Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod verca » 14 říj 2019 18:56

schutzmeister@iex.cz píše:[quote="verca"
Zabere taky mírné zvýšení kortiku, či přidání, pokud neberete / minmum HC stačí /.

Mám doma Prednison, před Tecf.jsem brala 5 mg a vždy ho zvyšuji při chřipce. Myslíš, že ho mám brát? Nerozumím, čím by byl prospěšný žaludku po Tecf.
verca
 
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2019 20:56

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 15 říj 2019 10:18

GK jsou anti alergický - snižují imunitní odpověď. Se žaludkem jsme vychytali, že se tam děje jakási imunitní reakce proti čemusi - ta Teclidefra mění imunitní poměry, takže to dává smysl.
To zaprvně.
A zadruhý jsou vyšší dávky GK sami o sobě trávení zpomalující jako hormon - prostě staví.
Jen pokud nebereš nic a doma máš, tak ten Prednison je čtyřikrát silnější jak HC a taky pro přibírací, tak bych dávku zkusil velmi lehkou, nám fakt stačí přidat jen 5 HC. Posílám převodní tabulku. Nebo čvtrtit. A má to pár dní náběh.
Převodová tabulka GK :
https://academic.oup.com/view-large/60424151
Ty žaludeční lektvary jsou ptákoviny z předminulého století.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 15 říj 2019 10:24

[quote="verca"Dala jsem se totiž na dietu (ne z frajeřiny, fakt musím), zhubla zatím 10 kg,
[/quote]
A není ta dieta náhodou ovocná ?
Mohla by to taky být špatná dieta. Hubnutí samozřejmě k průjmu patří.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod verca » 15 říj 2019 21:13

schutzmeister@iex.cz píše:A zadruhý jsou vyšší dávky GK sami o sobě trávení zpomalující jako hormon - prostě staví.
Jen pokud nebereš nic a doma máš, tak ten Prednison je čtyřikrát silnější jak HC a taky pro přibírací, tak bych dávku zkusil velmi lehkou, nám fakt stačí přidat jen 5 HC. Posílám převodní tabulku. Nebo čvtrtit. A má to pár dní náběh.

Díky. Nevím, co je HC ;) . Jestli jsem to pochopila, tak kortikoidy řeší průjem. Na průjem mám reasec, někdy imodium. Víc mi ale vadí ten žaludek. Začne bolet tak cca 2-3 hod.po Tecf. a takový těžký ho vlastně mám i dopoledne. Takže vlastně furt. Jsem blbá, že jsem kývla na změnu z Rebifu. Dietu mám myslím v pohodě. Akorát nejsem nijak odvázaná z toho, že musím před Tecf. sníst něco tučného.
verca
 
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2019 20:56

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 16 říj 2019 10:58

HC je hydrokortizon - viz. tabulka výše.
Bolení žaludku a průjem je u RS jedno stejné. Je to trávicí reakce.
Jestli jedno řešíte a druhý není lepší, je to špatný řešení.
Zkusil bych i vyšetření na vředy.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků