Evobrutinib - látka potlačující enzym BTK -nová Anti-B léčba

mohou být schváleny cca v roce 2015 až 2018

Evobrutinib - látka potlačující enzym BTK -nová Anti-B léčba

Příspěvekod Franta » 23 říj 2018 02:20

BERLIN - Nová orální léčba roztroušené sklerózy, která cílí na aktivaci B-buněk, ukázala slibné výsledky ve své první studii účinnosti.

Evobrutinib (Merck Serono) je první z nové třídy látek, které inhibují enzym Brutonova tyrosin kináza (BTK), o čemž se předpokládá, že způsobí patologickou aktivitu B lymfocytů a makrofágů.

"Evobrutinib působí především na buňky B, aniž by je vyčerpal, spíše inhibuje patogenní funkce B lymfocytů zapojených do autoimunitních onemocnění, jako je roztroušená skleróza," uvedl jeden z kliniků, kteří se podíleli na současné studii, Martin Weber, MD, Institut neuropathologie University Medical Centrum Göttingen, Německo, vysvětluje Medscape Medical News.

MUDr. Jerry Wolinsky z University of Texas Health Science Center v Houstonu, který se také podílel na studiu, nazval toto "zajímavým novým přístupem".

"Protože tento léčivý přípravek má dvojí mechanismus na B-buňkách a makrofágách, pravděpodobně dělá něco, co anti-CD20 protilátky, které se zaměřují na samotné B-buňky, nedokážou. Ale z této malé studie důkazy tohoto tvrzení neuvidíme, "řekl pro Medscape Medical News.

Wolinksy však řekl, že nový lék má "některé vlastnosti, které ho mohou zatraktivnit", než anti-CD20 protilátky, a to i v případě, že se pouze zaměřují na B-buňky. "Můžeme to zapnout a vypnout poměrně rychle, stačí ho zastavit několik dní a buňky B jsou zpět v akci. To by mohlo být užitečné, pokud se u pacienta vyvinou určité komplikace nebo oportunní infekce."

Současná studie fáze 2 byla prezentována na 34. kongresu Evropského výboru pro léčbu a výzkum roztroušené sklerózy (ECTRIMS) 2018 Dr. Xavierem Montalbanem, profesorem medicíny na univerzitě v Torontu v kanadském Ontariu.

T1 Gd+ léze (nárůst počtu lézí mezi 12tým a 24 týden)
3,85 Placebo
4,06 Evobrutinib 25 mg jednou denně.
1,69 Evobrutinib 75 mg jednou denně
1,15 Evobrutinib 75 mg třikrát denně


https://www.medscape.com/viewarticle/90 ... 75?src=rss
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Léky ve fázi 3 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron