Avonex – čím nahradit?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Avonex – čím nahradit?

Příspěvekod PetraP » 02 lis 2015 17:21

Dobrý den, prosím o radu, jakým lékem nahradit Avonex, který si už několik let píchám. Jsem už příšerně unavená z toho, že víkendy patří nemoci, a né mé rodině nebo domovu. Ptala jsem se už na několika diskuzích, ale bohužel jsem se nic nedozvěděla. Samozřejmě to proberu se svým lékařem, ale chtěla bych jít do poradny už vyzbrojená nějakými racionálními argumenty. Děkuji předem.
PetraP
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 říj 2015 22:47

Re: Avonex – čím nahradit?

Příspěvekod vychodocech » 02 lis 2015 19:47

V podstatě kterýmkoliv lékem první volby, jelikož Avonex je lék první volby, lze ho nahradit např. Copaxone (nyní se píchá podkožně 3x týdně) nebo z interferonů je to Rebif (podkožně 3x týdně), Tecfidera je orální lék (tableta každý den), Aubagio je také orální.... Vše záleží na tvém zdravotním stavu, tedy stavu RS a také možných nežádoucích účinků. Plná náhrada Avonexu je nový lék Plegridy - ale ještě není v ČR stanovena úhrada od zdravotních pojišťoven, jedná se o stejnou látku jakou má Avonex, jen se píchá jednou za 14 dní. viz.: viewforum.php?f=56

Tyto léky si můžeš prostudovat zde na Ereska Net, na úvodní stránce máme odkazy na příbalové letáky od SUKL nebo EMA nebo distuze je je právě zde na Ereska Net.
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Avonex – čím nahradit?

Příspěvekod dulca » 02 lis 2015 22:03

Jestli ti vadi unava po aplikaci injekce tak bych se vyhla dalším interferonum a volila bych copaxon 40 mg a nebo některý z prášku co pise vychodocech, ale nastudovala bych si mozne vedlejsaky, aby si pak nebyla prekvapena.
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Avonex – čím nahradit?

Příspěvekod vychodocech » 03 lis 2015 10:07

Tak člověk by měl ale vědět do čeho jde. Co se týká vedlejších účinků těchto léků, tak ty já osobně nepovažuji za nějak zásadní, ty vážnější vedlejší účinky se totiž týkají velmi malého procenta lidí, je ale dobré o nich vědět dopředu. Nějaké zčervenání nebo občasné nadýmání, nebo pálení po vpichu atd. to jsou prkotiny proti tomu co způsobuje nemoc RS. Někdy se také stane, že ty léky nejsou vhodné pro každého nemocného s RS, záleží na přidružených dalších případných diagnózách (třeba vážné problémy s ledvinami atd.).
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Avonex – čím nahradit?

Příspěvekod bart2560 » 16 črc 2018 13:24

já po devíti letech na avonexu, právě z důvodu pravidelných masivních flu-liků (a taky z averze z injekcí), přešel na Aubagio. Vše je v pohodě.
bart2560
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2018 12:57


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron