Léčba kmenovými buňkami NurOwn jde do druhé fáze zkoušek

Léčba kmenovými buňkami NurOwn jde do druhé fáze zkoušek

Příspěvekod Franta » 21 pro 2018 04:32

FDA dala zelenou klinickém zkouškám ve fázi 2 pro léčbu kmenovými buňkami NurOwn pro progresivní pacienty.

NurOwn buňky jsou mezenchmální kmenové buňky získané z kostní dřeně pacienta - houbovité tkáně uvnitř kostí - a pěstovány v laboratoři za patentovaných podmínek, aby indukovaly buňky vylučovat vysoké hladiny neurotrofických faktorů (NTF), molekul, které podporují růst, přežití, a diferenciace neuronů. Tyto buňky MSC-NTF jsou pak injekovány zpět pacientovi intravenózně nebo do páteřního kanálu.

Pokusy s myší naznačují, že injektované kmenové buňky NurOwn samy NEnahrazují poškozené buňky. Ale místo toho ošetření laboratoří přizpůsobuje tyto MSC buňky a přeměňuje je na biologické továrny, které vylučují vysoké hladiny NTF, což naopak povzbuzuje nervové kmenové buňky, aby nahradily poškozené buňky.

NTF mohou také v terapeutickém účinku působit jinými mechanismy. Mohou zlepšit přežití neuronů po poranění, chrání buňky před oxidačním stresem (nerovnováha mezi produkcí potenciálně škodlivých reaktivních druhů kyslíku v těle a jejich schopností je obsahovat) a mohou modulovat imunitní odpověď, posunout ji z prozánětlivého na protizánětlivý , tlumící autoimunitní poškození myelinu (ochranný kryt neuronů, který je v MS zničen).

Pozn: Nyní již probíhají klinické zkoušky ve třetí fázi na jinou nemoc, na ALS

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... torm-says/

Na našem fóru sledujeme vývoj déle než 5 let: https://ereska.net/viewforum.php?f=97
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na NurOwn

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron