Probiotický Visbiom bude ve studii na RS

Více než 50 experimentálních léků na roztroušenou sklerózu v různých fázích vývoje. Včetně léků které již čekají na schválení regulačních orgánů.

Probiotický Visbiom bude ve studii na RS

Příspěvekod vychodocech » 29 zář 2019 00:36

ExeGi Pharma oznámila novou klinickou studii testující její probiotický Visbiom u lidí s roztroušenou sklerózou. Studie dále vyhodnotí, zda by změna bakterií ve střevě mohla být při RS terapeuticky prospěšná.

strojový překlad:


Lidské tělo je hostitelem milionů až miliónů bakteriálních hostů, z nichž většina žije ve střevech a tvoří střevní mikrobiom. V posledních desetiletích vědci získali nové uznání za důležitou roli, kterou tyto bakterie mají v lidském zdraví. Studie mimo jiné prokázaly, že tyto bakterie mohou hrát důležitou roli při zajišťování správné funkce imunitního systému.

MS je nemoc charakterizovaná dysregulovaným imunitním systémem, který útočí na vlastní buňky těla; jako takový existuje teoretický základ pro cílení střevních bakterií jako prostředku k léčbě MS.

Studii povedou vědci z Columbia University Irving Medical Center v New Yorku a University of Pittsburgh.

„Střevní mikrobiom hraje důležitou roli při modulaci imunitního systému, který je u jedinců s RS dysregulovaný. Tato studie posílí naše chápání toho, zda probiotika mohou být schopna s výhodou přetvořit imunitní systém a zabránit degeneraci nervového systému, “uvedla v tiskové zprávě Rebecca Farber, MD, profesorka na Columbia University.

Visbiom (prodávaný v Evropě jako Vivomixx) je probiotikum s vysokou účinností, které obsahuje osm kmenů bakterií, o nichž se předpokládá, že jsou prospěšné pro regulaci imunitního systému.

To bylo dříve testováno v malé studii s devíti pacienty s RS a 13 zdravými kontrolami. Výsledky naznačují, že Visbiom mohl změnit složení střevních bakterií, zmírnit zánět a zvýšit účinnost existujících terapií pro MS.

Nadcházející studie (NCT04038541), která aktivně zaměstnává asi 20 lidí, se snaží tyto výsledky dále prozkoumat s cílem pochopit, zda a jak by cílení střevního mikrobiomu mohlo prospět lidem s RS.

"Jsme nadšeni touto možností rozšířit dostupné informace o účincích probiotik u pacientů se sklerózou multiplex," řekl Marc Tewey, generální ředitel společnosti ExeGi Pharma.

"Probiotická formulace ve Visbiome byla předmětem více než 70 klinických studií na lidech, včetně předběžné studie v roce 2018 u pacientů s RS," řekl Tewey. "Výsledky této nové studie budou přínosem pro vědeckou komunitu jako celek tím, že přispějí důležitými informacemi o komplexním vztahu mezi mikrobiomem a imunitním systémem."

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... sclerosis/
vychodocech
 
Příspěvky: 1179
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Klinický výzkum - experimentální léky - studie léků pro roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron