MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Léčebné metody lečby roztroušené sklerózy ve výzkumu a nebo ty o kterých se spekuluje, že by mohly fungovat.

MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 16:32

říjen 2011
Odkazy na výrobce této magnetické rezonance a jeho objevy(z 5.řijna 2011) a zjištění:
http://www.fonar.com/news/110211.htm
http://www.fonar.com/news/101111.htm
http://www.fonar.com/news/100511.htm (včetně obrázků, které mají převědčit že původ RS je čistě mechanický)
Jejich kompletní studie včetně obrázků v pdf http://www.fonar.com/pdf/PCP41_damadian.pdf

Pacient v leže na magnetické rezonanci (krční kanálek pro mozkomíšní mok vypadá v pořádku):
Obrázek

Pacient ve stoje na speciálně konstruované magnetické rezonanci (když se pacient postaví, tak se krční kanálek přiškrtí):
ObrázekObrázek


přeložený článek:
http://www.prnewswire.com/news-releases/major-diagnostic-breakthrough-in-multiple-sclerosis-achieved-with-advanced-fonar-upright-mri-131115283.html

Na čtvrté straně této diskuse najdete příspěvek s odkazem článek ve kterém píšou že u 41ti leté ženy byla roztroušená skleroza zastavena a možná i vyléčena.

Objevy odhalily že příčina RS může být biomechanická a může mít spojitiost s dřivějším poraněním krku, které mohlo vést k překážkám toku mozkomíšního moku. Mozkomíšní mok(CSF) je vyráběn a uchováván v centrálních anatomických strukturách mozku zvaných mozkové komory. CSF lubrikuje mozek a míchu. Mozkové komory produkují každý den velké množství CSF. Překážka může vést k většímu tlaku uvnitř mozkových komor. Což může mít za následek rozlití CSF do tkání okolo mozku. A toto vylití může být zodpovědné za vytváření mozkových lézí roztroušené sklerozy.
Toto je zařízení, které umí zobrazit tok mozkomíšního moku v reálném čase a zjistit jestli je tam nějaký problém nebo blok.

Vedoucí výzkumník a prezident společnosti FONAR Raymond V. Damadian začal studii komentovat, "tato nová pozorování odkryla biomechanické bariéry, které se jeví jako že způsobují propuknutí roztroušené sklerozy. A co je na tom ještě více vzrušující je to, že tyto bariéry mohou být terapeuticky zacílené." Damadian je doktor medicíny, který objevil obnormální signály z tkáně, které jsou základem každého dnešního MRI snímku a který pokračoval ve vynálezu MRI a vyrobil světově první MRI (by hand - asi ruční, nebo vlastní vyroby?) v Newyorském Downstate Medical Center.

Objevy jsou založené na sledování toku mozkomíšního moku v reálném čase na sérii náhodně vybraných pacientů s roztroušenou sklerozou.

Damadian a spolupracující výzkumník Chu objevili překážky pro tok CSF u všech osmi pacientů studie, a u sedmi z osmi pacientů byly překážky více zřetelné když pacient byl ve vzpřímené poloze. UPRIGHT MRI také odkryl to, že tyto překážky byly výsledkem strukturálních deformací míchy, kterou způsobil úraz někdy dříve v životě.

Výzkum započal, když Damadian a Chu naskenovali pacienta s roztroušenou sklerozou. Když se na nasnímaný MRI sken podívali, tak Damadian upozornil na to, že jedna z RS lézí v pacientově mozku je přímo propojená s CSF přes mozkovou komoru(kanálek viz obrázek). Mozkové komory jsou struktury ve kterých tělo nepřetržitě vyrábí CSF. To se děje přes síť krevních cév uvnitř mozkových komor, která se nazývá Choroidní plexus. Tato síť vyrábí denně velký objem CSF - přibližně 500cc.

Damadian věděl, že při roztroušené skleroze léze běžně sousedí s mozkovými komory a obklopují mozkové komory. On také zjistil, že pacient měl v historii vážný úraz cervical spine (asi krční páteře).
Když Damadian viděl MRI sken prvního pacienta, tak udělal hypotézu, že nějaké překážky nepřetržité cirkulace denního objemu CSF z mozku do míchy a zpět mohou zapříčinit zvýšení tlaku uvnitř mozkových komor a vést k rozlití likvoru do mozkové tkáně obklopující mozkové komory.
Damadian znal, že CSF likvor obsahuje bílkoviny, které tvoří polypeptidy ve faktu, že likvor obsahuje více než 300 polypeptidů. Devět z bílkovin, jejichž forma je známá jsou antigeny, které stimulují produkci protilátek. Zajímal se o to jestli tyto bílkoviny, vytékající do mozkové tkáně, by mohly iniciovat komplexy antigen-protilátky v mozku, které způsobují symptomy roztroušené sklerozy.

Tímto objevem byl myelin, který se může narozdíl od nervové tkáně regenerovat, jako jedna z příčin destrukce eliminován :!:
...tj. že problém není ve špatné tvorbě myelinu.


tady se můžete podívat na obrázek 7c že to spojené nádoby tak úplně nejsou:
http://www.fonar.com/news/100511.htm

A na obrázku 5d a 5c - je to vidět v řezu. Černá skvrna je zřejmě mozkomíšní mok, který obklopuje míchu.
U pacienta s RS který stojí je tato skvrna světlejší a užší. To znamená že je tam tok mozkomíšního moku přiskříplý.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 16:32

Společnost FONAR Corporation - vynálezce magnetické rezonance, dnes ohlásila zastavení symptomů roztroušené sklerozy u 41 leté ženy po neinvazivní lečbě !
Lečba byla založena na nedavném velkém diagnostickém průlomu o příčině roztroušené sklerozy na pokročilém FONAR UPRIGHT MRI

Vychýlené krční obratle u pacientky ( konkrétně krční obratle známé jako C-1, C-2 a C3) způsobovaly blokování toku mozkomíšního moku. Abnormální natočení těchto obratlů bylo prvně objeveno a vizualizováno na FONAR UPRIGHT MRI, který ukázal že obratle byly natočeny o 5-6 stupňů z jejich normální polohy.

Jakmile byly obratle úspěšně narovnány, tak symptomy roztroušené sklerozy u pacientky ustopily. Znovunarovnání bylo docíleno doktorem Scott Rosa, (Rock Hill, NY), použitím neinvasivního nástroje Atlas Orthogonal (AO), který může být použitý k narovnání obratle zpět do normální polohy.

Pacientka je právě ošetřovaná bez jakýchkoliv jejích RS příznaků (závratě a zvracení v leže) když ležela, týdenní lečbě s AO nástrojem.

V původní studii na které byl diagnostický průlom založen ukázal dále Upright MRI, že krční abnormální natočení u pacienta vede k zhoršení toku mozkomíšního moku na zadní straně míchy tam kde se spojují C2 a C3. Když je tam taková překážka, tak 500cc mozkomíšního moku vyrobeného denně v mozkových komorách nemůže opustit mozkovou komoru a normálně cirkulovat dolů kanálem míchy a zpět do mozku. Výsledkem je zvýšení tlaku na mozkomíšní mok který způsobuje úniky mozkomíšního moku do tkáně obklopující mozkové komory.
Tento otok u RS pacientky byl zejména zřetelný v zadních rozích bočních mozkových komor. (Fig. 8, Damadian, R.V. and Chu, D., "The Possible Role of Cranio-Cervical Trauma and Abnormal CSF Hydrodynamics in the Genesis of Multiple Sclerosis" Physiol. Chem. and Physics and Medical NMR, September 20, 2011,41:1-17). Kompletní studie http://www.fonar.com/pdf/PCP41_damadian.pdf.

Vizualizované úniky mozkomíšního toku byly přímo propojené s lézemi Roztroušené sklerozy viditelně na MRI skenu.

Následující léčba krčního vychýlení pacientky, která byla provedena doktorem Scott Rosa, skeny na Upright MRI a rovněž X-paprsky získané Dr.Rosa ukázali, že se krční abnormální natočení dostalo zpět do normálu.
A ve stejný čas pacientka uvedla že její těžká nevolnost a zvracení v poloze v leže skončila a že její kulhání (z nestejné délky nohy? tady nevím jaký je správný překlad) zmizelo.

Jakmile její RS symptomy skončily, mapy rychlosti (Obr. 16a & 16b) CSF toku skrz kanál míchy v krční oblasti ukázaly markantní redukci v průměrné rychlosti mozkomíšního moku přes krční oblast míchy v porovnání s rychlostmi CSF před lečbou (Obr. 16a).
Toky jsou prezentovány v grafech, které zaznamenávají rychlosti toku v bodech na mapech rychlostí. Všiměte si redukce v počtu vysokých rychlostí CSF toku po lečbě v porovnání s údaji prezentovanými před lečbou. Vysoké rychlosti jsou způsobeny blokováním toku mozkomíšního moku, který si kompenzuje to blokování překážkami zvýšeným tokem v oblastech bez překážek.

Redukce průměrné rychlosti CSF v kanále míchy koresponduje s tvrzením pacientky, že příznaky RS odezněly. Vyhodnocením údajů bylo zjištěno, že 28,6% redukce v tlaku je doprovázena se zánikem jejích RS symptomů.

Obrázky zde:
http://www.fonar.com/news/110211.htm

celý článek zde:
http://news.yahoo.com/diagnostic-breakthrough-multiple-sclerosis-fonar-upright-mri-leads-071841635.html
http://finance.yahoo.com/news/Diagnostic-Breakthrough-iw-1099133496.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 16:34

Dynamika toku mozkomíšního moku je u RS pacientů pozměněná. (Mozkomíšní mok teče kanálkem krční páteře a lubrikuje míchu)
Závažnější klinické i MRI výstupy u RR-RS a CIS pacientů jsou spojené s pozměněným tokem mozkomíšního moku a průtokové rychlosti.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... aintenance
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod Hana RS » 15 čer 2014 09:35

Tohle je slepá ulička, původ roztroušené sklerózy není mechanický, je to autoimunitní onemocnění.
Hana RS
 
Příspěvky: 11
Registrován: 15 čer 2014 05:12

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod dulca » 15 čer 2014 19:35

Hana RS píše:Tohle je slepá ulička, původ roztroušené sklerózy není mechanický, je to autoimunitní onemocnění.

autoimuni onemocneni je slepa ulicka, je to psychosomaticka nemoc, vylecim psychiku, naucim se zist v harmonii a lasce se svym telem a je po RS ;)
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod Franta » 16 čer 2014 07:40

Hana RS píše:Tohle je slepá ulička, původ roztroušené sklerózy není mechanický, je to autoimunitní onemocnění.


Dejme tomu že to nemusí být pravděpodobné.

Ale jak můžete s jistotou tvrdit, že mechanické zúžení průtoku mozkomíšního moku nesouvisí s autoimunitou.
Podle mě je zcela možné, že příčin eresky může být více.

A dokonce jak vůbec můžete tvrdit, že ereska je autoimunitní onemocnění. Nikdo zatím příčinu eresky nezná, a přesto téměř každý lékař tvrdí, že se jedná o autoimunitní onemocnění, jako kdyby tu příčinu znal. Ano, může to tak vypadat.
Ale když lékaři neznají příčinu proč vlastní buňky způsobují v mozku zánět, tak nemohou vědět jestli buňky zánět způsobují protože jsou pomýlené, nebo protože je v těle nějaký patogen proti kterému zcela regulérně útočí a nebo protože došlo k do mozku úniku látky, která na určitém místě nemá co dělat, jako v tomto případě.

Ne, ne všechny možnosti na tomto fóru nechávám otevřené dokud nebude jednoznačný důkaz, že příčinou eresky být jednoznačně nemohou.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod MS-warrior » 18 pro 2018 17:02

Nevíte kde by se dalo vyšetřit to CSF proudění mozko-míšního moku, zda není zablokované nějakým obratlem nebo něčím jiným?
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: MR ve stoje + AO nástroj - pacientka 41let byla vyléčena

Příspěvekod Tulamorka » 16 srp 2019 20:56

Na teorie poraněného krku jako příčiny RS nevěřím, je prokázáno, že za RS stojí autoimunitní problém.
Tulamorka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2019 20:23


Zpět na Léčebné metody ve výzkumu - základní i klinický výzkum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron