rysabri x nachlazení

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

rysabri x nachlazení

Příspěvekod kaacka3 » 21 zář 2015 14:52

chtěla jsem se zeptat uživatelů tysabri, zvýšila se vám při užívání tysabri častost nachlazení a viroz?
Mám tysabri od ledna a poslední 4 měsíce pozoruji, že do týdne od aplikace tysabri se mi rozjede velký nachlazení nebo viroza bez teplot. Bolesti hlavy, veliká rýma, kašel, dutiny....... nikdy jsem takový problémy neměla.
NEjhorší je, že mi dlouho trvá než se z toho dostanu a když už konečně jo, je tu další kapačka.
děkuji za reakce
kaacka3
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2015 14:48

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod peggy2 » 21 zář 2015 15:36

jj mam tu zkusenost ze sveho okoli, ne ze by primo hned po kapacce, ale celkove zvysena nachylnost na horni cesty dychaci
reseno puvodne v chripkove sezone Viregytem a pozdeji pri pokusu "osekat chemii" kapkama lichorerisnice vetsi, docela to fungovalo (oboji)
Naposledy upravil peggy2 dne 22 zář 2015 10:08, celkově upraveno 1
peggy2
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2013 09:51

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod vychodocech » 21 zář 2015 23:22

Za mne osobně ne, tysabri beru skoro 5 let a nachlazení pamatuji tak před rokem?

Hodně ale pomáhá důsledné dodržování hygieny rukou, v podstatě je to nejčastější přenos infekce, samozřejmě není jedinný, ale je to ten nejčastější. Hodně se lidé sami ujišťují, že je to ve vzduchu, že je to všude a nelze se tomu vyhnout zvláště v období častých infekcí v populaci. Mnohdy se ale mýlí, často je to výmluva.

Tak trochu si musím rýpnout do výchovy některých dětí - oni nemají základní hygienické návyky! To se ale týká i mnohých dospělých, vidím to všude (po toaletě si nemyjí ruce, ve vlaku i jinde jedí neumyté ovoce např. čerstvě koupené v supermarketu (často je jedí hned po zaplacení před supermarketem). Pak není divu, že se infekce šíří rychleji, třeba ve škole apod.

OTÁZKA pro všechny:
- umíte si správně umýt ruce?
- znáte pravidlo 20 vteřin?

zde je interaktivní učebnice hygieny nejen pro děti: http://www.pomocucitelum.cz/file.php?it ... 012_01.pdf

pravidla mytí rukou: http://www.detoxikace-organismu.info/bl ... myti-rukou

pozn.: toto celé vlákno později přesuneme do sekce poradny kde je volnější diskuse :D
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod kaacka3 » 22 zář 2015 05:58

peggy2 píše:jj mam tu zkusenost ze sveho okoli, ne ze by primo hned po kapacce, ale celkove zvysena nachylnost na horni cesty dychaci
reseno puvodne v chripkove sezone Viregytem a pozdeji pri pokusu "osekat chemii" kapkama lychorerisnice vetsi, docela to fungovalo (oboji)

lichořeřešnici teď kapu, ale výsledek určitě nebude vidět hned. Ale nejdřív zkusím tohle.
díky :)
kaacka3
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2015 14:48

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod kaacka3 » 22 zář 2015 06:00

vychodocech píše:Za mne osobně ne, tysabri beru skoro 5 let a nachlazení pamatuji tak před rokem?

Hodně ale pomáhá důsledné dodržování hygieny rukou, v podstatě je to nejčastější přenos infekce, samozřejmě není jedinný, ale je to ten nejčastější. Hodně se lidé sami ujišťují, že je to ve vzduchu, že je to všude a nelze se tomu vyhnout zvláště v období častých infekcí v populaci. Mnohdy se ale mýlí, často je to výmluva.

Tak trochu si musím rýpnout do výchovy některých dětí - oni nemají základní hygienické návyky! To se ale týká i mnohých dospělých, vidím to všude (po toaletě si nemyjí ruce, ve vlaku i jinde jedí neumyté ovoce např. čerstvě koupené v supermarketu (často je jedí hned po zaplacení před supermarketem). Pak není divu, že se infekce šíří rychleji, třeba ve škole apod.

OTÁZKA pro všechny:
- umíte si správně umýt ruce?
- znáte pravidlo 20 vteřin?

zde je interaktivní učebnice hygieny nejen pro děti: http://www.pomocucitelum.cz/file.php?it ... 012_01.pdf

pravidla mytí rukou: http://www.detoxikace-organismu.info/bl ... myti-rukou

pozn.: toto celé vlákno později přesuneme do sekce poradny kde je volnější diskuse :D


jestli jsem to dala blbě tak se předem omlouvám :oops:

ještě k mytí rukou, já dost důsledná jsem, teda asi ne dvacet vteřin :D Ale naučila jsem se používat desinfekční gely a mýdla, pracuji v krámě a s penězi a tam je to fakt třeba.
Ale ještě k tomu tysabri. Opravdu je to neuvěřitelná změna. Mám to tři měsíce možná déle v kuse. A vždy se to rozjede maximálně do týdne od kapačky. Prostě se nemůžu zbavit dojmu že v tom tysabri má prsty.
kaacka3
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2015 14:48

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod dulca » 22 zář 2015 07:51

Můj názor je, že to souviset muže. Pozeptala bych se v centru co s tim dělat.
Člověka bez zásahu do imunitního systému nejake nedusledne mýti rukou a jedeni nemyteho ovoce neohrozi.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod peggy2 » 22 zář 2015 10:08

kdysi davno jsem to hledala a bylo to zminovano v pribalovem letaku, jako jeden z castejsich nezadoucich ucinku - Nazofaryngitida
tou Lichorerisnici minimalne nic nezkazis a Dulca ma pravdu, poptat se v MS centru

jinak to mam stejne jak ty - prace s lidma a penezma, dezinfekcni gel se mi fakt hodi :)
peggy2
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2013 09:51

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod vychodocech » 22 zář 2015 10:41

dulca píše:Můj názor je, že to souviset muže. Pozeptala bych se v centru co s tim dělat.
Člověka bez zásahu do imunitního systému nejake nedusledne mýti rukou a jedeni nemyteho ovoce neohrozi.

To je velice mylný názor, hodně používaný ve společnosti lidmi kteří toto bagatelizují. Zajímavé ale je, že třeba na tom neumytém ovoci se např. viry chřipky drží daleko déle (i hodiny) než na neumytých rukou (desítky minut). Pokud se takto setkáte např. s virem chřipky, tak téměř na 100% ji dostanete, jen s tím, že zdravý imunitní systém se s ním lépe vypořádá a průběh není tak drastický. (konzultováno s viroložkou)

Jinak dezinfekční gely jsou nouzovou variantou s nějakou účinností (používám je také), nenahradí ale mytí mýdlem (jakýmkoliv) kde se dosáhne daleko lepšího výsledku.

Jinak Tysabri zasahuje do imunitního systému tím, že tato monoklonární protilátka zabraňuje vstupu T-lymfocytů do mozku hematoencefalitickou barierou, ostatní funkce těchto bílých krvinek změněny nejsou. Proto patogeny, které rády napadají mozek jsou nežádoucí a je třeba opatrnosti (zvláště klíšťata, spalničky apod.).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: rysabri x nachlazení

Příspěvekod xregm100 » 25 zář 2015 12:13

....na Tysabri jsem 7 let a nemocen jsem nebyl uz hodne dlouho a v hygiene bych rekl, ze to neni. Spise se otuzovat a chodit se na podzim koupat do Vltavy.
xregm100
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 úno 2014 18:21


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků