Cvičení,fyzioterapie,rehabilitace,ergoterapie,arteterapie

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Cvičení,fyzioterapie,rehabilitace,ergoterapie,arteterapie

Příspěvekod ealaskae » 21 bře 2016 17:18

Ahoj,mam dotaz....RS mam 3 roky a chtela bych zacit cvicit,ale nevim jak....jestli zajit k fyzioterapeutovi nebo zacit cvicit jogu....nevim co presne je pro to vhodne a take zda musim jit k nejakemu specialnimu fyzioterapeutovi na to zamerenemu nebo klasickemu.Chtela bych zacit cvicit pravidelne.Diky moc za odpoved.
ealaskae
 
Příspěvky: 16
Registrován: 27 črc 2013 09:45

Re: Cvičení,fyzioterapie,rehabilitace,ergoterapie,arteterapi

Příspěvekod dulca » 21 bře 2016 19:00

ealaskae píše:Ahoj,mam dotaz....RS mam 3 roky a chtela bych zacit cvicit,ale nevim jak....jestli zajit k fyzioterapeutovi nebo zacit cvicit jogu....nevim co presne je pro to vhodne a take zda musim jit k nejakemu specialnimu fyzioterapeutovi na to zamerenemu nebo klasickemu.Chtela bych zacit cvicit pravidelne.Diky moc za odpoved.


tak zalezi na tom jak mas velke postizeni, kdyz skoro zadne tak staci cvicit jako zdravi s ohledem na svoji momentalni kondici, jestli je tam motoricke postizeni, tak je lepsi zacit s fyzioterapeutem, aby pomohl co jde napravit, posilil ty spravne svaly, znormalizoval pohybove vzorce...to zvladne kazdy fyzioterapeut, ale zalezi jakou technikou, me se nejlip osvedcila Vojtova metoda a dalsi metody vychazejici z vyvojove fyziologie....a je dobre zjistit v kterem zarizeni ti pojitovna plati kolik hodin, neni to stejne.....a poukaz ti vystavi bud neurolog, nebo praktik...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Cvičení,fyzioterapie,rehabilitace,ergoterapie,arteterapi

Příspěvekod ealaskae » 22 bře 2016 06:37

Dekuji za odpoved,no postizeni mam zatim minimalni a chtela bych,aby to tak zustalo a rozhodla jsem se pro kazdodenni cviceni akorat nevim kde zacit :) byla sem u fyzioterapeuta 1x kvuli krcni pateri a bolesti hlavy a ty cviky mi opravdu pomohli takze chci pokracovat.Chodim do soukrome ordinace takze si to sama hradim.
ealaskae
 
Příspěvky: 16
Registrován: 27 črc 2013 09:45

Re: Cvičení,fyzioterapie,rehabilitace,ergoterapie,arteterapi

Příspěvekod dulca » 22 bře 2016 08:03

ealaskae píše:Dekuji za odpoved,no postizeni mam zatim minimalni a chtela bych,aby to tak zustalo a rozhodla jsem se pro kazdodenni cviceni akorat nevim kde zacit :) byla sem u fyzioterapeuta 1x kvuli krcni pateri a bolesti hlavy a ty cviky mi opravdu pomohli takze chci pokracovat.Chodim do soukrome ordinace takze si to sama hradim.

Cvicte protoze vás cvičení baví a dela van radost se hybat.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Cvičení,fyzioterapie,rehabilitace,ergoterapie,arteterapi

Příspěvekod Romka » 26 bře 2016 05:23

ealaskae píše:Dekuji za odpoved,no postizeni mam zatim minimalni a chtela bych,aby to tak zustalo a rozhodla jsem se pro kazdodenni cviceni akorat nevim kde zacit :) byla sem u fyzioterapeuta 1x kvuli krcni pateri a bolesti hlavy a ty cviky mi opravdu pomohli takze chci pokracovat.Chodim do soukrome ordinace takze si to sama hradim.

Určitě vyzkoušej jógu,poohlédni se v místě svého bydliště zda nebude příští rok cvičení pro začátečníky,já takto docházela 2 roky a nyní si cvičím doma v klidu,je to pro mne pohodlnější.Dobrý je i rotoped na posilování dolních končetin a plavání,prostě cvič to co Ti přináší radost.Píšeš že máš minimální postižení,tudíž ty můžeš všechno,v létě cyklistika,v zimě třeba lyže nebo posilovna.Osobně se léčím poctivě, ale pohyb musím chtít já sama,to za mne žádná pilule neudělá.Nyní se dostávám z chřipky,3 týdny jsem necvičila a jsem ztuhlá,mně pravidelné cvičení pomáhá.Na bolavou krční páteř mi Mudr.napsal 10x rehabilitaci,tam mě naučili protahování na velkým míči.Přeju hodně štěstí,ať Ti elán pro každodenní cvičení vydrží :)
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků