mezi avonexem a rebifem neni skoro zadny rozdil, mozna trochu oproti rebifu 44, vse ma ucinnost tak 20% procent a mene. Kdyz budes mit ataky tak dostanes preparaty druhe volby, tysabri, gilenya, tecfidera.. kdyz ti ataky prestanou, ale budes se stale zhorsovat, tak ti je seberou a doporuci socialni sluzby.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod vychodocech » 29 lis 2016 18:12

Ano, není to velký rozdíl - osobně se domnívám, že není žádný, nebo zanedbatelný. Není důležité, že je viditelně méně látky v injekci Avonexu, toto se nedá porovnávat, léčivo Avonex má jiné použití - je do svalu (jinak se vstřebává) než podkožní Rebif22. Tady skoro se vším souhlasím s Petanklem :-).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod pav » 22 dub 2018 22:03

Kolega z práce má rok avonex. Přibylo mu 1 ložisko. Údajně 1-3 za rok jsou v normě.Je to tak ?
Až se to rozjede naplno,je potřeba padat z co nejvyšší výšky!
pav
 
Příspěvky: 61
Registrován: 06 bře 2017 18:30
Bydliště: náchodsko

Re: Rebif 22 nebo Avonex?

Příspěvekod vychodocech » 22 dub 2018 22:56

pav píše:Kolega z práce má rok avonex. Přibylo mu 1 ložisko. Údajně 1-3 za rok jsou v normě.Je to tak ?

V normě nic není, jedno ložisko může a také nemusí znamenat problém, je to individuální. Pokud nemá žádné nové problémy tak to bude OK a zřejmě není nutné měnit léčbu.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron