Rebif a datum spotřeby

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Rebif a datum spotřeby

Příspěvekod RALNA » 01 črc 2014 07:50

Ahoj, tak jsem zjistila, že mám na kartridžích Rebifu napsaný datum spotřeby 7/2014 . Na kontrolu mám jít ale až v půlce srpna. Četla jsem, že prošlý lék se užívat nemá. Předpokládám, že tedy sedmý měsíc co je na obale napsaný se lék ještě užívat může nebo už také ne? A co pak ten srpen? V podstatě bych si měla aplikovat ještě dvě kartridže už prošlé. Nevím, zda když ten lék nebude až zas tak moc prošlý to vadí, nebo bych si ho měla nechat v RS centru vyměnit za jiný? Už jste někdy někdo tohle řešil? Předem moc děkuju za radu.
RALNA
 
Příspěvky: 13
Registrován: 20 zář 2013 07:32

Re: Rebif a datum spotřeby

Příspěvekod dulca » 01 črc 2014 09:18

V centru radili kontrolovat při prevzeti, kdyz se stane to co tobě vyměnit, zajet do centra tam ti to vymění.....v červenci jeste použít můžeš....
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Rebif a datum spotřeby

Příspěvekod vychodocech » 02 črc 2014 10:15

Přesně jak píše Dulča :-). Ale jen za mne osobně: - ten jeden měsíc bych já sám neřešil pokud jsou injekce řádně skladovány. V minulosti jsme řešili expirační dobu některých léčiv, do značné míry záleží na způsobu skladování a dodržování teploty, pokud je skladování špatné - expirační lhůta se zkracuje (tedy vlastnosti léku se mohou měnit - což nutně nemusí znamenat, že nebude účinný, ale může být jinak znehodnocen). Pokud se jedná o krátkodobé překročení lhůty expirace, je důležité lék posoudit konkrétně v závislosti na tom skladování, delší překročení data expirace je na odbornících - to bych neřešil a léky vrátil.

jinak pro zajímavost:
Můžeme se i podívat na v minulosti řešený lék Tamiflu, který ve velkém nakoupil stát - později lék "prošel" expirační lhůtou a následně SUKL prodloužil tuto lhůtu o dva roky viz.: http://www.sukl.cz/prodlouzeni-pouzitel ... ku-tamiflu
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron