Avonex - zvýšena teplota

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Avonex - zvýšena teplota

Příspěvekod Ivan.H » 28 črc 2014 18:36

Dobrý deň,
mal by som otázku na tých ktorý sa v minulosti liečili alebo liečia Avonexom.
Ide o to, že niekedy mám zvýšenú teplotu (37,2 st.) aj 24 hodín po pichnutí. Injekciu pichám večer/v noci pred spaním s 250 mg Paracetamolu. Obvykle sa ráno potom cítim ešte trochu zle, ale počas dňa to odznie. Niekedy však, sa mi teplota zvýši zasa poobede/večer, tak zoberiem ďalší paracetamol.
Viem, že každý na liečbu reaguje inak, ale predsa len ma zaujíma, či to má niekto podobne (myslím to neskoršie zvyšovanie teploty aj po tom čo už odznela)? Nie som si totiž celkom istý či je to úplne v poriadku, a či to neznamená, že mam nejaký iný problém. Prípadne či si myslíte, (odhliadnuc od vplyvu paracetamolu na pečeň) že sú takéto dlhodobé reakcie v akomkoľvek zmysle škodlivé.

Pre doplnenie, mám 24 rokov, Avonex pichám 7 rokov. Dlhé roky som mal pomerne neprijemne flu-like symptómy, t.j. moje telo malo zjavne nejaký problém zvyknúť si na interferón.
Inak RS je zatiaľ stabilná, ataky som mal len 2, naposledy keď to všetko pred 8 rokmi začalo.

Ďakujem.
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: Avonex - zvýšena teplota

Příspěvekod masha » 29 črc 2014 06:59

Ivan.H píše:Dobrý deň,
mal by som otázku na tých ktorý sa v minulosti liečili alebo liečia Avonexom.
Ide o to, že niekedy mám zvýšenú teplotu (37,2 st.) aj 24 hodín po pichnutí. Injekciu pichám večer/v noci pred spaním s 250 mg Paracetamolu. Obvykle sa ráno potom cítim ešte trochu zle, ale počas dňa to odznie. Niekedy však, sa mi teplota zvýši zasa poobede/večer, tak zoberiem ďalší paracetamol.
Viem, že každý na liečbu reaguje inak, ale predsa len ma zaujíma, či to má niekto podobne (myslím to neskoršie zvyšovanie teploty aj po tom čo už odznela)? Nie som si totiž celkom istý či je to úplne v poriadku, a či to neznamená, že mam nejaký iný problém. Prípadne či si myslíte, (odhliadnuc od vplyvu paracetamolu na pečeň) že sú takéto dlhodobé reakcie v akomkoľvek zmysle škodlivé.

Pre doplnenie, mám 24 rokov, Avonex pichám 7 rokov. Dlhé roky som mal pomerne neprijemne flu-like symptómy, t.j. moje telo malo zjavne nejaký problém zvyknúť si na interferón.
Inak RS je zatiaľ stabilná, ataky som mal len 2, naposledy keď to všetko pred 8 rokmi začalo.

Ďakujem.


Zdravím,
řekla bych, že zvyšovaní teploty by mohlo být způsobeno tím, že odeznívá vliv Paracetamolu. Ono 250mg je malá dávka...Bez P. by teplota vylétla o dost výš a pak se postupně snižovala.Určitě se není ničeho obávat...A hlavně je bezvadný, že je RS stabilizovaná!
Flu-like někdo má častěji/silnější, vrací se, někdo prochází víceméně hladce. Mě po cca 8mi měsících začaly vedlejšáky ustávat, ale beztak občasně mám znenadání zase přes 38°C (paracetamol/ibuprofen jsem preventivně brala jen první měsíce; a když mám sem tam zas horečku, tak to většinou nechám odeznít samovolně.mám rebif 44)
masha
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2014 00:31

Re: Avonex - zvýšena teplota

Příspěvekod Nelly » 26 pro 2014 12:35

Ahoj všem, u mně se RS vyvinula tak nějak záhadně, vzhledem k pozdnímu věku (přes 50),ale předcházelo tomu jednoznačně kousnutí klíštětem (jediné-smůla,co?),které bylo infikované, pak následovala klíšťová encefalitida (ochrnutí pravé ruky, které odeznělo, z likvoru zjištěny protilátky proti této nemoci a ostatní nálezy svědčily také pro KE). Po dvou letech od klíšťovky u mě propukla ataka, bolest v pravém nártu, následně ochrnutí celé pravé nohy, bolest hlavy, horečka, porucha čití v levé noze. To už nebyla sranda, musela jsem znova do nemocnice a zde na MR jednoznačně určili RS.
Takže jsem dostala infuze solumedrolu, pak následovala terapie Rebiffem, ale ten jsem musela po určité době vysadit,protože jsem měla hrozné problémy s dýcháním (mám ještě astma). Nyní jsem již skoro rok na Avonexu, který si píchám 1x týdně. Je to pro mě lepší volba než 3x týdně Rebiff. Avonex snáším líp, než Rebiff, nemám po něm na kůži ty hrozné modřiny, ale je pravda, že chřipkové stavy mám taky dost často, přestože vždy před aplikací beru Aulin. Několikrát se mi již stalo, že mě v noci vzbudí zimnice a horečka vyskočí až na 38,5 °C, ale do rána to přejde. Další den pak přetrvává schvácenost a bolest hlavy, ale to se dá Aulinem dobře zvládnout. Další ataku jsem zatím neměla. Prognóza této nemoci je hrozná, ale snažím se na to nemyslet a žít aktivně- důležité je podle mě stále chodit do práce, pokud to jde. Únava je sice hrozná, ale mně pomáhá ten pocit užitečnosti a v kolektivu zapomenu na svoje zdravotní problémy a aspoň na ně tak často nemyslím.
Jako alternativní léčbu užívám pupalkové kapsle, preparát od B. Tichanovského - Skvorcova 1000 nervový (jsou to kapky) podle staré tibetské receptury, česnekový extrakt nebo kapsle a na podporu imunity a proti bacilům je dobré čas od času nasadit kůru z koloidního stříbra (naprosto neškodný a zabíjí cca 650 druhů bacilů a virů).
Nelly
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2014 12:20


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků