ABX-002 - cíl k obnovení myelinu

Více než 50 experimentálních léků na roztroušenou sklerózu v různých fázích vývoje. Včetně léků které již čekají na schválení regulačních orgánů.

ABX-002 - cíl k obnovení myelinu

Příspěvekod vychodocech » 16 čer 2020 21:19

Společnost Autobahn Therapeutics oznámila zahájení financování ve výši 76 milionů USD na podporu prací na terapii poruch centrálního nervového systému (CNS), včetně ABX-002, jejího hlavního kandidáta na léčbu nemocí, které se projevují ztrátou myelinu, jako je roztroušená skleróza (MS) a adrenomyeloneuropatie.

ABX-002 je agonista beta receptoru hormonu štítné žlázy, který působí vazbou na receptory hormonu štítné žlázy v mozku a napodobuje účinek hormonu štítné žlázy, který stimuluje produkci zralých oligodendrocytů - buněk, které produkují myelin, ochranné pouzdro obklopující nervové axony, které je ztracen v MS.

Zvýšením počtu dostupných oligodendrocytů se ABX-002 snaží obnovit komunikaci mezi nervovými buňkami a zastavit nebo případně zvrátit progresi MS.

Vývoj ABX-002 společnosti Autobahn je založen na dobře známé roli hormonu štítné žlázy pro produkci myelinu.

Společnost také využila svou chemickou platformu zaměřenou na mozek, aby minimalizovala vedlejší účinky terapie, která je užívána orálně v neaktivní formě. Je navržen pouze pro aktivaci v mozku enzymem známým jako hydroláza amidu mastných kyselin.

"Tento přístup maximalizuje mozkovou aktivitu a minimalizuje nežádoucí periferní účinky," uvádí Autobahn na svých webových stránkách.

ABX-002 je vyvíjen pro použití v kombinaci se standardní imunosupresivní terapií MS.

celý článek naleznete zde: https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... n-abx-002/
vychodocech
 
Příspěvky: 1179
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Klinický výzkum - experimentální léky - studie léků pro roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron