Je roztroušená skleróza v mléce ?

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod Romka » 15 úno 2014 08:50

Monika46 píše:A muj pohled. Mne se objevila RS pred 2 lety pred tim.jsem.byla tehu a tedy tak 3 roky zpetne byl obrovsky bum s mlekomatama kde se staci neupravene mleko a muzu rict ze jsem to pily o 106 ale zase nejsme jediny u rodiny a RS mam jen ja ..... Osobne si myslim ze za chvily prijdoi s rim ze piti mleka ma pozitovni vliv na RS :-)

svým výrokem o pozitivním vlivu konzumace mléka pro roztroušenkáře jsi mne Moni potěšila.Trpělivě čekám až nám tu novinku vědci oznámí, neumím si totiž život bez mléčných produktů představit :D
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod damanhur » 12 lis 2014 08:14

Mám zato, že pití mléka a konzumace mléčných výrobků je nerizikovou součástí stravy v našich končinách, zajímavé souvislosti osvětluje následující článek:
http://www.fiftyfifty.cz/v-mlece-pricin ... 061288.php
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod PetraDiskova » 21 lis 2014 09:03

Podívejme se, v jakých zemích je RS rozšířená, jsou to země, ve kterých je vysoká konzumace mléčných výrobků? Je to podobné, jako s osteoporózou.
Jsem šafrán tohoto místa.
PetraDiskova
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2014 08:54

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod vychodocech » 21 lis 2014 10:01

Tady šlo spíše o to, že v mléce (nepasterizovaném) mohou být mikroorganismy, které by mohly mít pojítko na RS. Takže nelze toto přímo porovnávat s mírou konzumace mléčných výrobků jelikož většina mléčných výrobků je pasterována, ale stálo by to provést studii a porovnat se zeměmi kde se pasteruje méně.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod Simms » 14 kvě 2015 11:09

V mléce RS být nemusí, ale muže být zpusobená intolerancí na laktozu ( a nebo nějakaou složku z mléka ). Nechal jsem si udělat krevní test a mám silnou intoleranci na laktozu, vejce, kvasnice a lepek. Pak je imunitní systém zmatený a střeva neodvádí práci jakou mají. Klidně z tohohle to muže vznikat.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03


Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod Simms » 19 kvě 2015 20:35

Kasomorfin – nebezpečný jed z mléka

Závažný problém je tu však v jiné metabolické poruše. Jde o případ, že dotyčný jedinec vytváří z mléka jistý typ peptidu, který se nazývá kasomorfin (celým jménem kasomorfin A7). Peptidy jsou z aminokyselin, bílkovin, které požíváme, vytvářeny v organismu běžně a jsou velmi důležité pro fungování organismu. Ovšem tento peptid je pro organismus těžce patologický. Podobně jako gluten narušuje především nervový systém a to má za následek poruchy nervového systému. Velice často porušuje oddíly mozku, které rozhodují o kvalitě imunitního systému, a proto bývá často příčinou autoimunitní reaktivity. Může se však podílet i na alergiích nebo na výrazném oslabení imunity. Na základě těchto poruch imunity se pak rozvíjejí různé choroby, velmi často duševního nebo neurologického charakteru. Mohou to však být i jiné autoimunitní choroby, které postihují různé tělesné orgány. Kasomorfin je tedy velmi nebezpečný jed.

http://www.bambiklub.cz/clanek-25-Kasom ... ed-z-mleka
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod nickorette » 28 dub 2016 13:23

Monika46 píše:A muj pohled. Mne se objevila RS pred 2 lety pred tim.jsem.byla tehu a tedy tak 3 roky zpetne byl obrovsky bum s mlekomatama kde se staci neupravene mleko a muzu rict ze jsem to pily o 106 ale zase nejsme jediny u rodiny a RS mam jen ja ..... Osobne si myslim ze za chvily prijdoi s rim ze piti mleka ma pozitovni vliv na RS :-)


Asi tak si to myslim taky. Já věřim ve spojení více vlivů z prostředí. Dost věřim EBV, dost věřim stresu a dost věřim vit. D. Ale mlíko se mi nezdá jako významnej spouštěč týdle "autoimunitní" hrůzy....
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 06 pro 2017 17:30

Když aktuálně spojím mlíko a novou testovanou léčbu na MS založenou na hypotéze spojitosti s paratuberkulózou - mycobacterium avium paratuberculosis a nalistuju stránky SVS o eradikaci paratuberkolozy skotu v ČR a ve světě, hned dává todle téma smysl. Zvláště u pracovníků mlékáren. Je tak rozšířená, že se s tím nikdo ani moc netrápí. A jestli ta několika vteřinová UHT likviduje mykobacterie ? Rád bych to viděl. :D
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod Petr75 » 10 led 2022 07:37

Stroj:
8. ledna 2022
UVSQ, Univ. Paris-Sud, Inserm, tým "Exposome, Heredity, Cancer and Health," CESP, Université Paris-Saclay, Villejuif, Francie
Centrum pro genetickou epidemiologii, Institut pro klinickou epidemiologii a aplikovanou biometrii, University of Tubingen, Tubingen, Německo
Příjem mléka a Parkinsonova choroba: Mendelova randomizační studie
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34997937/

Závěry: Pomocí MR naše zjištění poskytují další podporu pro kauzální vztah mezi příjmem mléčných výrobků a vyšším rizikem PD, který není zkreslený, matoucí nebo s obrácenou kauzalitou.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Je roztroušená skleróza v mléce ?

Příspěvekod Petr75 » 10 pro 2022 16:06

23. listopadu 2022
1. Oddělení velkých dat ve zdravotnictví Škola veřejného zdraví, Centrum klinických velkých dat a analytiky druhé přidružené nemocnice, Lékařská fakulta univerzity Zhejiang, Hangzhou, Čína.
2. Jednotka kardiovaskulární a nutriční epidemiologie, Institut environmentální medicíny, Karolinska Institutet, Stockholm, Švédsko .........
Účinky konzumace mléka na zdraví: Mendelovská randomizační studie se širokým fenoménem
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36424608/

....Systematický přehled dále našel důkazy, že geneticky, předpokládaná spotřeba mléka byla nepřímo spojena s astmatem, sennou rýmou, roztroušenou sklerózou,...
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Předchozí

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron