Arginin, Ornithin

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Arginin, Ornithin

Příspěvekod Lada2 » 20 úno 2021 21:17

Ahoj, máte někdo zkušenost s užíváním l argininu či l ornithinu? Jedná se mi o hlavně o "chlapskou stránku věci" , tedy o případnou podporu potence (i když je v tuto chvíli celkem ok).... Mám ovšem z těchto aminokyselin dost velký repekt, protože stimulují tvorbo oxidu dusnatého (NO) a jsou vazodilatační, tedy roztahují cévy. Ovšem dle mého logického hlediska (možná se pletu a vůbec to tak nebude): Něco roztahuje cévy, tedy asi všude po těle a tím pádem i v mozku, nezpůsobí náhodou to roztažení cév i nějakou poruchu krevní bariéry v mozku, která je u RS porušená? Tedy tak jako že máte děravou duši u kola a čím víc vzduchu tam zároveň z ní víc vzduchu uniká.... na pubmed o tom nemohu nic pořádně najít. Jeda stránka věci je si občas zobnout Viagru (mám za to, že taky stimuluje produkci NO) a jít na věc a druhá stránka věci je do sebe denně sypat tyto aminokyseliny......Děkuji předem za případné názory.
Lada2
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2020 16:48

Re: Arginin, Ornithin

Příspěvekod elwex » 02 čer 2021 09:12

Já jím každý den 1g tabletu aminokyseliny L-Lysin jako prevenci oparu a díky tomu už jsem přes rok žádný neměl. Dřív jsem měl (asi i kvůli imunoaupresivní léčbě RS) herpetické výsevy na ruce každé dva týdny, k tomu vždy ohromnou únavu a léky proti oparu (Herpesin, Zovirax) už moc nepomáhaly ani ve vysokých dávkách. Z hlediska oparu L-lysin působí přesně opačně než Arganin. Arganin naopak opary podporuje.
elwex
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 pro 2013 20:47


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků