Buněčná léčba ATA188 potlačuje invaliditu u progresivní RS

Nejdříve v roce 2019
V této fázi se léky poprvně testují na malé skupině lidí. Nejdůležitější v této fázi je zjistit snášenlivost léku a jeho vedlejší účinky při různém dávkování. Účinky léku na nemoc nejsou prioritou, mimo jiné proto, že na malé skupině pacientů ani nemohou být statisticky významné.

Buněčná léčba ATA188 potlačuje invaliditu u progresivní RS

Příspěvekod Franta » 04 čer 2020 13:11

Buněčná léčba ATA188 potlačuje invaliditu u progresivní RS

Zatím to tvrdí výsledky z 1 fáze klinické studie.

Přihlašování do fáze 2 v USA po koronavirové pauze opět pokračuje.


Virus Epstein-Barrové (EBV) je spojován s celou řadou hematologických malignit a solidních nádorů, jakož i s určitými autoimunitními stavy, jako je roztroušená skleróza (RS). T ‑ buňky jsou kritickou součástí imunitního systému těla a mohou selektivně zacílit na EBV, o kterém se předpokládá, že je důležitý v patogenezi RS.

ATA188, má potenciál zacílit na EBV-infikované B-buňky a plazmatické buňky v centrálním nervovém systému, které mohou katalyzovat autoimunitní odpovědi a patofyziologii RS.

Společnost Atara provádí klinickou studii fáze 1 ATA188 u pacientů s progresivní RS napříč klinickými pracovišti v USA a Austrálii.

ATA188, je alogenní T-buňka EBV, která využívá technologii cíleného rozpoznávání antigenu, která umožňuje T-buňkám, které podáváme, selektivně identifikovat buňky exprimující antigeny EBV, které mohou být důležité v patofyziologii RS.

Na podzim roku 2017 jsme zahájili otevřenou, jednoramennou, multicentrickou, mnohonárodnostní studii fáze 1 s alogenním ATA188 pro RS. Cílem této studie fáze 1 je posoudit bezpečnost a klinické výsledky ATA188 u pacientů sledovaných po dobu nejméně jednoho roku po první dávce.


https://www.atarabio.com/pipeline/ata188/
https://investors.atarabio.com/news-eve ... ing-safety
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Léky ve fázi 1 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron