Feasibility Study of Human Umbilical Cord Tissue-Derived Mes

Léčebné metody lečby roztroušené sklerózy ve výzkumu a nebo ty o kterých se spekuluje, že by mohly fungovat.

Feasibility Study of Human Umbilical Cord Tissue-Derived Mes

Příspěvekod sobik » 25 zář 2014 14:18

Dobrý deň,

chcel by som vás požiadať o radu/ názor. Naskytla sa mi možnosť zúčastniť sa uvedenéhttps://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT02034188?term=Feasibility+Study+of+Human+Umbilical+Cord+Tissue-Derived+Mesenchymal+Stem+Cells+in+Patients+with+Multiple+Sclerosis&cond=%22Multiple+Sclerosis%22&rank=1, chcel by som počuť váš názor.
Za akúkoľvek reakciu budem vďačný.

Prajem vám pekný deň. Marcel
sobik
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 úno 2014 20:05

Re: Feasibility Study of Human Umbilical Cord Tissue-Derived

Příspěvekod petankl » 26 zář 2014 05:55

Dokud jsem se nedocetl k tomu, ze se to ma odehravat v Paname, tak bych ti to doporucil. Nicmene v Paname a jinde v jizni Americe se casto delaji tyto procedury uz ted a velky peniz. Na wheelchairkamikaze.com jsem cetl, ze zkusenosti jsou dost rozporuplne a spise negativni, tak nevim jestli doporucit. Prinejmensim by sis ale musel platit ty cesty do Panamy, coz nebude levne tipuju.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Feasibility Study of Human Umbilical Cord Tissue-Derived

Příspěvekod vychodocech » 27 zář 2014 19:38

Takto: - jde o studii na 12 měsíců - alespoň tak jsem to pochopil, přičemž v průběhu jednoho týdne každý den se budou aplikovat intravenozně kmenové buňky. Nevím, jak ta studie bude probíhat v praxi, jen odhaduji, že MRI i další vyšetření budou probíhat v Panamě a bude nutné v zemi zůstat, nevím.....
Pokud je to tak jak to chápu, tak jde o zajímavou studii, přičemž není nikde zaručeno, že to bude fungovat dlouhodobě na RS, a pokud si představím, že to bude někde v Panamě, tak z finančního hlediska nevím zda to stojí za to. Každopádně dnes víme, že kmenové buňky fungují na potlačení RS (viz. těhotenství), ale je tu riziko, že po vysazení léčby dojde ke zhoršení (viz. případy žen po porodu ap.).
Volba jít do této studie je volbou každého, pokud máte např.velké postižení RS a v ČR není pro vás jiná alternativa, je to jistá šance ještě něco zkusit, ale neupínal bych se k tomu, že dojde k vyléčení nebo radikálnímu zlepšení.

Upozorněte mě prosím, pokud průběh studie chápu špatně, děkuji.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Feasibility Study of Human Umbilical Cord Tissue-Derived

Příspěvekod sobik » 28 zář 2014 09:24

ahojte!

dakujem vam obom, ze ste si nasli cas a vyjadrili sa; pomohli ste mi.

peknu nedelu
sobik
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 úno 2014 20:05


Zpět na Léčebné metody ve výzkumu - základní i klinický výzkum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků