Stránka 11

Vnitrni vibrace - Lorazepam

PříspěvekNapsal: 29 dub 2015 14:36
od make
Ahoj vsichni. Budu moc vdecny za odpoved na otazku, ktera me poslednich par dni opravdu velice trapi. Jsem v prubehu diagnozy MS (brneni, bile fleky na MR). Mel jsem takove zvlastni jakoby vnitrni vibrace v leve noze, obcas take v hrudi a brade. Doktor mi pred 10 dny predepsal Lorazepam na uklidneni. Od te doby se ale vnitrni vibrace velmi zhorsily. V noci nemuzu spat, jak mi doslova brni vibruje (nazval bych to vnitrni tres) hlava, krk, ruce a nohy. Ma s tim nekdo zkusenost? Je mozne, ze Lorazepam mel tak znacny vliv na zhorseni tohoto priznaku? Trosku me to vydesilo a zacal jsem se bat, aby to nebyla nejaka jeste horsi nemoc (Als - i kdyz tu muj lekar vyloucil)
Diky Marek

Re: Vnitrni vibrace - Lorazepam

PříspěvekNapsal: 29 dub 2015 22:55
od vychodocech
Znám ty pocity, také jsem to měl, je to hnusný pocit. Je to příznak RS, řekl bych, že i celkem běžný. Ze zkušenosti mohu říci, že Lorazepam nebo Lexaurin moc nepomohou, na to je třeba těžší kalibr, na tvém místě bych to probral v MS centru. Záleží také jakou máš základní léčbu RS, jaký typ a v jakém je stadiu. Obvykle se to dá přeléčit kortikoidy, případně použít nějaká antiepileptika, s tím by si měli v MS centru poradit.

PS: Lorazepam ale není v ČR k dispozici, kde ti ho předepsali?

Re: Vnitrni vibrace - Lorazepam

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 07:37
od dulca
make píše:Ahoj vsichni. Budu moc vdecny za odpoved na otazku, ktera me poslednich par dni opravdu velice trapi. Jsem v prubehu diagnozy MS (brneni, bile fleky na MR). Mel jsem takove zvlastni jakoby vnitrni vibrace v leve noze, obcas take v hrudi a brade. Doktor mi pred 10 dny predepsal Lorazepam na uklidneni. Od te doby se ale vnitrni vibrace velmi zhorsily. V noci nemuzu spat, jak mi doslova brni vibruje (nazval bych to vnitrni tres) hlava, krk, ruce a nohy. Ma s tim nekdo zkusenost? Je mozne, ze Lorazepam mel tak znacny vliv na zhorseni tohoto priznaku? Trosku me to vydesilo a zacal jsem se bat, aby to nebyla nejaka jeste horsi nemoc (Als - i kdyz tu muj lekar vyloucil)
Diky Marek


stav zralý na preleceni solumedrolem ...teda mě tyhle stavy, kdyz se objeví nekde poprvé nebo po vymizení znova po delší dobe prelecuji vždy.