cestování

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

cestování

Příspěvekod nika.vera » 03 srp 2016 08:44

Ahoj, za dva měsíce jedu na 3 týdny do USA. Beru Gylenii a chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti, zda existuje nějaký ,,PAS" ohledně léků, popřípadě kdo mě vystaví potvrzení na tyto léky a info o mé léčbě, kdybych potřebovala, nedej bože, ošetření v USA? Díky
nika.vera
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2013 13:35

Re: cestování

Příspěvekod vychodocech » 03 srp 2016 12:46

Měli by to udělat v MS centru, když jsem dříve cestoval tak mi ten "pas na léky" vystavovali.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: cestování

Příspěvekod masha » 03 srp 2016 18:19

Ahoj,potvrzuju-v ms centru ti vystavi karticku (v anglictine),ze mas rs a cwstujes s danym medikament.
Obavat se nemusis-letela jsem mnohohrat a nikdy zadny problem.gylenii si vem do prirucniho zavazadla,pripafne ostatni leky nech spis v kufru (karta byva vystavena jen na DMD).ev.doporucuju vzit kopii lekarske zpravy z ms centra (resp.jeji preklad do aj) a to nejen pro pipad potreb na letisti,ale i pak v zahranici.
zij si dovolenou.
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31

Re: cestování

Příspěvekod nika.vera » 04 srp 2016 10:31

Děkuji moc za radu :) požádám si teda v centru.
nika.vera
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2013 13:35

Re: cestování

Příspěvekod marco » 05 čer 2018 18:31

Ahoj, mohl by mi někdo poradit, co s použitými injekcemi v zahraničí (Betaferon, UK)? Lékárny je vezmou? Tahat to letecky zpet do ČR asi neni nejlepší nápad.
marco
 
Příspěvky: 30
Registrován: 25 bře 2018 10:08

Re: cestování

Příspěvekod Lorain » 06 čer 2018 07:27

Co vím, tak je lékárny berou jen v těch "kontejnerech". Třeba k Rebifu jsem dostala krom toho velkého ještě malý cestovní. Ale upřímně, nikdy jsem ho nepoužila. Po poradě se dvěma lékaři použité injekce na cestách dávám normálně do směsného odpadu.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: cestování

Příspěvekod vychodocech » 06 čer 2018 11:30

V Anglii by to mělo fungovat asi jako u nás, ne všechny lékárny ale berou zpětně použité léky a jehly (respektive jsou vybavené sběrným boxem). Jehly se ukládají do předepsané nádoby (nádoby jsou zdarma v UK na předpis). Použité jehly a léky jsou v UK (jako u nás) nebezpečným odpadem a do směsného domovního odpadu nepatří (není to dovoleno).

více zde:
https://www.nhs.uk/chq/Pages/2421.aspx

jinak lékárny jsou v UK povinné na zpětný odběr léků a zdrav.materiálu:

https://psnc.org.uk/services-commission ... medicines/
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: cestování

Příspěvekod marco » 06 čer 2018 20:49

Oběma moc díky, zkusím cestovní kontejner získat na Karláku a vrazit v UK do lékarny, budu se ohánět předpisy, přinejhorším :-).
marco
 
Příspěvky: 30
Registrován: 25 bře 2018 10:08


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron