Jaký lék zvolit ? Aubagio nebo Tecfideru?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Jaký lék zvolit ? Aubagio nebo Tecfideru?

Příspěvekod martina.pacesova » 30 črc 2015 12:52

Ahoj Všem,
mám na vás prosbu, potřebuji poradit. Toto pondělí jsem byla na kontrole v Rs poradně (mimochodem RS mám 3-roky, mám za sebou aplikaci Copaxonu a Avonexu na oboje jsem alergická) a mám si do zítřka na internetu nastudovat léky Aubagio a Tecfidera a rozhodnout jaký chci. Poměrně mě tento přístup zaskočíl, nejsem lékař a nerozhoduji se mezi Paralenem a Ibalginem. Vůbec si nevím rady.

Prosím, prosím poraďte.

Díky moc Martina
martina.pacesova
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2015 12:36

Jaký lék zvolit ? Aubagio nebo Tecfideru?

Příspěvekod dulca » 30 črc 2015 18:47

Já myslím, že lékaři chtěli rici přečtete si vedlejsaky a rizika spojena s uzivanim a rozhodnete se co je pro vas přijatelnější. Soucasna léčba je o volbě zla ktere je pro pacienta ještě prijatelne a to si pacient musi určit sám. Me se tenhle přístup lidi.
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Jaký lék zvolit ? Aubagio nebo Tecfideru?

Příspěvekod vychodocech » 30 črc 2015 20:31

Martino, pokud ti dávají vybrat mezi Aubagio a Tecfiderou tak "klobouk dolů", obojí jsou nová léčiva na RS a svým způsobem je to luxusní nabídka, každému tento výběr nedávají. Zde na fóru je mnoho článků o těchto nových léčivech, jsou tu diskuse, jsou tu odkazy na příbalové letáky, na studie těchto léků, vlastně s tímto záměrem jsme tento web zakládali, aby si lidé mohli udělat vlastní názor a mohli se rozhodnout. Radit sice můžeme, ale je dobré si udělat vlastní názor a aktivně si vše prostudovat.
Pokud se budeš potřebovat zeptat na ten nebo onen konkrétní lék, na jeho funkce, jeho účinnost, jeho nežádoucí účinky nebo na cokoliv ohledně daného léku, tak se ptej, rádi ti odpovíme. Výběr léku je jen na tobě, každý lék má svoje pro a proti a je to dost drahá léčba, myslím si, že ti dají rozhodnout se jen jednou a ta léčba ti pak zůstane.
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Jaký lék zvolit ? Aubagio nebo Tecfideru?

Příspěvekod miki » 10 led 2016 09:49

Martino, jestli jste stále tady na fóru, jak jste se tehdy rozhodla? A jaký máte vývoj RS na jednom nebo druhém léku? Díky.
miki
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 úno 2013 16:34


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron