PML se objevilo u pacienta s Gilenyi

Diskuse o současných lécích, léčivech ale i léčbách roztroušené sklerózy.

PML se objevilo u pacienta s Gilenyi

Příspěvekod petankl » 31 črc 2013 16:57

Po sedmimesicnim brani se vyvinulo PML u pacienta s Gielnyi. Neco podobneho se ocekava i u tecfidery a zda se, ze to mozna bude obecna vlastnost novych "ucinnejsich" prepraratu na rs.

odkaz: http://www.medpagetoday.com/Neurology/M ... osis/40748
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: PML se objevilo u pacienta s Gilenyi

Příspěvekod vychodocech » 31 črc 2013 21:48

No jo, ale taky se tam píše, že to bylo pravděpodobně z Tysabri, jelikož pacient přecházel z Tysabri na Gilenyi.

cituji:
"Novartis uvedl, že celkem 71000 pacientů dostávalo (Gilenyi) po celém světě, přičemž "žádné případy PML nebyly připisovány Gilenyi". Pouze u jednoho pacienta se údajně vyvinula PML krátce po přechodu na fingolimod (Gilenya) z natalizumabu (Tysabri), který nese riziko PML. Novartis uvedl, že natalizumab je pravděpodobně zodpovědný za tento případ."

O riziku přechodu z Tysabri (nebo podobných monoklonárních protilátek) na jinou léčbu se již delší dobu ví - v materiálech Tysabri se píše až 6 měsíců od ukončení léčby.
vychodocech
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: PML se objevilo u pacienta s Gilenyi

Příspěvekod petankl » 01 srp 2013 05:55

Ja myslim, ze toto je jiny, novy pripad. Par pacientu na gylenii na PML zemrelo a bylo to kvuli predesle lecbe tysabri, ale tento pacient myslim tysabri pred tim nemel. Ale je pravda, ze ty clanky o tom nejsou napsany prilis jasne v tomto ohledu.
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: PML se objevilo u pacienta s Gilenyi

Příspěvekod vychodocech » 01 srp 2013 12:43

Ten článek pojednává pouze o tom jednom případě kdy pacient přecházel z Tysabri na Gilenyi, nic jiného se z toho nedá chápat.

Ale asi máš pravdu, vyšel článek který o tom píše podrobněji - překládám:

U pacienta s Gilenyí (RS) se vytvořilo vzácné a potenciálně smrtelné virové onemocnění, uvedla v úterý společnost Novartis, neboť čelí rostoucí konkurenci nové ústí léčby. Gilenya je velkou nadějí nových léčiv společnosti Novartis, roste o 66 procent ve druhém čtvrtletí na 468.000.000 dolarů. Lék ale čelí konkurenci nových léků, jako je Tecfidera od Biogen IDEC. Novartis uvedla, že byla informována o případu progresivní multifokální leukoencefalopatie (PML) u pacienta s RS, který užíval Gilenyi sedm měsíců. Uvedla, že pracuje s lékaři pro pochopení všech možných přispívajících faktorů, včetně těch mimo léčbu, vzhledem k několika atypickým prvkům daného případu.
Novartis uvedl v prohlášení "kurz základního neurologického onemocnění byl rychlý s některými atypickými zjištěními pro MS na MRI (vyšetření mozku a míchy), jakož i některé neobvyklé klinické rysy". Novartis řekl, že všechny dříve hlášené případy PML mezi přibližně 71,000 pacientů léčených Gilenyí zatím bylo připisováno předchozí léčbě Tysabri od Biogen Idec, který je známé rizikem PML.
Deutsche Bank analytik Tim Race řekl, že případ může vyvolat určité obavy ohledně budoucího růstového potenciálu Gilenye. Výskyt hlášených případů PML u Gilenye byl dosud velmi nízký.

http://www.ms-uk.org/index.cfm/gilenya
vychodocech
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Schválené léky na roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník