Pregabalin (Lyrica)

Diskuse o současných lécích, léčivech ale i léčbách roztroušené sklerózy.

Pregabalin (Lyrica)

Příspěvekod vychodocech » 01 dub 2013 13:46

Pregabalin podobně jako Karbamazepin, se používá převážné k léčbě záchvatů epilepsie. U roztroušené sklerózy pod obchodním názvem Lyrica je často indikován na neuropatickou bolest (bolest vyvolanou poškozením nervů) a další související neurologické stavy. Léčí se jím i úzkostné poruchy, dost často má tlumivý účinek na organismus.

Jak přípravek Lyrica působí?

Léčivá látka v přípravku Lyrica, pregabalin, se svou strukturou podobá tělu vlastnímu „neurotransmiteru“ kyselině gama-aminomáselné (GABA), avšak má velmi odlišné biologické účinky. Neurotransmitery jsou chemické látky, které umožňují vzájemnou komunikaci mezi nervovými buňkami. Přesný způsob účinku pregabalinu není zcela znám, ale má se za to, že ovlivňuje způsob, jakým se do nervových buněk dostává vápník. Tím dochází k omezení činnosti některých nervových buněk v mozku a míše, což vede k vylučování jiných neurotransmiterů, které se podílejí na bolesti, epilepsii a úzkosti.

souhrn informací Lyrica: http://www.emea.europa.eu/docs/cs_CZ/do ... 046603.pdf

Pregabalin (Lyrica) má řadu možných nežádoucích účinků, včetně vlivu na obsluhování strohů a řízení vozidel. Je pouze na lékařský předpis a doporučení lékaře.

Pokud se chcete dozvědět více o léčivu pregabalin (Lyrica) - zde je moc dobře zpracovaný článek od doktora farmacie: http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Bole ... ticle.aspx
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Pregabalin (Lyrica)

Příspěvekod Kendik » 15 čer 2016 15:10

Chci se zeptat, jestli tu někdo užívá tento lék a jaké s ním má zkušenosti?
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Pregabalin (Lyrica)

Příspěvekod nickorette » 15 čer 2016 19:08

Me moc od bolesti nepomohla. Ale asi sem nevydrzel dost dlouho a vzdal to. Kazdopadne dost silna chemie a mam pocit,ze pokud to ma mit nejakej oblbovaci vliv na mozek,neni to moc dobry. Ale treba nekomu jinymu pomaha. Nemuzi posoudit
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Pregabalin (Lyrica)

Příspěvekod Kendik » 03 črc 2016 22:04

Dekuji za info.A co ospalost a jine nezadouci ucinky pocitoval jsi?Co vim, tak tento lek zacne zabirat poradne po nejake dobe.Ne hned
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Pregabalin (Lyrica)

Příspěvekod nickorette » 04 črc 2016 06:44

Nic jsem nepociťoval. Hlavně ani ten účinek na neuropatickou bolest. Vzdal jsem to asi po měsíci a půl.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Pregabalin (Lyrica)

Příspěvekod Pavla1412 » 17 lis 2019 02:08

já brala jen chvíli a nebylo mi po ní vůbec dobře, závratě, utlumenost...vysadila jsem :?
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01


Zpět na Schválené léky na roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků