Ataky v podobě vertigo stavů

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Ataky v podobě vertigo stavů

Příspěvekod Kkkopretina » 04 srp 2015 16:50

Zdravím všechny, chci se zeptat, zda někdo z vás má ataky v podobě silných vertigo (točivých) stavů hlavy? Nemám migrénu, nevadí mi světlo ani hluk, jen musím cca 4 dny ležet v kuse. Občas zvracím. Po 4 dnech jsem zase normální a můžu fungovat. Kapačky Solumedrolu na to nepomáhají a nikdo mi na to nebyl schopen nic předepsat. Má někdo zkušenost - co by mohlo pomoci? Děkuji...
Kkkopretina
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2014 17:33

Re: Ataky v podobě vertigo stavů

Příspěvekod vychodocech » 04 srp 2015 21:56

Ano to někdy patří k atace nebo stavu po atace, znám to, jen ta doba kdy je třeba ležet se různí. Nic na to nezabírá, snad jen mokrý hadr na hlavě mi trochu ulevil, myslím si, že jsem měl ty stavy od očí.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Ataky v podobě vertigo stavů

Příspěvekod dulca » 05 srp 2015 08:20

Poslední dve ataky co jsem ted mela byli hlavně o vertigu. Pohybove mi lehce jednou brnela noha. Solous na to nezabírá. Akorát já nezvracim jenom se mi navaluje a nemůžu moc jist nebo vubec. Postupne se to zlepší, ale zustava mi, ze na každou změnu počasí nebo nepohodlí telo jako hlad, žízeň, moc tepla, moc zimy reaguji zhoršením motani. Jinak "slabe" vertigo mam při kazde atace. Akorát me teda při atakach vadi světlo i hluk. Nejlíp mi je v tichu a seru. Takze trochu me ulevuje lezeto v seru a tichu jinak nic. :-(
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Ataky v podobě vertigo stavů

Příspěvekod Stanley Roe » 10 srp 2015 10:18

Tak nevím, jestli si mám hrát na chytrého a radit něco, co u tebe nemusí zabrat, tak jako u mne. Při stavech, kdy mi plaky začly tlačit na nervy ovlivňující rovnováhu, zrak či trojklanný nerv i ony závraťové stavy, jsem kdysi na radu jiného neurologa, než byl můj hlavní, začal perorálně užívat tablety IMURANU, jiného imunosupresiva a to zabralo. Asi sem si na solouše, popř dobírání medrolu či prednisonu už vytvořil nějakou obrannou reakci. Takže ta změna pomohla. Poraď se o tom s neurologem, možná ti řekne, že se na to IMURAN nepíše, ale je to věc názoru každého lékaře.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: Ataky v podobě vertigo stavů

Příspěvekod tom » 15 srp 2015 08:55

Za 34? let, co mám eres, většina atak byla s navalováním až zvracením / 1 ročně, někdy dvě za dva roky, v počátcích častěji/. Snášela jsem je nejhůř, hodina je jako den a nedokážu ani myslet, nic, jen přežívat. "Ujíždění" a "točení" světa se přidávalo jen několikrát, samotné motání hlavy a tah /doleva/ jsem měla jen asi 2x. Dg mám stanovenou 20 let. Léčba nejprve Betaferon, pro lokální reakce po 3? letech na Copaxone a na něm víc jak 10 let, nyní 2 roky Gilenya, ke Copaxone jsem mnoho let brala Imuran 50 a prednison, cca 5mg, ale dle stavu, teď jen Gilenya.

Solumedrol mi zabíral, někdy úleva přímo na jehle, když jsem ještě kapala, nebo zlepšení po hodinách, když jsme pila-bylo nutné vypít dřív, než vyzvracím.A párkrát taky nezabralo...nejhorší ataka byla navalování a zvracení 6 týdnů v kuse, před stanovením dg- a tehdy se mi ulevilo přímo na jehle, když neurolog pomyslel na tuhle možnost a ten kortikoid zkusil.

Obvykle mi pomáhalo klidné prostředí, spíš chladnější, bez ostrých zvuků a zejména bez pachů jídla,asi jako dulca. Když byly děti malé, kamarádka mi pro ně vařila doma a nosila hotové a bokem:-).Obvyklé léky na navalování nepomáhaly vůbec, dobře na několik hodin zabíral Navoban/ pro onkologicky nemocné/.

Motání jsme nikdy ovlivňovat nezkoušela, samotné, tedy jen jako příznak ataky zaléčovala tím soloušem. Jen jsem se jednou musela pohybovat po bytě po zemi, po čtyřech, a stejně jsem se kácela ke straně:-). Dávala jsem pozor na ostré rohy, horké a tak.
tom
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2014 18:51


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron