STRES

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

STRES

Příspěvekod nickorette » 06 čer 2016 07:26

Porát se tak nějak vědci dohadujou, čím todle onemocnění může být způsobený. A já si myslím, že je to převážně dlouhodobej stres. Většina lidí, co kde o RS píše, tak radí, aby byl člověk hlavně v psychický pohodě, aby se to nezhoršovalo ještě víc. No tak to je podle mně jasnej ukazatel toho, že psychický vypětí je nejvýznamnější spouštěcí faktor, asi po vitamínu D. Napište sem do vlákna prosím ti, kteří jsou přesvědčení tak jako já, že u nich za to prostě může stres...
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod Kendik » 09 čer 2016 18:41

Ano, mam stejny nazor.Protoze prave po velkych psychickych vypetich, ktera jsem prozil se mi RS rozjela v plne sile.
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: STRES

Příspěvekod Lorain » 09 čer 2016 20:11

Myslím, že jsem v životě měla už větší stres. Ale jen krátkodobě. RS se mi objevila při dlouhotrvajícím stresu a nevyspání z kolotoče malá nespavá dvojčata plus starší syn a pŕace, kterou jsem si nemohla odpustit, a stres v rodině a vůbec :-(
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: STRES

Příspěvekod Petr75 » 09 čer 2016 21:16

Stres chápu jako jeden z faktorů, nic víc. Kamarád, který se ve vyšším levelu věnoval kulturistice si stál vždy za tím že pro podání nejlepších výsledků je potřeba se mu co nejvíce vyhnout. Tedy vliv na člověka to jistě má ale zásadní věci pro danou věc jsou nejspíš jinde.

Maximum stresu je válka, po ní by to tedy byla samá RS.



(zdroj grafu http://www.neurology.org/content/61/10/ ... nsion.html)
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: STRES

Příspěvekod vychodocech » 09 čer 2016 21:37

Tak u mne stres asi nebude tím faktorem, nikdy jsem se nějak výrazněji nestresoval (jedině nějaké vypjetí a to je dávno někdy na škole u zkoušek), většinou problémy řeším s chladnou hlavou, jsem spíše flegmatik.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: STRES

Příspěvekod nickorette » 10 čer 2016 05:21

[quote="Petr75"]Stres chápu jako jeden z faktorů, nic víc. Kamarád, který se ve vyšším levelu věnoval kulturistice si stál vždy za tím že pro podání nejlepších výsledků je potřeba se mu co nejvíce vyhnout. Tedy vliv na člověka to jistě má ale zásadní věci pro danou věc jsou nejspíš jinde.

Ten graf vylucuje tim padem i roli vit. D,protoze v prubehu jednoho stoleti se nezmeni intenzita slunecniho svitu.
Ano jiste, hraje tam roli demografickej vyvoj i moznosti diagnostiky, grafik je taky moc peknej,ale vypovidajici hodnota je spekulativni. Mozna by mi na to vse ,soude ciste podle grafu, sedela plosna vakcinace, jako vyznamna promenna,zda disponovany jedinec onemocni. Kazdopadne ja byl naprosto v pohode do doby,nez sem zacal mit dlouhodoby stres v zamestnani a vysoke skole. A uz sem nekde psal,ze to dorazila tetanovka,pricemz jsem pri posledni vakcine pred 15 lety mel minimalni nezadouci ucinky. Ted taky,ale dva mesice na to rovnou ataka na ruku a nohu,bez varovani. Takze u mne je proste klicovej ten stres. A podle grafu jako dalsi faktor to ockovani.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod nickorette » 10 čer 2016 08:20

pro pobavení čtěte hned první odstavec v článku

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/4058 ... rnuti.html
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod Pepe » 10 čer 2016 10:16

nickorette píše:
Petr75 píše:Stres chápu jako jeden z faktorů, nic víc. Kamarád, který se ve vyšším levelu věnoval kulturistice si stál vždy za tím že pro podání nejlepších výsledků je potřeba se mu co nejvíce vyhnout. Tedy vliv na člověka to jistě má ale zásadní věci pro danou věc jsou nejspíš jinde.

Ten graf vylucuje tim padem i roli vit. D,protoze v prubehu jednoho stoleti se nezmeni intenzita slunecniho svitu.
Ano jiste, hraje tam roli demografickej vyvoj i moznosti diagnostiky, grafik je taky moc peknej,ale vypovidajici hodnota je spekulativni. Mozna by mi na to vse ,soude ciste podle grafu, sedela plosna vakcinace, jako vyznamna promenna,zda disponovany jedinec onemocni. Kazdopadne ja byl naprosto v pohode do doby,nez sem zacal mit dlouhodoby stres v zamestnani a vysoke skole. A uz sem nekde psal,ze to dorazila tetanovka,pricemz jsem pri posledni vakcine pred 15 lety mel minimalni nezadouci ucinky. Ted taky,ale dva mesice na to rovnou ataka na ruku a nohu,bez varovani. Takze u mne je proste klicovej ten stres. A podle grafu jako dalsi faktor to ockovani.


Nickorette, to je sice fakt, ale během 20. století se zásadně proměnila doba, po kterou na tom slunci jsme. Mnohem víc doby trávíme zabednění v kanclech, a když jdeme ven, tak se větišna z nás natře vrstvou opalovacího krému.

Já u sebe beru stres jako jeden z pravděpodobných spouštěčů (u mě to byl sice krátkodobej, ale velmi silnej stres, aneb můj životní partner po motonehodě, kdy byl 2 měsíce doslova na smrtelné posteli a pak tak rok to ještě nebylo vůbec jednoduchý - nicméně vše nakonec u něj dobře dopadlo:)).
Jinak takovej ten běžnej stres - práce, předtím škola atd. se mě určitě netýká (naopak jako flegmatik potřebuju určitou míru stresu, abych ten adekvátní výkon podala).
Pepe
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 úno 2016 11:55

Re: STRES

Příspěvekod nickorette » 10 čer 2016 11:04

ano, s tou dobou expozice na slunci souhlasím. A jak dlouho na ten obrovskej stres si měla RS?
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod Lorain » 10 čer 2016 11:27

Co se slunce týká - vnímáte nějak vliv počasí na váš stav?
Nevím, jak je to subjektivní pocit a navíc moje zkoumání je zatím jen půlroční. Nicméně, slunečné dny a pobyt na slunci mi dělají vyloženě dobře. Zatímco změna počasí znamená většinou zhoršení.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: STRES

Příspěvekod Pepe » 10 čer 2016 11:28

První příznak 3 roky poté, ale diagnóza až za další 4 roky (to jsem si pro jistotu stihla pořídit ještě 3 děti, abych se jo nenudila :D, vlastně to 3. bylo teprv na cestě).
A když tu bylo zmíněno očkování tak tetanovku jsem měla rok po tom stresu...určitě se sešlo dohromady víc věcí..i ten nedostatek vit. D (jsem ten nejcitlivější fototyp). A určitě ještě něco dalšího k tomu...
Pepe
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 úno 2016 11:55

Re: STRES

Příspěvekod guzta » 10 čer 2016 20:08

Zdravíčko ...
Stresssssssss ... hmmmmm ... asi ano, asi ne. Dobrá ... nyní reálněji ...
TÉMA počasí ... u mě jako PPRS mám pocity horší, když se počasí zlepšuje (paradoxně ... :D ).
S pozdravem ...
guzta
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13 úno 2015 18:01

Re: STRES

Příspěvekod nickorette » 10 čer 2016 20:30

Lorain píše:Co se slunce týká - vnímáte nějak vliv počasí na váš stav?
Nevím, jak je to subjektivní pocit a navíc moje zkoumání je zatím jen půlroční. Nicméně, slunečné dny a pobyt na slunci mi dělají vyloženě dobře. Zatímco změna počasí znamená většinou zhoršení.


Taky tak
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod nickorette » 10 čer 2016 20:34

guzta píše:Zdravíčko ...
Stresssssssss ... hmmmmm ... asi ano, asi ne. Dobrá ... nyní reálněji ...
TÉMA počasí ... u mě jako PPRS mám pocity horší, když se počasí zlepšuje (paradoxně ... :D ).
S pozdravem ...


A jak to vsechno teda zacalo? Kdyz PPSR,takze zhrosovani bez atak?
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: STRES

Příspěvekod Pavla1412 » 10 čer 2016 21:59

nickorette píše:
Lorain píše:Co se slunce týká - vnímáte nějak vliv počasí na váš stav?
Nevím, jak je to subjektivní pocit a navíc moje zkoumání je zatím jen půlroční. Nicméně, slunečné dny a pobyt na slunci mi dělají vyloženě dobře. Zatímco změna počasí znamená většinou zhoršení.


Taky tak


Já to mám úplně stejně. Jasno - vše ok, a jak prší anebo má přijít změna, tak už se mi zamotává hlava :|
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Další

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron