Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 15 úno 2015 21:07

:!:
Naposledy upravil vychodocech dne 15 úno 2015 23:14, celkově upraveno 1
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod dulca » 15 úno 2015 21:38

Východočech: já myslela, že Karlak znas, neni lepší příště jít k někomu jinemu tam to znovu probrat a říci co dostal za odpověď. Mam tu zkušenost, že každý je tam jiný, má jiný názor na věc. Já bych volila Horakovou. Ta se nebojí věci řešit ve prospěch pacienta.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 15 úno 2015 21:56

To jo Dulco, taky řešení.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod petankl » 16 úno 2015 07:03

dulca píše:Východočech: já myslela, že Karlak znas, neni lepší příště jít k někomu jinemu tam to znovu probrat a říci co dostal za odpověď. Mam tu zkušenost, že každý je tam jiný, má jiný názor na věc. Já bych volila Horakovou. Ta se nebojí věci řešit ve prospěch pacienta.


Dr. Horakova vcera excelovala v udalostech: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1000100215 cas 37:02. Reportaz vyznela tak, ze pro zeny s rs je nejlepsi otehotnet, protoze dojde k potlaceni choroby. Samozrejme zadna zminka o tom, co bude pak nebo co bude dalsich 10 20 let :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod dulca » 16 úno 2015 10:49

kde si to tam vzal? ja jsem z toho nic takoveho nevydedukovala.... jedine, co tam je, ze se tehotenstvi nezakazuje, ze behem tehotenstvi dochazi i urcitym reakcim tela...to uz je na uvazeni kazdeho jestli tak veri medicine, ze se to bude zvladat i za 10, 20 let...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod petankl » 16 úno 2015 12:54

Podle me je to hodne nezodpovedne. Rs je invalidizujici smrtelna nemoc. Krom risku prenosu rs na potomka, ktery je sice relativne maly ale je, takova matka prenasi na sve dite starost o ni az bude nemohouci (a tomu zadny ze soucasnych rs preparatu ani omylem nezabrani). Takze to je takovy danajsky dar tomu diteti, o tom uz v reportazi neni zminka. Kdyby aspon ukazali nejakou matku, ktera s rs mela dite a tomu diteti je ted rekneme 15.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod dulca » 16 úno 2015 13:06

:mrgreen:
Naposledy upravil dulca dne 16 úno 2015 22:39, celkově upraveno 2
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod petankl » 16 úno 2015 13:14

Ja myslim, ze 15 let staci. Pak uz muze potomek vydelavat a o matku se ma povinnost starat. Prinejmensim ji muze poslat do domova duchodcu a platit jeji pobyt. Jestli mela ta reportaz rict, ze s rs se otehotnet da a do porodu to nejak jde tak ok. Ale i tak, tohle je na tom celem ten nejmensi problem. A pokud toto chodi ve zpravach tak matky, ktere maji rs kratce a poradnou ataku nezazily muzou byt vedeni k zasadnimu omylu.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 16 úno 2015 15:48

Ťuk, ťuk lidi, tohle je vlákno o Tecfideře, jasné? jsme v poradně .... :roll:

pokud chcete příspěvek smazat přepište příspěvek na smajlika ( tento :mrgreen: )
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod petankl » 16 úno 2015 16:16

To je pravda, neda se to presunout do noveho vlakna i s tim odkazem? :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod vychodocech » 16 úno 2015 16:20

petankl píše:To je pravda, neda se to presunout do noveho vlakna i s tim odkazem? :-)

těch pět příspěvků? Snad se dohodnem a smažem to sami ne? Nebo si to pak zkopírujte do nějakého texťáku a pak si nějaké vlákno vymyslete ve volné diskuzi. :mrgreen:
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Leena » 20 úno 2015 13:36

Zdravím,
od pondělí beru 120mg Tecfidery. A rovněž od té doby jsem pekelně unavená. Má s tím někdo zkušenosti? Všude se píše o nevolnosti a flushingu etc. Díky za reakce.
Leena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 dub 2014 08:45

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod petka » 20 úno 2015 15:36

d Leena » 20 úno 2015 13:36
Zdravím,
od pondělí beru 120mg Tecfidery. A rovněž od té doby jsem pekelně unavená. Má s tím někdo zkušenosti? Všude se píše o nevolnosti a flushingu etc. Díky za reakce

Taky mi bude možná nasazena v dubnu Tecfidera, tak jsem zvědavá, jak to budu snášet. Byla jsem jen upozorněna na možné rudnutí a průjmy, ale to není jisté u každého. Jinak o ničem dalším nevím. I kortikoidy si vysadila? Jak Ti po nich bylo?
petka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2014 18:45

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Leena » 20 úno 2015 17:03

Petka: Kortikoidy sem užívala jen jednou na přeléčení ataky. A to jsem jen přibrala pár kilo a špatně spala. Teď mám jen Tecfideru. To červenání sem měla dvakrát, je to spíš vtipné a hned to přešlo :) Jen ta únava mě děsí, aby to nebyla předzvěst ataky či tak nějak... :roll: :twisted:
Leena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 dub 2014 08:45

Re: Tecfidera -má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Ivan.H » 21 úno 2015 19:26

Ja už beriem plnu davku Tecfidery druhý den a unavený niesom o nič viac ako predtým (unava je však dlhodobo moj najvačši problem).
Chcem sa Vás ale spýtať, či zápal hrdla, resp. nejaka zrejme bakterialna infekcia je premna teraz dôvodom na to aby som nejedol Tecfideru kým sa nevyliečim? Pred pár dnami som totiž pil studené pivo a teraz začinam byť chorý (zatial bez zvyšenej teploty). Čo myslíte, mal by som si s Tecfiderou dať pauzu?
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

PředchozíDalší

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků