prosba o radu

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

prosba o radu

Příspěvekod karlos » 04 pro 2014 22:56

Dobrý den,bojuji s RS již 14let a v poslední době mě velmi trápí velká ztuhlost hlavně dolních končetin a poloviny těla a také
brnění a pálení končetin.Ráda bych požádala někoho s podobnými problémy u této nemoci o osvědčenou radu.
Předem děkuji za odpověď.
karlos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 pro 2014 20:36

Re: prosba o radu

Příspěvekod vychodocech » 04 pro 2014 22:58

Jakou máš léčbu Karlos?
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: prosba o radu

Příspěvekod karlos » 06 pro 2014 22:41

poslední dva roky mám nyní jen alternativní, před tím chemickou.ale ta mně nevyhovala pro vedlejší učinky
karlos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 pro 2014 20:36

Re: prosba o radu

Příspěvekod vychodocech » 06 pro 2014 22:57

To chce upřesnit, alternativní medicína je široký pojem, chemická také. Každopádně jsou léky, které pomáhají uvolnit svalové napětí, lékař by měl zhodnotit zdravotní stav pacienta a zvolit nějaké řešení. Těch léků na zmírnění symptomů RS je celá řada, ale je třeba znát pacienta - jeho zdravotní stav. Já osobně mám předepsaný na tyto stavy Mydocalm, někdo má Lyricu, někdo bere Rivotril někdo Neurotop, někdo bere marjánku, ne každý lék se hodí pro každého pacienta, záleží na celkovém zhodnocení jeho zdravotního stavu. Takže doporučuji to konzultovat v MS centru nebo u svého neurologa.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: prosba o radu

Příspěvekod dulca » 06 pro 2014 23:35

karlos píše:Dobrý den,bojuji s RS již 14let a v poslední době mě velmi trápí velká ztuhlost hlavně dolních končetin a poloviny těla a také
brnění a pálení končetin.Ráda bych požádala někoho s podobnými problémy u této nemoci o osvědčenou radu.
Předem děkuji za odpověď.


i kdyz se lecis alternativne, chtelo by to mit neurologa, ktery je schopen tyhle stavy resit,... nekdy muzou pomoct i velke davky horciku podane nitrozilne....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: prosba o radu

Příspěvekod karlos » 08 pro 2014 23:44

Děkuji za Vaše rady.
karlos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 pro 2014 20:36

Re: prosba o radu

Příspěvekod Jenda » 09 lis 2015 20:24

Dobrý den, nevím kam mám napsat svůj dotaz. Nemůžu najít to správné okno. Chci se zeptat jestli někdo používá psychologa nebo bere antidepresíva a jak to jde dohromady s lékama nebo s injekcema na RS. Já jsem se na to zapoměl zeptat v MS centru, nebo se stačí zeptat obvodního lékaře a ten napíše doporučení?
Děkuji.
Jenda
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 dub 2013 09:09

Re: prosba o radu

Příspěvekod vychodocech » 09 lis 2015 21:12

Co se týká psychologa, toho vyhledává hodně lidí, to nemá žádný vliv na použitou léčbu RS (injekce apod.). Pokud by to byl ale psychiatr a ten by určil nějakou diagnózu (záleží ale jakou), tak ano - tam to vliv může mít, je více léčiv, které se můžou vzájemně interagovat s léčbou RS např. s interferony.
Antidepresiva bere hodně lidí s RS, záleží ale jaká je léčba RS a jaká antidepresiva jsou indikována.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: prosba o radu

Příspěvekod Jenda » 10 lis 2015 13:51

Ještě mám jeden dotaz. Může mě doktor poslat ještě jednou na lumbálku? Já už jsem na ní byl před třemi roky když mi zjistli RS.
Jenda
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 dub 2013 09:09

Re: prosba o radu

Příspěvekod vychodocech » 10 lis 2015 14:16

Lumbální punkce je jednou z hlavních vyšetřovacích metod RS, může se provádět i opakovaně v případě RS, těch důvodů může být více - z mozkomíšního moku lze vyčíst mnoho informací, ty důvody by ale měl lékař pacientovi vysvětlit. viz.: viewtopic.php?f=3&t=406
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron