průběh bez potíží na DMD

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

průběh bez potíží na DMD

Příspěvekod sedmikraska1 » 15 kvě 2016 20:24

chci se zeptat, je mezi vámi někdo kdo je na interferonech nebo copaxonu třeba 10 let a po celou dobu je bez další ataky a bez bez dalších ložisek na magnetické rezonanci? Bylo někomu navrženo přerušení léčby?
sedmikraska1
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22 úno 2016 19:09

Re: průběh bez potíží na DMD

Příspěvekod masha » 05 srp 2016 20:55

sedmikraska1 píše:chci se zeptat, je mezi vámi někdo kdo je na interferonech nebo copaxonu třeba 10 let a po celou dobu je bez další ataky a bez bez dalších ložisek na magnetické rezonanci? Bylo někomu navrženo přerušení léčby?žádná reakce??
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31

Re: průběh bez potíží na DMD

Příspěvekod petankl » 06 srp 2016 07:54

To je spis rarita. Interferony a copaxone jsou jen lepsi placebo. Co se ale stoprocentne nestane je, aby lekari navrhli ukoncit dmd lecbu, protoze vymizely priznaky rs. Nejlepsi v co muze rs pacient doufat je, ze zustane do konce zivota na tech dmd prvni volby a nebude mit vic jak tak jednu ataku za tri az pet let. Takovych pacientu uz bude vice.
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: průběh bez potíží na DMD

Příspěvekod Eresák » 14 srp 2016 12:06

Ahoj mascho, já jsem bez jakékoliv léčby. Uvědomil jsem si, že všechno okolo je jen tvrdé mediální mašírování a snaha vnutit myšlenku, že bez léčby nemáme šanci. Pokud jsem zjišťoval, tak lidi bez léčby není mnoho, ale jsou. A tito jsou zpravidla velmi překvapeni, když po vysazení zjistili, že toto nemá na průběh žádný vliv. Zpravidla po vyrovnání se nemají žádný zájem, reagovat na nesmysly psané na fórech. Vysazení léků bylo z mé vlastní vůle, proti vůli lékařů. Že reaguji, buď ráda, protože na toto fórum koukám naprosto náhodně - zajímá mě naprosto jiné téma, které jsem založil. Na toto fórum prakticky vůbec nereaguji. Pokud máš zájem o další informace, napiš na mail: kvadrik@seznam.cz. Tento mail čas od času kontroluji (zase ne tak často, ale občas ano).
Eresák
 
Příspěvky: 13
Registrován: 02 zář 2013 18:05

Re: průběh bez potíží na DMD

Příspěvekod dulca » 14 srp 2016 22:30

Sedmikrasko, ja jsem taky bez léčby klasickými léky z centra, loni jsem se dostala naštěstí do rukou doktora co vidi a leci primární infekce mozku např. Boreliemi, ale vyprávěl mi i o pripadu po klistove encefalutide, a pak resi RS, ale většinou není potřeba, protoze po vyléčení infekcí dochází i k vymizeni autoimunitni odezvy organismu.
Můj zdravotní stav se vyrazne zlepšil oproti předpokladu lékařů z centra, kteří me strašili vozíkem. Ano tam me dovedli spis oni podcenenim a neresenim neuroboreliozy, jak si si nevšimli ze už na západe vcelku běžného názoru, že i když není borelie v likvoru, ale je v krvi a jsou neurologicke příznaky, je potřeba borelii radikalne léčit.
Takže jestli je to i tvůj případ zkus vyhledat lékaře ktery se tim zabývá a nech si kvalitne prelecit infekci. Jinak nikoho komu by vysadili DMD léky a neeskalovali neznám.
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron