Veganství

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Veganství

Příspěvekod Franta » 29 bře 2013 21:24

Veganství pomáhá ženě s RSkou.

Existuje určitá naděje pro lidi s RSkou, ale někteří experti řekli, že to není jen o nových léčivech. Objevili dietu která by mohla pomoci dospělým, kteří mají špatně léčitelné formy nemoci.

FDA schválila tento týden novou pilulku po studiích, které ukázaly že pacienti, kteří jí brali měli méně relapsů. Nicméně nějaký neurolog říká, že není spokojený a věří že veganství může v podstatě poskytnout lepší konfort pro některé pacienty žijící s nevyléčitelnou nemocí.

Heather Clementson je jedna z 13,000 lidí v Národní RS společnosti ze západní Colorado Wyoming oblasti."Ovlivňuje to mozek....druh celého těla....dává ti to kognitivní záležitosti, tak jako nyní. Je to pro mě těžké zkusit a něco vysvětlit."

To co se snaží vysvětlit je to, jak změnila její účast v klinické studii na západním pobřeží její život.

Clementson je vegankou již 2 roky a říká že to funguje. "Je to úžasné, mám méně lézí ve svém mozku....Jsem nadšená."

Tento týden byl také schválen FDA nový lék na RSku, ale neurolog Dr. McDougall, stojící za touto dietní studií se ptá na jeho účinnost, "Pacienti to musí dělat sami, nemohou jen tak brát nějaký lék a cítit se lépe"

Dr. McDougall řekl, že pilulky nejsou odpověď a jeho studie mezi jinými je velkým příkladem proč, "Článek publikovaný tento rok v časopise Journal of the America Medical Association naznačuje, že nejpopulárnější léčba inteferonem beta opravdu nefunguje."

Nyní Clementsonová říká, že si zvolila veganství za životní styl protože každý moment s její rodinou je cený, "Cítím se tak dobře a živě.....protože se RSka snaží vzít tyto věci od tebe pryč."

http://drmcdougall.com/
http://www.kjct8.com/news/Veganism-help ... index.html

Pozn.: Chci jen řící, že toto je jen můj překlad. Nemám na to svůj osobní zcela jednoznačný názor, jestli veganství ano nebo ne.
Na jistém diskusním fóru by to určitě bylo cenzurované. Ale proč informace zatajovat. Každý má rozumu dost....

Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Veganství

Příspěvekod Franta » 30 bře 2013 03:36

Vlastně nějaký názor mám, Veganství či vegetariánství si myslím, že spíše pomoci může, jenže taková strava není žádná sranda a musí být hodně promyšlená, člověku mohou chybět některé bílkoviny a vitamíny obsažené v mase. jídelníček musí být složen tak, aby tyto látky nahradil rostlinnou alternativou. Co si pamatuji, jde například o vitamín B12 a jiné B vitamíny. Ale určitě je toho víc co člověku může chybět. Nelze jen přestat jíst maso a točit bezmasá jídla která vaří v českých hospodách a jídelnách. Točit pořád dokola pár jídel jako např. Smažák, ovocné knedlíky, palačinky, krupicová kaše, sladký rýžový nákyp. A to ještě praví vegani nemohou ani ten smažák protože je živočišného původu. Při takové české bezmasé stravě by člověk dlouho nevydržel. Do stravy se musí začleňovat různé sýry tofu, mořské řasy, nějaká semínka bohatá na určité vitamíny a pod.
A hlavně do toho nezatahovat malé děti, protože děti by neměly pikat za případné nutriční chyby rodičů. Rodiče už mají tělo vyvinuté, ale dětem se teprve tvoří a u nich je vyvážená strava o to důležitější.
Takže můj názor je ten, že vegetariánství je určitě dobrá věc, ale člověk by měl nejprve zvážit jestli bude mít přístup k pravé vyvážené vegetariánské stravě a nebo jestli si bude vařit sám.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron