Stránka 11

Cyklofosfamid (Endoxan)

PříspěvekNapsal: 26 bře 2013 15:59
od vychodocech
Cyklofosfamid je cytostatikum podobně jako Mitoxantron a používá se při léčbě různých typů nádorů a některých autoimunitních onemocnění včetně roztroušené sklerózy.
Léčba cyklofosfamidem má nežádoucí účinky a vážná rizika. Toxicita cyklofosfamidu je vázána především na močové cesty, zato Mitoxantron je kardiotoxický. Pokud je cyklofosfamid indikován tak zpravidla po předchozím urologickém vyšetření močových cest.

Cyklofosfamid je vyráběn pod různými názvy, v ČR je registrován jeden přípravek pod názvem Endoxan.

souhrn údajů o přípravku: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... an-1-g-spc
příbalový leták: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... an-1-g-pil
wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cyklofosfamid

doplněno o odkazy: http://www.solen.sk/pdf/89277bf3d563842 ... 165f68.pdf
http://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/n ... /05/07.pdf
viewtopic.php?f=21&t=715

Re: Cyklofosfamid

PříspěvekNapsal: 24 srp 2013 00:45
od Leksel
Když jsem dostával infuse s Rebif 44, přidávali mi do nich právě i Cyklofosfamid (CPA). Následné výsledky kontrolních vyšetření krve ukázaly od doby aplikace Cyklofosfamidu na postupné významné zvyšování (elevaci) hodnot jaterních testů. Cyklofosfamid mi byl vysazen. Následné hepatologické vyšetření odhalilo žlučové kameny. Podotýkám, že žádné problémy se žlučníkem jsem do té doby neměl. Bylo mi doporučeno a provedeno odstranění žlučníku (cholecystektomie). Toxicita Cyklofosfamidu se [b]v mém individuálním případě [/b]negativně projevila na podstatném zvýšení jaterních testů, které se po jeho vysazení upravily k normálu.
No more CPA ! Zdravím :D