Milgamma N

Diskuse o současných lécích, léčivech ale i léčbách roztroušené sklerózy.

Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 28 bře 2013 00:09

Milgamma N se používá při léčení nervových onemocnění různého původu, postihující zejména
periferní nervový systém (např. zánětlivá onemocnění periferních nervů a kořenů, obrna
lícního nervu, postižení trojklanného nervu, kořenové syndromy, pásový opar, bolesti nervů a
svalů apod.), a jako posilující lék.

Milgamma N obsahuje vitamíny, a to kombinaci skupiny vitaminů B - (B1, B6 a B12), jedná se o injekční roztok a aplikuje se hluboko do svalu. Toto je na lékařský předpis. Existuje i tabletová forma, ta je volně dostupná v lékárnách, její účinnost bývá menší.

souhrn informací o přípravku: https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/13647
příbalový leták: https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/22718
Naposledy upravil vychodocech dne 03 bře 2024 11:22, celkově upraveno 2
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 27 říj 2013 10:08

Má někdo zkušenost, zda nevadí cca týdenní skladovaní Migammy N mimo chladničku při pokojové teplotě? Může se bez obav použít?
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod Martina » 27 říj 2013 10:19

Myslím, že se nic nestane, moje Mudr. ji skladuje normálně ve skříňce, ne v lednici.
Martina
 
Příspěvky: 20
Registrován: 10 zář 2013 15:24

Re: Milgamma N

Příspěvekod dulca » 27 říj 2013 11:24

tohle doporuceni skladovat v lednici jsem dostala letos v zime poprve, driv jsem zadne takove doporuceni nedostala, v lednici neskladuju..
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 28 říj 2013 11:49

To Martina a Dulca: Díky za uklidňující odpověď.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 28 říj 2013 12:41

Tak aby jsem to upřesnil:

- milgamma N (injekce) se skladuje v chladničce (2-8 stupňů celsia) a ampulky nesmí příjít na světlo (proto pro jistotu jsou z barevného skla),
podobně se skladují i injekce vitamínu B12

Dříve bylo na krabičkách milgamma N uváděno skladování při pokojové teplotě, nicméně byla provedena změna a výrobce již uvádí pouze skladovat v chladničce. Po poradě v lékárně není doporučena aplikace špatně skladovaného léku milgamma N.

Doplněno:
- myslím, že jsem to našel, původní doporučení bylo závadné - byla to závada textu kterou výrobce odstranil (Nesoulad textů s registrační dokumentací) viz. věstník SUKL zde: http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... 3115,d.bGE
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 28 říj 2013 13:46

To východočech: Odkaz jsem přečetl, díky. Pro jistotu bude nesprávně skladovaná Milgamma N nahrazena, ověřím si, zda ji správně skladují v lékárně a upozorním i zdravotníky. Zřejmě je v léku nějaká méně stabilní složka, tak raději předejdu možným rizikům.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 28 říj 2013 13:51

Krátkodobé skladování mimo ledničku nebude problém, jde především o dlouhodobější skladování, rozhodně je problém vystavit injekce (i krátkodobě) vyšším teplotám (např. v autě v létě apod.).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 28 říj 2013 20:23

Jen mě překvapuje, proč nyní výrobce pro skladování vymezil tak úzké rozmezí teplot.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod vychodocech » 29 říj 2013 01:45

Obecně platí, že mírné vyšší teploty nejsou problém - to znamená až do pokojové teploty - ale doba expirace se pak snižuje, injekce ale nesmí zmrznout - pak jsou znehodnoceny a nesmí se v žádném případě použít. Stejně tak platí, že vysoké teploty (teploty nad pokojovou teplotu) znehodnocují obsah a není doporučeno lék používat.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 29 říj 2013 18:50

Díky, stejný názor měl magistr v jedné z plzeňských lékáren (Milgammu N měli v chladničce), v druhé magistra jednoznačně radila držet se údajů v příbalovém letáku a nesprávně skladované ampule nepoužívat, (I v této lékárně ji měli v chladničce). :?
Asi bude dobré, abychom všichni na nové skladovací podmínky lékaře i sestry upozornili, jak vyplývá i z naší diskuze, mají zažitý spíše starý způsob skladování.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod Baru » 03 lis 2013 18:16

A tak co bysme nepoučili dr,néé?
Baru
 
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2013 10:06

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 10 lis 2013 21:11

Určitě, mělo by to být samozřejmostí, že pacient může s lékařem diskutovat, případně ho i poučit. Bohužel se někteří diskusi hned na začátku brání stylem "já to vím nejlíp..." Jinak zpátky k Milgammě N, po dvou týdnech aplikace se zdá, že opravdu funguje, zlepšila se vyjadřovací schopnost, plynulá řeč bez přízvuku, nižší únavnost, zlepšení zrakových funkcí a rychlosti myšlení.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod damanhur » 10 lis 2014 09:30

Po opakované zkušenosti potvrzuji, že Milgamma N funguje dobře a řadu symptomatických potíží zmírňuje nebo přímo odstraňuje.
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Milgamma N

Příspěvekod LenkaNiki » 10 lis 2014 20:39

Zajimalo by mne, pri jakych obtizich se predepisuje Milgamma a zda ji predepisuji v RS centru? Dceri nic takoveho nikdy nenavrhli, jenom rekli, ze vitaminama skupiny B nic nezkazime. A protoze tady na foru nekteri z Vas doporucovali aplikaci B12 po prodelanem zanetu ocniho nervu, ptala jsem se na tuto moznost v RS centru, kde mi bylo receno, ze toto neni v lecebnem planu (obecne). Takze dceri alespon davam B-komplexGenerica forte, ktery obsahuje i vitamin B12, nicmene pul roku od ataky neni oko stale v poradku, zlepseni zhruba na 80% puvodniho stavu, mame pry pocitat s tim, ze lecba (samovolna) trva cca rok s tim, ze vetsinou se oko do stavu pred zanetem uz nikdy nedostane. K tomu dceri pomerne casto, prevazne navecer brni nohy od kolen po chodidla, trva to vzdy jen par minut, takze nam poradili zvysit prijem horciku, ktery bere vpodstate uz pul roku a nejak to nezabira. Treba by ta Milgamma mohla pomoci upravit ci odstranit i tyto potize?
LenkaNiki
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014 20:47

Další

Zpět na Schválené léky na roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků