únik moči

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

únik moči

Příspěvekod nika.vera » 11 dub 2016 14:42

Ahoj,

nemáte, prosím, někdo zkušenosti s slabými úniky moči při RS? Jak léčíte, co pomáhá? Děkuji
nika.vera
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2013 13:35

Re: únik moči

Příspěvekod petankl » 11 dub 2016 17:34

U rs bezne. Pomaha plinka nebo kalhoty vhodne barvy, kde neni tak moc videt, ze se clovek pomocil. Muze to byt taky ataka, ale to je spis malo pravdepodobne a rs lekar se takovemu oznaceni bude spis branit, zvlast pokud jsi na nejakych rs preparatech nebo ve studii.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: únik moči

Příspěvekod dulca » 11 dub 2016 17:55

nika.vera píše:Ahoj,

nemáte, prosím, někdo zkušenosti s slabými úniky moči při RS? Jak léčíte, co pomáhá? Děkuji

Jsou inkontinencni vlozky. K dostání v drogerii nebo lekarne. Určíte by to měli v centru vědět a poradi jak dál. Při větší inkontinenci se dostava poukaz na vlozky. Ty větší velikosti jsou cítit i financne. Ale u RS bezne.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: únik moči

Příspěvekod petankl » 11 dub 2016 21:10

Bavil jsem se o tom onehda s urologem (je to hodne zkuseny lekar) a ten rikal, ze v pripade rs jine reseni nez plinky/vlozky neni a je treba si na to zvyknout a okoli musi take.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: únik moči

Příspěvekod masha » 30 črc 2016 17:18

nika.vera píše:Ahoj,

nemáte, prosím, někdo zkušenosti s slabými úniky moči při RS? Jak léčíte, co pomáhá? Děkuji


Ahoj,resila jsem urgenci.tedy moc jsem to neresila,proste ji mela...az jednou prisel i samovolny unik (resp.kompletni vyprazdneni mocaku anizbych to registrovala....pri sexu :oops: :lol: no stane se).urolog nic neshledal.tak me mudr.v rs centru poslala na rehabka-cviceni panevniho dna,...a ohrome to pomohlo (a to cvicim jen tak parkrat tydne).nez se vrhat do vlozek a piluli,zkus nejprve cviceni.
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31

Re: únik moči

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 31 črc 2016 10:41

petankl píše:Bavil jsem se o tom onehda s urologem (je to hodne zkuseny lekar) a ten rikal, ze v pripade rs jine reseni nez plinky/vlozky neni a je treba si na to zvyknout a okoli musi take.

Tak už k němu víckrát nechoď, když je tak zkušený.
Existují prášky na hyperaktivní močový měchýř, což je klasika při RS, samozřejmě se to nějaký čas vyvíjí a rozvíjí.
Kupříkladu Vesicare a Betmiga.
Pomáhá i vitamin D a projímadla, když je zácpa.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: únik moči

Příspěvekod petankl » 31 črc 2016 11:11

Co pises mi samozrejme predepsal. Ale to jspu jen leciva, ktera jen po urcitou dobu tlumi poblem. Nic ale dlouhodobe neresi. Nicmene totez je pravda i u ostatnich preparatu na rs. Plinky aspon nejsou chemie. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: únik moči

Příspěvekod milanzilka » 01 led 2021 09:02

I já jsem řešil urgence i menší úniky.Můj urolog,který se specializuje na R.S. a vozíčkáře mě převedl na interminentní katetrizaci a jeto super.
milanzilka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 31 pro 2020 14:49


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron