Rebif a bolesti kolen

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod RALNA » 07 říj 2014 08:07

Zdravím, v poslední době mě už nějakou dobu trápí bolesti kloubů kolen kdykoliv si sedám nebo když v práci musím do podřepu abych dosáhla do spodního regálu a pak zase když vstávám. Když jsem se o tom zmínila v RS centru, tak mi bylo řečeno, že je to po těch injekcích Rebifu a že si mám brát Ibalgin. Jenže injekce si píchám už rok a nikdy mě kolena nezlobily až poslední tak tři měsíce. Myslíte si, že by to opravdu bylo možné, že by to bylo po těch injekcích?
RALNA
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 zář 2013 07:32

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod dulca » 07 říj 2014 11:34

RALNA píše:Zdravím, v poslední době mě už nějakou dobu trápí bolesti kloubů kolen kdykoliv si sedám nebo když v práci musím do podřepu abych dosáhla do spodního regálu a pak zase když vstávám. Když jsem se o tom zmínila v RS centru, tak mi bylo řečeno, že je to po těch injekcích Rebifu a že si mám brát Ibalgin. Jenže injekce si píchám už rok a nikdy mě kolena nezlobily až poslední tak tři měsíce. Myslíte si, že by to opravdu bylo možné, že by to bylo po těch injekcích?


odkaz nemam, ale stezovalo si na to vice lidi, v prubehu brani se vedlejsaky meni.....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod vychodocech » 07 říj 2014 12:32

Může to být k tomu Rebifu, ale chtělo by to vyloučit případné další onemocnění, případně RA (revmatoidní artritida) - což je autoimunitní onemocnění, které se může objevit i s RS, stejně tak jako další autoimunitní nemoci.

PS: - mě ty klouby také bolí - tak jak píšeš a interferony neberu (RA testy mám hraniční)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod RALNA » 08 říj 2014 07:06

Díky moc za odpovědi, také mě napadlo, že by to chtělo pro jistotu vyloučit tu revmatoidní artritidu, ty klouby mě totiž bolí například i o víkendu, kdy si Rebif vůbec nepíchám. Je tedy fakt, že v práci stojím na nohou od rána do večera, takže nohy dostávají dost zabrat.
RALNA
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 zář 2013 07:32

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod damanhur » 08 říj 2014 09:32

Jako prevence a i léčba bolesti kloubů, způsobené opotřebením chrupavek, se mi osvědčila světlá tlačenka, ale ta základní, ne žádný speciál :)
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod dulca » 08 říj 2014 09:36

damanhur píše:Jako prevence a i léčba bolesti kloubů, způsobené opotřebením chrupavek, se mi osvědčila světlá tlačenka, ale ta základní, ne žádný speciál :)


vysvetli mi co ma spolecneho artoza s revmatoidni artritidou.....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod damanhur » 08 říj 2014 09:40

To neřeším, ale tlačenka obsahuje složky potřebné pro obnovu kloubních pouzder, něco jako GS Condro apod, ale v pro mě zajímavější formě :lol: Taky nepohrdat chrupavkami a drobnými křupavými kostičkami... Dostatek tekutin je asi samozřejmost. Taky ta zátěž může bolest způsobovat, vyplácí se při odpočinku si dát nohy nahoru, třeba na stůl nebo vyšší podnožku, no a co nadváha, nemůže to být ono? Při příležitosti, nějakém rozboru také prověřit kyselinu močovou...
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod vychodocech » 08 říj 2014 13:08

No dotaz byl na Rebif a bolesti kolen, další důvody bolesti kolen bych sem už netahal, těch dalších důvodů proč mohou kolena bolet je celá řada - od léků, nemoci, zátěže až někam po stáří ......
Takže prosím o adekvátní odpovědi příslušející danému tématu.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod damanhur » 08 říj 2014 15:44

RALNA píše:Díky moc za odpovědi, také mě napadlo, že by to chtělo pro jistotu vyloučit tu revmatoidní artritidu, ty klouby mě totiž bolí například i o víkendu, kdy si Rebif vůbec nepíchám. Je tedy fakt, že v práci stojím na nohou od rána do večera, takže nohy dostávají dost zabrat.


OK, jen jsem navazoval na citovaný příspěvek a taky že jsme ve "vlastních zkušenostech s léčbou" a ne ve strohém vědeckém výčtu informací, no ale budiž, polepším se :)
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod Baru » 09 říj 2014 12:03

Já se obávám,že bolesti kolen a jiných kloubů patří k bolestem při běžné RS..respektive po čase začne zlobit koleno nebo jiný kloubek..atp např..a pak to mnohdy postupuje ruku v ruce s bolestmi ,které při začátku RS jsou možná menší nebo žádné,ale s postupem nemoci,věku se mění i tyto bolesti a obtíže....do přímé souvislosti s Rebifem bych to nedávala,spíš do příme souvislosti sRS
Baru
 
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2013 10:06

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod dulca » 09 říj 2014 12:36

citace z prebaloveho letaku:
Časté:

nespavost (poruchy spánku)
průjem, nevolnost, zvracení
svědění, vyrážka (kožní erupce)
bolest svalů a kloubů • únava, horečka, zimnice

takze bych to do prime souvislosti dala...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod Jenda » 28 zář 2015 10:45

Dobrý den, taky mám RS od r. 2012, ale léčen od r. 2013. Taky mě bolí kolena, ale že by to bylo od RS? To mě nenapadlo. Hlavně když jsem v podřepu nebo klečím (ne z toho, že jsem něco provedl) :D Zkusím se zeptat v MS. Děkuji.
Jenda
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 dub 2013 09:09

Re: Rebif a bolesti kolen

Příspěvekod cookiess » 01 led 2016 19:35

Ahoj, ja si picham Rebif 3x tydne a pri chuzi po schodem mam tezke nohy, nekdy se z toho muzu zblaznit a musim si treba po dvou patrech udelat mas desitek sekudn pauzu, a kdyz jdu do kopce tak trosku taky, ale neni to tak hrozne jak schody.... a unava...po zatezi a namaze unava je vetsi nez drive, jsem lecen od roku 2008.Od prvnich priznaku ataky minimalne...a ratim pora ve stejnem stadiu...
cookiess
 
Příspěvky: 9
Registrován: 01 úno 2014 22:03


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků