Těhotenství při RS

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Těhotenství při RS

Příspěvekod Linda33 » 26 srp 2015 09:52

Dobrý den, mám teď poměrně čerstvou diagnozu, respektive je to s nejvyšší pravděpodobností RS. Pomalu se srovnávám a zjišťuji informace. Tady na stránkách jsem našla zajímavou tabulku, která porovnává vedlejší účinky různých typů léčby. Vzhledem k tomu, že s přítelem plánujeme miminko, dost to řeším. Doktorka je zatm poměrně optimistická, ale já se úplně děsím při představě těch vedlejších účinků, ani se mi to nechce číst... Z té tabulky pro mě vyznívá nejlíp Copaxone, snad by s tím neměl být problém ani při plánování těhotenství. Máte někdo zkušenost, prosím? Děkuji
Linda33
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp 2015 08:29

Re: Těhotenství při RS

Příspěvekod vychodocech » 26 srp 2015 12:27

Copaxone je asi nejvhodnější, nežádoucí účinky jsou minimální, pouze malé procento pacientů ho nesnese, ale spíše jde o výjimky. První týdny bývá při jeho aplikaci pálení po vpichu, ale jde jen o počáteční reakce na lék, někomu to trvá déle někomu ne, plná účinnost léku je ale až po půl roce aplikace. Z mého pohledu a osobní zkušenosti jde o nejlepší variantu léčby v počáteční fázi RR-RS. Miminko samozřejmě můžete bez problémů plánovat s touto léčbou, v době těhotenství se ale vysazuje.

viewforum.php?f=53
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Těhotenství při RS

Příspěvekod Linda33 » 30 srp 2015 17:32

Dobrý večer, pane, děkuji za radu a povzbuzení. Probírala jsem to i v jiných diskusích na toto téma a jednoznačně mi to vyznělo tak, že je Copaxone nejbezpečnější a snad i nejmíň chemie. Jsem teprve na začátku a zjišťuji, ale Copaxone mi v této souvislosti doporučilo nezávisle už více lidí. Pochopitelně bude záležet nejvíce na doktorech, co mi doporučí, ale raději sonduji dopředu. Díky...
Linda33
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp 2015 08:29


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron