Visbiome - vivomixx - probiotika - otestuje firma ExeGi

Více než 50 experimentálních léků na roztroušenou sklerózu v různých fázích vývoje. Včetně léků které již čekají na schválení regulačních orgánů.

Visbiome - vivomixx - probiotika - otestuje firma ExeGi

Příspěvekod Franta » 01 říj 2019 20:26

konečně někdo začne vědecky v klinických studiích testovat probiotika

ExeGi Pharma oznámila, že vědci z Columbia University Irving Medical Center a University of Pittsburgh budou zkoumat účinky jejich vysoce potencionálního probiotika Visbiome u pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Studie prozkoumá účinky probiotik na střevní mikroflóru a imunitní systém lidí žijících s RS.

Předchozí studie publikovaná v Annals of Neurology v roce 2018 ukázala, že podávání stejného probiotika vedlo ke změnám ve složení střevní mikrobioty u pacientů s RS spolu se zvýšením protizánětlivých biomarkerů. Nová studie tyto výsledky dále prozkoumá s cílem určit, zda by zacílení na mikrobiom mohlo nabídnout terapeutickou strategii pro pacienty s RS.

Marc Tewey, generální ředitel ExeGi Pharma, uvádí: „Jsme nadšeni touto možností rozšířit dostupné informace o účincích probiotik u pacientů se sklerózou multiplex. Probiotická formulace ve Visbiome byla předmětem více než 70 klinických studií na lidech, včetně předběžné studie v roce 2018 u pacientů s RS. Výsledky této nové studie budou přínosem pro vědeckou komunitu jako celek tím, že přispějí důležitými informacemi o složitém vztahu mezi mikrobiomem a imunitním systémem. “

Rebecca Farber, MD, docentka neurologie na Columbia University Vagelos College lékařů a chirurgů, a jeden z hlavních výzkumných pracovníků studie, říká: „Střevní mikrobiom hraje důležitou roli při modulaci imunitního systému, který je v jednotlivci s RS. Tato studie posílí naše chápání toho, zda probiotika mohou být schopna přetvořit imunitní systém a zabránit degeneraci nervového systému. “

O aplikaci Visbiome®
Visbiome ™ je vysoce probiotikum skládající se z osmi kmenů živých, lyofilizovaných bakterií kyseliny mléčné. Přípravek je léčivou potravou pro léčbu diety spojené s ulcerózní kolitidou, syndromem dráždivého tračníku (IBS), hepatální encefalopatií a pouchitidou. Visbiom je léčba bez léků, která řeší zřetelné nutriční požadavky, podporuje mikrobiální rovnováhu u lidí s IBS, ulcerativní kolitidou, váčkem a jaterní encefalopatií. Před použitím přípravku Visbiome by se pacienti měli poradit s lékařem.

O společnosti ExeGi Pharma
ExeGi Pharma LLC je biotechnologická společnost zaměřená na vývoj a komercializaci živých bioterapeutických a probiotických léčiv. Tým ExeGi využívá vědecké odborné znalosti v oblasti mikrobiomové vědy k poskytování nových, klinicky podporovaných živých bioterapeutických a probiotických ošetření pro celou řadu nenaplněných lékařských potřeb. Společnost ExeGi sídlí v Rockville, MD.


https://www.prnewswire.com/news-release ... 14063.html

Evropská verze těchto probiotik:
http://www.vivomixx.eu/en/about-vivomixx/

klinická studie:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT ... sis&rank=1
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Klinický výzkum - experimentální léky - studie léků pro roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník