Stránka 11

Použití orálních nemoc modifikujících léků (orální DMT)

PříspěvekNapsal: 06 bře 2016 11:36
od Franta
Tři DMT - fingolimod(Gilenya), teriflunomide (Aubagio) a dimethyl kyseliny fumarové (Tecfidera) jsou dostupné pro léčení relabujících forem roztroušené sklerózy. Všechny tři látky byly schváleny v posledním desetiletí, hlavně na základě mírného až podstatného snížení četnosti RS relapsů a lézí detekovaných magnetickou rezonancí.
V těchto zkouškách vedoucích ke schválení:
první orální DMT - fingolimod (Gilenya) snížil roční četnost relapsů ARR z 0,4 relapsu u placebo pacientů na 0,18 relapsu za rok (Studie FREEDOMS)
a z 0,33 relapsu za rok u pacientů léčených interferonem beta na 0,16 (studie TRANSFORMS.

Teriflunomide (Aubagio), které bylo schváleno na základě dvou - s placebem srovnávaných zkoušek TEMSO a TOWER, ukázalo snížení četnosti relapsů za rok z 0,54 na 0,37 relapsů za rok a respektivě z 0,50 na 0,32 relapsů za rok.

Poslední orální lék na RS, schválený v roce 2014 je dimethyl kyseliny fumarové (Tecfidera), který byl po desetiletí používán v jiné formuli pro léčbu lupénky. Ve dvouleté studii DEFINE, byla zredukována část pacientů s relapsy na 27% ve srovnání s 46% v placebo skupině, zatímco v studii CONFIRM byla četnost ročních relapsů snížena z 0,4 (v placebo skupině) na 0,22 ve skupině pacientů léčených DMF.

V placeném článku - viz odkaz - osvětlují mechanismy působení těchto léků a srovnávají jejich účinnost, bezpečnost a snášenlivost,.....

http://link.springer.com/article/10.100 ... 016-0639-4

Re: Použití orálních nemoc modifikujících léků (orální DMT)

PříspěvekNapsal: 14 bře 2016 09:23
od Becheruška
Ahojte všichni :) , už měsíc a půl beru Aubagio. Po prvním týdnu užívání se dostavilo brnění celého těla, jako by páteř a nervy v pažích a nohách decentně vybrovali. Příznaky již více ustoupily, ale někdy to stále cítím.... když jsem unavenější, tak více, někdy méně. Ve vedlejších účincích je toto uvedeno, ale můj lékař mi řekl, že to je shoda okolností, do vedlejších účinků napíšou kde co a že to je určo od RSky a pokud to budu mít několik dní po sobě, tak je třeba to přeléčit. Máte s Aubagiem někdo takovouto zkušenost?? Díky a hezký den všem 8-)