ECTRIMS - Minocycline - existující antibiotikum

Více než 50 experimentálních léků na roztroušenou sklerózu v různých fázích vývoje. Včetně léků které již čekají na schválení regulačních orgánů.

ECTRIMS - Minocycline - existující antibiotikum

Příspěvekod Franta » 12 říj 2015 21:10

Vyzkoušené a existující antibiotikum může blokovat konverzi na RS
zdá se, že Minocycline snižuje progresi roztroušené sklerózy po první demyelinační příhodě

Výzkumníci zde uvádí, že po první demyelinační příhodě může širokospektré antibiotikum tetracycline bránit konverzi roztroušené sklerózy.

Ve fázi III kanadské více-centrové studii měli znáhodnění pacienti na minocycline významnou 44,6% redukci relativního rizika progrese na RS přes 6 měsíců hlásila Luanne Metz, MD, z University of Calgary na konferenci ECTRIMS.

"Cítíme že by to mělo být zváženo jako léčba roztroušené sklerózy" řekl Metz. "Jestliže léčíte lidi na jednoduchý recept tak nepotřebujete dělat velké papírování nebo dostat příkaz od pojišťovny. Je to dobře snášený lék, který nevyžaduje sledovat bezpečnost."

Řekla že typická léčba v Kanadě tímto lékem stojí ročně $500-$600 ($387-$460 amerických dolarů)

Současné léčby fungují lépe pokud jsou pacientům dány co nejdříve po první demyelinační příhodě. Nicméně kdy to začnou proplácet pojišťovny se liší v různých zemích a krajích, což může znamenat zpoždění léčby dokud nemají pacienti druhou klinickou ataku.

A navíc současně dostupné orální léčby nejsou ideální protože mají riziko nežádoucích účinků.

Minocycline je orální antibiotikum s dobře prozkoumaným bezpečnostním profilem, široce dostupné a může být získáno v levné generické formě, řekla Metz. Má mnoho imunomodulačních vlastností, včetně blokování transmigrace leukocytů a snižování aktivity aktivovaných mikroglií.

Dodala, že předklinické a úvodní klinické studie naznačují, že minocykline může být léčebná volba pro RS jako monoléčba a také jako přídavná léčba.

Její skupina měla přihlášených 142 pacientů s průměrným věkem 35,8 let kteří měli první demyelinační příhodu ne více než 180 dní před léčbou a měli nejméně dvě T2-hypertenze léze na MRI mozku.

Většina pacientů 68,3% byly ženy, a střední EDSS bylo 1,5

...
Riziko konverze na RS v šesti měsících bylo 61,4% u placebo skupiny a 34% v minocykline skupině. To představuje snížení relativního rizika o 44,6% a absolutního rizika o 27,4%

V roce 1 byla redukce absolutního rizika 25,1% a relativního rizika 37,6%.

V roce 2 nebyly rozdíly statisticky významné, ale Metz řekla, že studie nebyla dostatečně silná aby rozpoznala rozdíly v tomto časovém bodě.

Dodala, že se nevyskytly žádné neočekávané bezpečnostní problémy.

Metz vyvodila, že minocykline může snížit redukci konverze na RS a mohlo by být považováno za úvodní léčbu stejně tak v kombinaci s léčebnými zkouškami - dáno bezpečností a nízkou cenou.

......

Celý nezkrácený článek zde:
http://www.medpagetoday.com/clinical-co ... osis/54038
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Klinický výzkum - experimentální léky - studie léků pro roztroušenou sklerózu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník