Lymska borelióza

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod Ter » 22 zář 2017 22:17

dulca píše:Dlouho jsem nepsala. Atb. Jsem dobrala 1.2. . Je mi čim dal líp. Chodit bez opory, hůlku s sebou nosim jako ozdobu a varování okolí, aby si mne nepletli s kuželkou kterou je potřeba sestřelit.
Únava je pojem co pomalu nevím co znamena a dostavuje se po nezvykle fyzicke zatezi.
Z dalších fyzických dovedností co se mi vrátili je kleceni na velkem míči, stani na jedne noze na BOSU.
Takže velke spokojenost a rozhodne se vyplatilo do te lecby jít.
Jako další bonus, přestala me bolet záda a klouby.

Mohu se zeptat, jak se Vám od léčby daří? Dříve jsem byla jedno klíště za druhým , takže bych do těch rozšířených testů asi šla.
Díky za odpověď
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 23 zář 2017 17:17

Mrknul jsem na tu žádanku a nezdá se mě ty testy nijak neobvyklé - Elisu i WesternBlot píše každý obvoďák a PCR z krve asi nemá smysl a taky ho dělají i v okresní laboratoři. V čem jsou ty testy rozšířené ?
Kupodivu todle téma zajímá i mne / jen ošetřovatele pacienta RS / protože sám mám už 20 let IgG na borelie tříkřížkový a semo tamo i pozitivní IgM a začínám mít těžký problémy s klouby. Jen jak to mám už 20 let / dřív to ani nikdo neřešil / tak jsem nějak přivyknul, že to prý jsou jen proti látky a o nic nejde.
Přesný by asi mělo být spíš to PCR
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod dulca » 30 zář 2017 08:57

Pokracovani toho jak nema smysl protilatky řešit a nechat pacienta zbytečně trpět, kvuli vlastni blbosti a neporozumeni vysledkum.
Takze dva roky po velke antibioticke kuře a rok po druhé, jsem vysla Obrim dolem na Snezku a pak prez Lucni a Vyrovku zpez do Pece.
Chci at mi Havrdova do oci rekne proc me zbytečně cpala leky co jsem vůbec nepotrebovala a nelecila co jsem akutně lecit potrebovala a co me invalidizovalo. Kdyby mi ta krava zamindrakova od zacatku lecila borelii, tak jsem bez postizeni, takhle mi ty kratery v mozku problémy delaji.
Ad testy ne vsechny laboratore je umi udelat dobře, praktici je predepisovat i tak nechteji. Pro pořádne léčbě se daji vycistit i IgG a pak se to nepreklapi do IgM.
Mozna by mohli přestat ucit mediky ze jsou to nesporolujici bakterie, kdyz se vi ze spory vytváří. Tim padem by se i vysledky testu hodnotili jinak.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod dulca » 30 zář 2017 09:00

Ty testy jdou po urcitych antigenech a je dulezite aby vsechny byli negativní ideálně na nule. I v IgG tak IgM.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 30 zář 2017 11:07

Čili normálně, žádný PCR jsi nedělala. Hm, zajímavé.
Léčí tě neurolog, nebo imunolog ?
V těch Luhačovicích už to aktuálně zabalili, takže oficiálně už se s tím tady asi nikdo netrápí ....
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod petankl » 30 zář 2017 14:09

Gratuluju Dulco, udelala jsi velky krok do neznama (pro rs neurology) a vyslo Ti to. Bylo by skvele kdyby Tvuj pribeh slysela i siroka verejnost, treba nekde v mediich. Treba by to pomohlo rade lidi, kteri se zbytecne trapi.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod dulca » 30 zář 2017 15:03

schutzmeister@iex.cz píše:Čili normálně, žádný PCR jsi nedělala. Hm, zajímavé.
Léčí tě neurolog, nebo imunolog ?
V těch Luhačovicích už to aktuálně zabalili, takže oficiálně už se s tím tady asi nikdo netrápí ....

Ruzmne to leci MUDr. Bouzek, neurolog, ten leci i mne a zatim u vetsiny lidi s RS tu borelii našel. Jinak kdysi vedl RS poradnu na Kladně, jeste pred vznikem center. Leci na pojistovnu.
Pak existuje jeste MUDr. Klubal, to je imunolog a ten léčí za těžký prachy soukrome.
petankl píše:Gratuluju Dulco, udelala jsi velky krok do neznama (pro rs neurology) a vyslo Ti to. Bylo by skvele kdyby Tvuj pribeh slysela i siroka verejnost, treba nekde v mediich. Treba by to pomohlo rade lidi, kteri se zbytecne trapi.

Takovych pribehu jsou desitky, jenze lidi prasknou dverma v RS centru a ze by mohli pomoct jinym svym prikladem jim nedochazi...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 02 říj 2017 10:31

Nad většinou spíš zaklapne víko, to máš těžký. Mimo to těch googlově zdatných není zas tak moc.
Taky si všimni, o co mají největší zájem "začínající". Biologická léčba a pak už jen ptákoviny typu strava, cvičení, joga.
Jinak jsem k tomu i tak skeptický. Krevní testy nejsou specifický, v tom má Havrdová pravdu, že totiž tě vyjdou Elisa pozitivní u RS - ale taky u sifilisu, revmatoidní artritidy a kdoví čeho. Musela bys dělat PCR testy. Pak by to byl beton. Nejlíp s CSF.
Což nic nemění na tom, že tě to zabralo, buď protože to opravdu je Lyme, nebo ty ATB zabírají i na to něco podobného, což je ještě zajímavější vztah.
Taky to není nic novýho - četl a už zase nevím kde, jsem už pár let starou, tuším kanadskou, studii, že na mozku je RS a Lyme prakticky nerozpoznatelná. A že by každý měl boreliozou začít. Což se ale před 30 lety dělalo, nevím jak dnes.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Lymska borelióza

Příspěvekod Petr75 » 02 říj 2017 20:03

Zajímavé, koukal jsem na to.


MS vs. Lyme https://www.nationalmssociety.org/Sympt ... me-Disease Cz https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search

Radiology Assistant
http://www.radiologyassistant.nl/en/p45 ... rosis.html Cz https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search



Každá nemoc by měla mít svůj podpis, ale tak jednoduchý to asi nebude.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron