Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 25 srp 2015 22:57

Rada je jednoduchá: navštívit praktického lékaře, pravděpodobně jde o infekci nebo otravu jídlem, můžete si vybrat. Při té příležitosti to také konzultovat v MS centru pro případné vysazení Tecfidery na několik dní, bez požehnání lékaře to ale nedělejte.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Kkkopretina » 19 úno 2016 22:12

Zdravím všechny po roce ve studii Tecfidery. Od začátku ještě proběhlo několik atak, po půl roce ataky ustaly a bylo celkem líp ( i když to mohlo být i tím, že jsem půl roku doma - bez práce a v klidu). Měla jsem jen časté rudnutí ve tváři, což se celkem dalo. Po roce studie skončila, čekám na schválení pojišťovnou a uvidím. Teď jsem momentálně bez léčby...
Zajímalo by mě, jak se daří těm, kdo Tecfideru berou víc než rok, pokud je tady někdo, tak prosím napište. Díky :-)
Kkkopretina
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2014 17:33

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod supeermarket » 04 kvě 2016 22:10

Zdravím,

dnes jsem si v MS centru dala první Tecfideru (zrudla jsem jak sovětskej prapor :oops: asi po hodině a něco a taky jsem měla pocit po těle jako když se v létě spálím - cca do hodiny to přešlo). U nás v centru (Brno Bohunice) mi na to poradili Acylpirin - tady jsem se to nikde nedočetla, ale pomohlo vám to někomu ? Jinak mi ještě NEdoporučovali bylinku třezalka tečkovaná a ginko biloba. A naopak na gastro problémy zkusit probiotika z lékárny.
supeermarket
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2016 14:14

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 05 kvě 2016 21:53

Raději s bylinkami opatrně - jak jsem psal už v jiném vlákně, tak rozhodně se vyhnout bylinkám které "čistí krev" - jako je Třezalka, Lapacho apod. ty bylinky by mohly "vyčistit krev" až moc - tedy i od léků. Ginkgo je trošku něco jiného - tam bych se asi přel, ginkgo se právě používá při léčbě vaskulárních onemocnění - tedy i léčby mozkových příhod - má vazodilatační účinky (rozšiřuje cévy), často se používá v neurologii i pro tinitus nebo ke zpomalování Alzheimera - takže je to otázka do diskuze...
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Pavla1412 » 05 čer 2016 21:34

Ahoj, já jsem dva roky byla na Avonexu, ale bohužel MR z 1.5. ukázala nyní 2 nová ložiska z toho 1 aktivní, proto přecházím na Tecfideru od 8.6., kdy doberu Medrol :cry: Mám z toho docela strach, když pročítám ty nežádoucí účinky. MUDr. mi napsala Helicid a doporučila pořádnou a vydatnou snídani :roll: No a teď se hrozím těch návalů :oops: :oops: :oops: Doufám, že to dám :|
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 06 čer 2016 01:19

Strach mít nemusíš, dali to jiní (i já) - žádná tragedie to není, i kolem mne začínají přibývat lidi na Tecfideře a říkají, že měli obavu - ale zbytečně.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod peggy2 » 06 čer 2016 09:18

Ahoj Supeermarket,
Acylpirin nevim, ale mozna te potesim, to rudnuti a navaly byly po nejake dobe slabsi a slabsi a cca po trech mesicich to zmizelo uplne. Tak treba na tom budes podobne. Prujem take probehl, rano to byva divocejsi porad, ale to se v pohode da. Hlavne ze to neni zadne prekvapko behem dne treba nekde venku ;)
Jinak na zaludek Helicid a brat si prasek pekne po jidle, idealne neco s trochou tuku (houska s maslem). Ciste po jogurtu nebo salatu zaludek dost bolel.

Neboj se toho, casem si najdes a zajedes system, ktery ti bude vyhovovat a bude to dobry.
peggy2
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2013 09:51

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 06 čer 2016 10:53

Asi tak, jídlo s troškou tuku pomáhá. Jinak s Helicidem (omeprazolem) také opatrně (jinak je také na předpis) - je tu riziko zlomenin krčku, obratlů, zápěstí apod...
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod peggy2 » 06 čer 2016 11:31

vychodocech píše: s Helicidem (omeprazolem) také opatrně (jinak je také na předpis) - je tu riziko zlomenin krčku, obratlů, zápěstí apod...

..diky, to jsem netusila
peggy2
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2013 09:51

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Pavla1412 » 06 čer 2016 18:58

vychodocech píše:Strach mít nemusíš, dali to jiní (i já) - žádná tragedie to není, i kolem mne začínají přibývat lidi na Tecfideře a říkají, že měli obavu - ale zbytečně.


děkuji :)
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Pavla1412 » 08 čer 2016 09:37

Ahoj všichni, tak jsem si vzala po snídani ráno první tabletku a asi tak za hodinku mne začaly svědit trochu ruce, krk - jako když se spálíte na sluníčku, to trvalo asi tak třičtvrtě hodiny, a pak se mi začal manžel smát / v dobrém/, že mám pěkně červený obličej... Večer si vezmu další, tak mi držte palečky, jsem trochu strašpytel :| Jsem ráda, že jsem tu s Váma a přeju Vám všem pěkný den ;)
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Pavla1412 » 10 čer 2016 21:54

Takže se hlásím po 3 dnech užívání Tecfidery...střevní potíže zatím nemám, červenání pominulo...jen mě bolí hlava jak střep a cítím se více unavená...má někdo podobnou zkušenost? Nemůže to být tím, jak si tělo zvyká na nový lék?
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Xvanm15 » 14 čer 2016 13:27

Dobry den vsem, tecfideru beru jiz dva roky v ramci studie. Zarudnuti vymizelo cca po dvou tydnech uzivani. Nyni nastoupi jedine, kdyz lek vynecham a znovu mi nastoupava hladina v tele. Obtize gastro nemam a nemela zadne. Tecfideru mohu doporucit, vubec nevnimam, ze nejaky lek beru, opravdu. Neresim s cim a kdy ji polknout, moje telo i tecfidere vubec nevi ;) . Za dva roky jsem mela jednu ataku, velmi drobnou...
Xvanm15
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2016 13:10

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 14 čer 2016 21:49

Xvanm15 píše:Dobry den vsem, tecfideru beru jiz dva roky v ramci studie. Zarudnuti vymizelo cca po dvou tydnech uzivani. Nyni nastoupi jedine, kdyz lek vynecham a znovu mi nastoupava hladina v tele. Obtize gastro nemam a nemela zadne. Tecfideru mohu doporucit, vubec nevnimam, ze nejaky lek beru, opravdu. Neresim s cim a kdy ji polknout, moje telo i tecfidere vubec nevi ;) . Za dva roky jsem mela jednu ataku, velmi drobnou...

to je dobrý výsledek....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Akinom » 24 čer 2016 10:24

Ahojky všem, tak jsem 17.6.2016 začala s léčbou Tecfiderou - přechod z Rebifu.

1 týden - vlastně 8 dní - beru 1x ráno 120 mg. Příznak se objevil jediný, a to zrudnutí a hlavně jakoby kopřivka po celém těle. Opravdu to vypadá jako bych se spálila na sluníčku. Zrudnutí mi nevadí, aspoň mám nějakou barvu v obličeji, dostala jsem na toto Zodac. Zodac si, dle doporučení v MS centru, beru hodinu před Tecfiderou, pak s jídlem Tecfideru. Pokud je to opravdu hodně, tak si v poledne mám vzít ještě jeden Zodac nebo Aspirin. 2x Zodac za den jsem nezkusila, včera jsem zkusila Aspirin, ale žádnou změnu jsem nezaregistrovala. Jinak zčervenání a kopřivka se objeví tak cca 3 hodiny po snědení Tecfidery - dnes jsem si vzala Tecfideru v 8,00 hod. pomalu a jistě se to začíná objevovat. Trvá to tak cca 2 - 3 hodiny, pak to zmizí. Ostatní příznaky jako průjem, zácpa, bolesti břicha nebo zvracení jsem zatím neměla. Ani mi nenapsal Helicid, pro ten si mám dojít, když to bude potřeba, k obvoďákovi. Doporučené a zakázané potraviny jsem také na letáku obdržela, celkem to dodržuji, ale nepřeháním. Únavu pociťuji, ale k tomu může dopomáhat i Zodac.

Zítra začínám 2 týden léčby - 2x denně 120 mg. Tak jsem na to zvědavá. 3 týden budu mít 1x denně 240 mg. 4 týden už plnou dávku 2x denně 240 mg. Poté se odeberu na kontrolu do MS centra a pokud se zrudnutí a kopřivka bude zhoršovat, tak navrhnul, že bychom šli na jinou léčbu, asi na Gilenya - v e-mailu mi to napsal jinak, ale na G tu nic jiného uvedeno není. Napsal mi že bych musela na oční - vyšetření OTC, na kožní, kardiologii a ještě na krev, kvůli nějakým protilátkám - na netu mi to vyšlo něco s neštovicemi a pásovým oparem. Než abych musela zase lítat po doktorech, tak mi raději zrudnutí a kopřivka vadit nebude :lol:

Takže to je pro dnešek vše - po dalším týdnu užívání se ozvu. Píši si deníček, kdy jsem vzala co, tak na nic nezapomenu
Akinom
 
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2015 12:35

PředchozíDalší

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron