Protilátka zaměřená na léčbu MS - evropský patent

Více než 50 experimentálních léků na roztroušenou sklerózu v různých fázích vývoje. Včetně léků které již čekají na schválení regulačních orgánů.

Protilátka zaměřená na léčbu MS - evropský patent

Příspěvekod vychodocech » 24 říj 2020 20:50

Evropský patent udělený IMP761 - protilátka zaměřená na léčbu MS

strojový překlad:

Evropský patentový úřad udělil patent na IMP761, experimentální protilátku Immutep, která se používá při léčbě zánětlivých a autoimunitních stavů, včetně roztroušené sklerózy (MS).

IMP761 se zaměřuje na receptor nacházející se na povrchu T-buněk imunitního systému, který se nazývá lymfocytární aktivační gen 3 nebo LAG-3. Tento receptor pomáhá zabránit tomu, aby se T-buňky změnily na hyperaktivní a napadly zdravé tkáně, ale jeho aktivita se u některých autoimunitních poruch jeví jako pozměněná.

"IMP761 je první agonistická protilátka, která se zaměřuje na imunitní kontrolní bod LAG-3 a jejímž cílem je léčit základní příčinu autoimunitních onemocnění, jako je například zánětlivé onemocnění střev, revmatoidní artritida a roztroušená skleróza," uvedl Marc Voigt, generální ředitel společnosti Immutep. v tiskové zprávě.

Jako agonista IMP761 aktivuje LAG-3 a indukuje jej, aby generoval ještě silnější inhibiční signál, který by měl udržovat kontrolní autoimunitní T-buňky.

Immutep hlásil slibné předklinické výsledky v laboratorně pěstovaných buňkách a v modelu jiného než lidského primáta. Vědci potvrdili, že IMP761 se selektivně zaměřuje na LAG-3, čímž snižuje proliferaci a aktivaci T-buněk v přítomnosti látek, které stimulují imunitní odpověď.

Výsledky studie na primátech ukázaly, že IMP761 byl jak bezpečný, tak dobře tolerovaný.

Patent, číslo 3344654 a nazvaný „Anti-LAG-3 protilátky“, vyprší 1. září 2036. Pokrývá IMP761 a jeho použití při léčbě zánětlivých a autoimunitních onemocnění zprostředkovaných T-buňkami.

"Je velmi potěšující vidět udělení tohoto patentu na důležitém evropském trhu, který podpoří pokračující investice do tohoto slibného kandidáta na produkt," uvedl Voigt.

Immutep v dubnu oznámil, že společnost ve spolupráci s Batavia Biosciences vytvořila farmaceutickou kvalitu a stabilní buněčnou linii - linii laboratorně pěstovaných buněk, které se mohou množit neomezeně dlouho -, která produkuje značné množství IMP761.

Společnost také v té době oznámila, že přizpůsobuje své výrobní operace tak, aby byly v souladu se správnou výrobní praxí (GMP), která musí být zavedena, aby mohl být potenciální lék testován na lidech. GMP označuje systém kontroly kvality, jehož cílem je zajistit, aby všechny šarže přípravku důsledně dodržovaly určitou normu.

"U pacientů s různými autoimunitními chorobami stále existuje značná nenaplněná lékařská potřeba, a proto je velmi povzbudivé sledovat nedávný pokrok dosažený s IMP761 směrem ke klinickému vývoji, a to jak z hlediska vývoje buněčné linie ..., tak nyní s ochranou ochrany duševního vlastnictví ”, Řekl Frédéric Triebel, MD, PhD, hlavní vědecký a lékařský pracovník společnosti Immutep.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... treatment/
vychodocech
 
Příspěvky: 1179
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Klinický výzkum - experimentální léky - studie léků pro roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron