Rituximab - srovnávací studie Tecfidera, Gilenya, Tysabri

Více než 50 experimentálních léků na roztroušenou sklerózu v různých fázích vývoje. Včetně léků které již čekají na schválení regulačních orgánů.

Rituximab - srovnávací studie Tecfidera, Gilenya, Tysabri

Příspěvekod vychodocech » 14 srp 2020 20:43

vyšla srovnávací studie Rituximabu s Tecfiderou, Gilenyí a Tysabri.....


strojový překlad:

Rituximab je účinnější a vede k menšímu přerušení léčby u lidí s roztroušenou sklerózou (MS) než Gilenya (fingolimod) a Tecfidera (dimethylfumarát), podle skutečných údajů založených na dvouleté terapii.

Účinnost přípravku Rituximab se zdála být srovnatelná s účinností přípravku Tysabri (natalizumab), ale s menším počtem přerušení léčby.

Tato zjištění naznačují, že rituximab může být lepší terapeutickou možností k potlačení aktivity onemocnění a udržení dlouhodobé léčby u těchto pacientů.

Studie „Rituximab versus natalizumab, fingolimod a dimethylfumarát při léčbě roztroušené sklerózy“ byla zveřejněna v časopise Annals of Clinical and Transal Neurology.

Rituximab je léčba založená na protilátkách, která působí usmrcením B-buněk, typu imunitních buněk, které způsobují zánět v MS a dalších stavech. Je prodáván jako Rituxan (Biogen) v USA a jako MabThera (Roche) v Evropě, s dalšími značkami používanými jinde na světě.

Přestože není rituximab schválen pro samotnou MS, používá se jako ošetření MS mimo značku. Data z klinických studií a studií ze skutečného světa naznačují, že terapie bezpečně a účinně snižuje léze a míru recidivy u pacientů s relaps-remitující MS (RRMS) iu pacientů s progresivními formami onemocnění.

Jen málo studií však porovnalo účinnost rituximabu s jinými vysoce účinnými imunomodulačními terapiemi MS, jako jsou Novartis 'Gilenya a Biogen's Tysabri a Tecfidera. Většina těchto studií byla navíc provedena u švédských pacientů s RRMS a zahrnovala omezený počet účastníků, což bránilo přesným závěrům a jejich zobecnění.

Vědci z University of Colorado v Rocky Mountain MS Center tedy porovnali účinnost a vzorce ukončení rituximabu s těmi, které měli Gilenya, Tysabri a Tecfidera u více než 1200 pacientů s MS, kteří ve svém centru sledovali.

Tým retrospektivně analyzoval data od lidí s diagnózou jakéhokoli typu RS a léčených rituximabem (182 pacientů), Gilenyou (271 pacientů), Tysabri (451 pacientů) a Tecfidera (342 pacientů) až do dvou let nebo do ukončení léčby.

Po několika úpravách byl tým schopen vytvořit dobře vyvážené skupiny pacientů pro srovnání. Účinnost terapie byla hodnocena pomocí složeného opatření zahrnujícího výskyt klinického relapsu a přítomnost aktivních a / nebo nových mozkových lézí.

Přerušení léčby bylo zvažováno, když pacient po dvou letech léčbu již neuskutečnil, nebo během této doby zahájil jakoukoli jinou terapii modifikující onemocnění MS. Byl také posouzen hlavní důvod přerušení léčby.

Výsledky ukázaly, že léčba rituximabem vedla ve srovnání s Gilenyou a Tecfiderou k podstatně vyšším výsledkům účinnosti a menšímu přerušení léčby dvojnásobným až trojnásobným.

Zdá se, že přerušení léčby přípravkem Gilenya a Tecfidera bylo způsobeno výskytem nežádoucích účinků (vedlejších účinků), zejména gastrointestinálních problémů, což omezovalo dosažení dlouhodobé léčby. Jen málo pacientů léčených rituximabem ukončilo léčbu z důvodu nežádoucích účinků, přičemž nejčastěji byly hlášeny infekce (2,7%).

Zatímco šance na prokázání aktivity onemocnění se zdály být srovnatelné mezi pacienty léčenými rituximabem a těmi, kteří byli léčeni přípravkem Tysabri, účinnost rituximabu byla významně vyšší, pokud se počítá čas do terapeutického účinku (údaje od šesti měsíců dále).

Tým nicméně předpokládal, že tento rozdíl byl pravděpodobně způsoben imunitními reakcemi proti Tysabri a zmeškanými nebo zpožděnými dávkami Tysabri - Tysabri se podává měsíčně, zatímco rituximab se podává dvakrát ročně - spíše než rozdíly v účinnosti.

Ve srovnání s přípravkem Tysabri byl rituximab spojen s menším počtem přerušení, pokud byly vyloučeny z důvodu pojištění. Tyto problémy byly identifikovány jako hlavní příčina přerušení léčby rituximabem u těchto pacientů, protože použití mimo značku představuje výzvu pro pokrytí v USA, uvedli vědci.

Hlavní příčinou přerušení Tysabri byla přítomnost viru John Cunningham. Tento virus může vyvolat vzácné a často fatální onemocnění zvané progresivní multifokální leukoencefalopatie, které se někdy vyskytuje u pacientů léčených Tysabri v důsledku nízkého počtu imunitních buněk v mozku.

Jen málo pacientů ukončilo léčbu přípravkem Tysabri z důvodu nežádoucích účinků, přičemž nejčastějšími byly návaly horka, vyrážky nebo návaly horka (3,1%).

Pozoruhodné bylo, že podobné výsledky byly zjištěny pouze při analýze údajů od pacientů s RRMS a celkové nálezy byly obecně shodné s těmi, které byly uvedeny v předchozích studiích.

„Výsledky naznačují nadřazenost [rituximabu] při snižování aktivity onemocnění a udržování dlouhodobé léčby v kohortě RS v reálném světě,“ uvedli vědci a dodali, že „pro zkoumání vzácných závažných nežádoucích účinků a jejich rizika jsou zapotřebí další dlouhodobé studie. faktory pro pacienty léčené těmito vysoce účinnými terapiemi.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... treatment/
vychodocech
 
Příspěvky: 1179
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Klinický výzkum - experimentální léky - studie léků pro roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron