Zhoršena unava = atak?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Ivan.H » 05 zář 2014 17:00

Zdravim,
považuje sa vyrazne zhoršena unava a fyzicka vyčerpanosť za atak? Prespim denne aj 12 hodin a ajtak som extremne vyčerpany. Jedna sa asi tak o posledne 2 tyždne, dovtedy som sa citil velmi dobre (asi najlepšie za celych 8 rokov co mam RS). Spolu s unavou ma silne bolia trapezove svaly. Mam isť najprv za vseobecnou lekarkou alebo rovno za neurologičkou?
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod dulca » 05 zář 2014 17:06

Muze, nemusi, jestli mas strach tak bych zasla rovnou do RS centra, nebo neurologem co te ma v peci.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Stanley Roe » 05 zář 2014 18:49

No podle mých zkušeností, může jít v lehčím případě třeba jen o infekt. Podobně jsem to měl taky, respektive taky mě bolely při infektu hlavně trapézy a únava šla ruku v ruce s tím. Mohl by sis taky udělat u praktického odběr krve na přítomnost virózy. Takový neuroloog by si to mohl zaměnit a zbytečně by chtěl hned přeléčit ataku ..
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod vychodocech » 07 zář 2014 18:31

Přesně jak píše Dulča, osobně bych to však považoval za symptomy, které můžou také souviset s RS, někdy i takové symptomy se přeléčují kortikoidy, posoudit by to měl neurolog.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Simms » 08 zář 2014 18:55

Ivan.H píše:Zdravim,
považuje sa vyrazne zhoršena unava a fyzicka vyčerpanosť za atak? Prespim denne aj 12 hodin a ajtak som extremne vyčerpany. Jedna sa asi tak o posledne 2 tyždne, dovtedy som sa citil velmi dobre (asi najlepšie za celych 8 rokov co mam RS). Spolu s unavou ma silne bolia trapezove svaly. Mam isť najprv za vseobecnou lekarkou alebo rovno za neurologičkou?


Me silně bolely taky trapézové svaly. Diagnostikovali mi boreliozu a s tou je spojena i únava. Po antibiotikach je vše ok.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Ivan.H » 12 zář 2014 14:18

Tak som zistil, že prekvapivo tú únavu a slabosť pocitujem len v tie dni kedy si dám nejaké vitamíny v tabletkách (pozorujem to pri tabletkach vit. C, B-komplex, a multivitaminoch). Viem, je to čudné, ale ked nejem ani jedno z toho tak nie som vyčerpaný. Určite nemám hypervitaminózu, vitaminy nekombinujem a zo stravy ich veľa nemám, navyše C a B by nemali byť toxicke ani vo vyšších dávkach. Napadlo ma, či nemám problém s nejakou doplnkovou látkou, ktorá je spoločná v týchto vitamínových tabletkách. Tiež, podľa niektorých zdrojov vraj umelé vitamíny môžu spôsobovať únavu, dá sa tomu ale veriť?
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod dulca » 12 zář 2014 16:48

Ivan.H píše:Tak som zistil, že prekvapivo tú únavu a slabosť pocitujem len v tie dni kedy si dám nejaké vitamíny v tabletkách (pozorujem to pri tabletkach vit. C, B-komplex, a multivitaminoch). Viem, je to čudné, ale ked nejem ani jedno z toho tak nie som vyčerpaný. Určite nemám hypervitaminózu, vitaminy nekombinujem a zo stravy ich veľa nemám, navyše C a B by nemali byť toxicke ani vo vyšších dávkach. Napadlo ma, či nemám problém s nejakou doplnkovou látkou, ktorá je spoločná v týchto vitamínových tabletkách. Tiež, podľa niektorých zdrojov vraj umelé vitamíny môžu spôsobovať únavu, dá sa tomu ale veriť?


to, ze umele vitaminy zpusobuji únavu ctu ted poprve, me teda vyborne nakopava jak Ccko tak B...zkus jineho vyrobce jestli to budes mit taky a navstiv doktora at ti udela rozbor krve a testy na borelku....
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Ivan.H » 18 zář 2014 22:28

Medzi časom sa môj stav zhoršil. Pribudli horúčky aké som už roky nemal, nekašlem, nevraciam, neboli ma hrdlo ale horúčky som mal problém zraziť. Bol som na vyšetretní, kde sa zistilo, že mam leukopeniu (leukocyty na úrovni len 2,9) a zaroven zvýšené CRP, takže aj nejaku bakteriálnu infekciu či zápal. Mám pocit, že mám nejaký problém s trávením. Problém je, že obvodná mi nechcela dať antibiotiká aby sa ta leukopénia ešte viac neprehlbila. Netuším čo mám teraz robiť. Ako zvladnem infekciu s odpalenými leukocitmi a bez antibiotík? Navyše, práve mi začína semester, idem medzi ľudí. Na hematológii kde ma poslala obvodná to nevyzerá na skorý termín.
Teraz mám pocit, že na to aby sa ma niekto ujal bez ohladu na to či je večer, vikend alebo sviatok musím niekde odpadnúť alebo chytiť život ohrozujucu oportunnu infekciu - inak ma každý čas a ja môžem fungovať s odpálenou imunitou. Teploty mam už tretí deň.
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod dulca » 19 zář 2014 08:32

Co máš za lecbu? Já bych zkusila zahrát paniku a šla do RS centra. Tam by te měli vzít hned.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Ivan.H » 01 říj 2014 17:41

Zaujimalo by ma, aké hodnoty leukocitov máte vy ostatný s Avonexom. V MS centre mi doktorka povedala, že sa mám pýtať u obvodnej na krčné (výtery z hrdla a nosa) a na interné kôli tomu tráveniu. Nič z toho mi už nepomôže, pretože trávenie sa rýchlo zlepšilo (aj ked nikdy u mna nebolo dokonalé), teploty trvali len 3 dni a s nosom a hrdlom nemam nič. Za obvodnou som už viac nebol ani v MS centre. Z hematológie cakám SMS kedy mam prisť na odber krvy, tam sa však čaká velmi dlho, ta ambulancia je preťažená. Avonex som radšej 2 tyždne vynechal. Teraz by sa mi zišiel kontrolny odber na leukocity.
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod LenkaNiki » 01 říj 2014 18:25

Dcera uziva Avonex tri mesice, nyni probehly kontrolni odbery a dle lekarky jsou vysledky v poradku, hodnota leukocytu 4,3
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Re: Zhoršena unava = atak?

Příspěvekod Ivan.H » 02 říj 2014 18:15

No ja to picham 7 rokov, tiež som mal doteraz leukocity viac ako 4
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron