Jelínkova dieta: žádné maso ani mléčné výrobky a meditace ..

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Jelínkova dieta: žádné maso ani mléčné výrobky a meditace ..

Příspěvekod Franta » 02 črc 2013 02:05

....
To(symptomy RSky) byla zkušenost mého manžela Johna, když byl diagnostikován 10let před tím. Má relaps-remitující roztroušenou sklerózu, což znamená že symptomy se objevují během relapsu a pak částečně nebo kompletně mizí.
....
Neurolog mu poradil Copaxone, který sníží četnost relapsů o 30% a ignoroval mu říci o možnosti RSku zvládat jinou cestou.

každý kdo hledá na Google zjistí, že existuje široké pole alternativních teorií jak léčit tuto nemoc.
....
Pak se setkali s doktorem Jelínkem.
......
Ten říká že pomohl stovkám zvládat svou nemoc jeho metodou. A některé jejich příběhy podpořené přesvědčujícím svědectvím jsou na stránkách
http://www.overcomingms.org/
a v jeho knize:
Recovering From Multiple Sclerosis: Real Life Stories Of Hope And Inspiration.
Zotavení z Roztroušené sklerózy: Opravdové životní příběhy naděje a inspirace.
.....
Obrázek Profesor Jelínek diagnostikovaný v roce 1999 je prý 14 let bez relapsu.



Žít podle toho jak prof Jelinek doporučuje by si vyžádalo těžkou práci a závazek a kritici prohlašují že může dávat lidem falešnou naději.

Ale já a John máme nyní miminko, a jestli-že bude cesta jak dát svému manželovi šanci žít delší a zdravější život, tak by jsme udělali cokoliv si to vyžádá.


.....


Striktní denní režim o kterém tvrdí že překoná roztroušenou sklerózu:
- Držet se diety bez masa a bez mléčných výrobků. Jíst pouze neporušené potraviny (žádné předzpracované potraviny asi polotovary?), málo nasycených tuků, hodně mořských produktů, zeleniny, ovoce, oříšků, luštěnin, semínek a zrní.

- Brát doplňky s omega-3 mastnými kyselinami. Začít s dietou 20ml denně. Ve dnech kdy jíte tučné ryby vynechat doplňky na bázi rybího tuku,

- Po 9ti měsících by jste měli brát 20-40ml lněného oleje každý den

- Volitelně. Brát skupinu vitaminů B nebo doplňků B12 pokud je to třeba.

- Opalovat se pokud je to možné 15 minut denně, 3-5x týdně k získání vitamínu D - jehož nedostatek je spojen s vyvinutím roztroušené sklerózy.

- Brát doplňky vitamínu D3 nejméně 5000 UI denně.

- Meditovat 30 minut denně

- 20 až 30 minut cvičení které zvyšuje srdeční tep 5x týdně nejlépe venku.

- chůze, běh a plavání jsou dobré příklady totoho cvičení


Celý článek v angličtině zde. (Nerad překládám omáčku ;) ):
http://www.ms-uk.org/index.cfm/MSnews
Could no meat, no dairy and meditation every day be the key to conquering MS(01/07/13)
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Jelínkova dieta: žádné maso ani mléčné výrobky a meditac

Příspěvekod Romka » 02 črc 2013 06:48

...žít podle toho by si vyžádalo těžkou práci ,závazek a já dodávám úvazek :) pro mne na celý den.
a tohle mi má zajistit delší a zdravější život? Když mi někdo diktuje omezit,nebo spíše vysadit naše kvalitní mléčné výrobky :o
za jednu z nejhezčích radostí ze života považuji když svítí sluníčko,ale to je povoleno - opalování pokud možno 15 min.denně :)
;) Ještě že jsi nepřeložil Franto " o m á č k u "
Naposledy upravil Romka dne 04 črc 2013 09:51, celkově upraveno 1
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Jelínkova dieta: žádné maso ani mléčné výrobky a meditac

Příspěvekod Franta » 02 črc 2013 08:09

8-)
Chudák John, má eresku a ještě takto aktivní manželku.....
.....sorry, sice se snažím být nestranný, ale nemohl jsem si odpustit tento hloupý vtip.
Ale vážně, jestli to funguje, to fakt nevím. Třeba to Johnovi pomůže, držíme palce. :)
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Jelínkova dieta: žádné maso ani mléčné výrobky a meditac

Příspěvekod Romka » 02 črc 2013 11:27

Franta píše:8-)
Chudák John, má eresku a ještě takto aktivní manželku.....
.....sorry, sice se snažím být nestranný, ale nemohl jsem si odpustit tento hloupý vtip.
Ale vážně, jestli to funguje, to fakt nevím. Třeba to Johnovi pomůže, držíme palce. :)


taky držím :)
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník