konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Příspěvekod Franta » 26 zář 2013 09:55

konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature diet.

mají přínosné účinky na zlepšení klinického skóre relaps remitujících pacientů

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2405 ... t=Abstract

Konopná semínka a pupalkový olej jsou jasné, akorát prosím někoho o správný překlad "hot-nature diet"
nerad bych překládal špatně o jakou dietu se jedná.
hot může znamenat pálivý ve smyslu - pálivé papriky, koření, atd.
nature pak může znamenat - přírodně pálivé - tedy nekořeněné.
a stejně tak hot může znamenat v čínské medicíně označení pro potraviny jestli mají pro organismus chladivé nebo zahřívací účinky.
A za třetí to může znamenat tepelně neupravované potraviny - například čerstvá zelenina a ovoce.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature diet.

Příspěvekod dulca » 26 zář 2013 17:39

Já bych to prekladala v čínském smyslu, četla jsem neco podobného v německé knizce o RS
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature diet.

Příspěvekod Franta » 26 zář 2013 19:54

Dobře, díky, pokud je to tedy pravda, tak hot(pálivé) potraviny dle čínské medicíny jsou tyto:
Máslo, čokoláda, káva, koření, pálivé papriky, skopové, mango, cibule, arašídové máslo, sezamová semínka, uzená ryba, pstruh a whisky.
http://www.carolinasnaturalhealth.com/a ... herapy.asp

Ještě se ujistit jaký má zde význam slovo nature. Já předpokládám, že by se to mohlo přeložit jako (pálivé povahy) nebo (pálivého druhu), že to není negace.
A někde na fóru bylo, že občasná káva; ryby a alkohol jsou spíše přínos, takže by to asi odpovídalo.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature diet.

Příspěvekod dulca » 26 zář 2013 22:48

Já myslím prohrivajici potraviny, nikoliv přímo palive. Mrkni se do makrobiotiky, tam to určitě neco najdeš. Je to ve spojitosti s jing a jang potravinama....jinak antrophosoficka medicina uvádí mezi prohrivajivi potraviny obilniny a zbytek najdu až budu na pocitaci...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Příspěvekod elwex » 04 pro 2013 19:55

Povedlo se mi stáhnout zdarma celý originální článek.
Na webu http://www.deepdyve.com/ se dá zobrazit na 5 minut před zakoupením a pak stačí udělat párkrát PrintScreen.

odkaz smazán.

Konopného oleje jedli 18g a pupalkového 2g denně.
Hot nature diet = omezení: cholesterolu, ztužených tuků, smažných jídel; více: olivový a hroznový olej, ryby, mořské plody, ovoce, zelenina, semínka, ořechy, atd.

Mohl by někdo, prosím, interpretovat výsledky z tabulek Table 2 a Table 3 - o kolik procent se průměrně co zlepšilo a co to znamená?
Naposledy upravil elwex dne 05 led 2014 21:02, celkově upraveno 1
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Příspěvekod Franta » 06 pro 2013 08:44

elwex píše:Mohl by někdo, prosím, interpretovat výsledky z tabulek Table 2 a Table 3 - o kolik procent se průměrně co zlepšilo a co to znamená?



Tabulka 1 obsahuje pouze průměrný věk lidí ve studii, věk kdy propukla nemoc, trvání nemoci
A dále kolik z nich z nich bralo navíc interferon (téměř všichni)

Skupina A - konopná semínka + puplakový olej + Hot nature dieta.
Skupina B - olivový olej
Skupina C - konopná semínka + pupalkový olej

Tabulka 2
První řádek Mizadj - to je asi nějaký iránský parametr prohřívající/chladivé neboli stupeň Th2/Th1 neboli IL4/INF-gama. Nevím co přesně to znamená - asi jak moc způsobují nebo nezpůsobují zánět?
V druhém řádku EDSS - invalidita
Ve třetím řádku relapse rate - četnost relapsů za rok.

N je počet lidí, kteří studii v daných skupinách dokončili.
Baseline - jsou hodnoty na začátku - před léčbou
6 months - výsledky v šetiměsících
p je statistická významnost. čím menší, tím jsou údaje statisticky významné. zjednodušeně P= 0,05 = 5% chybovost

Vypadá to, že došlo k významnému zlepšení, ale abych to sám bez prostudování komentoval, tak na to si netroufám. Nevím od kdy brali interferon, jestli částečně za zlepšením nemůže být interferon, nebo jestli invalidita v 6ti měsících není kumulovaná(asi ne) a pod. Proč z každé skupiny v průběhu studie odpadlo asi 10 lidí, které pak do statistiky nepočítali atd.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Příspěvekod elwex » 06 pro 2013 17:59

Mně nejsou jasné hodnoty EDSS, protože ve sloupečcích "baseline" jsou u všech skupin včetně placeba výrazně vyšší čísla než ve sloupečcích "6 months".
V textu píší o redukci počtu relapsů o jednu osminu a uvádějí jejich počty 1 u skupin A a Ca 3 relapsy u placeba. Jak z toho přišli na jednu osminu?
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Příspěvekod Franta » 07 pro 2013 00:40

No právě, buď je ve sloupci "6 months" kumulovaný EDSS, ale to myslím že ne, protože to by bylo zase hodně za 6 měsíců.
A nebo invalidita opravdu poklesla. U relaps remitující roztroušené sklerózy to možné je. Když někdo pajdá hned na začátku a začne brát interferon, tak se mu to klidně může na čas spravit. Ale jinak ty čísla také moc nechápu.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: konopná semínka, pupalkový olej a hot-nature dieta.

Příspěvekod elwex » 02 led 2014 16:01

Vypadá to, že jsou v tabulce s výsledky EDSS po 6 měsících prohozená čísla udávající průměrnou hodnotu EDSS a odchylku (±). Pak by ta čísla dávala smysl.
U EDSS čísel ve skupině B je to jasně vidět, 3,45±1,41 a po 6 měsících 1,41±3,86 :-D ...a nebo jsou čísla v tabulce úplně blbě :-D

Pokud by byla čísla opravdu prohozená, tak potom:

skupina A (hot nature dieta + 18g konopného a 2g pupalkového oleje denně):
průměrné EDSS = 2,76 / po 6 měsících 1,77 => zlepšení o 36% !!


skupina B (placebo):
průměrné EDSS = 3,45 / po 6 měsících 3,86 => zhoršení o 12%

skupina C (18g konopného a 2g pupalkového oleje denně):
průměrné EDSS = 3,25 / po 6 měsících 2,95 => zlepšení o 9% !

Je ale zarážející, že by autoři nadělali takové chyby v hlavních výsledcích.
Autory studie jsem kontaktoval, až mi odpoví, tak napíšu.

Oleje jsem si koupil a piju je každý den (+ vitaminy A,D,E,gamma-tocopherol) Finančně to vyjde na cca 500,-Kč/měsíc, chuťově je to docela v pohodě (když se to něčim zají).

Na Karláku jsem o tom diskutoval s doktorkou a ta zmínila případ jedné pacientky, která začala jíst před pár měsíci konopná, lněná a další semínka a celkově se zlepšila, i na MRI.

Účinnost těchto olejů by mohla vysvětlit i "zázračný lék" z Iránu:
viewtopic.php?f=10&t=465

Další související studie:
viewtopic.php?f=17&t=802
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků