Diéty

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Diéty

Příspěvekod ded » 19 říj 2018 12:06

Dobrý deň, chcel by som sa Vás spýtať či niekto držíte diétu / životný štýl viac ako dajme tomu pol roka a aké máte skúsenosti? Našiel som totižto množstvo "zaručených diét" ktoré pomáhajú, ale v mnohých prípadoch sú tak protichodné, že absolútne nechápem ako by mohli fungovať. Ako príklad dám : Swankova diéta, Terry Wahls, RAW, SCD, GAPS a milión ďalších nízko sacharidovych a nízko tučných diét. Poprípade aj rôzne pôsty, jeden deň normálny, jeden deň pôst alebo 5 dní normálnych 2 dni pôst... Čo si o tomto myslíte? Ide mi hlavne o vaše skúsenosti aké máte s rôznymi diétami, určite mnohí ste už skúšali. Dajú sa rôzne diéty dohľadať aj tu na fóre, ale vždy iba k jednej konkrétnej. Ďakujem
ded
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 čer 2016 13:12

Re: Diéty

Příspěvekod vychodocech » 19 říj 2018 18:51

Nic by se nemělo přehánět, s dietami mám zkušenosti - bylo to tak, že se něco v minulosti tvrdilo, že je to to pravé a správné, lidi tomu věřili a někdo se i zlepšil, časem to pak bylo všechno jinak (něco jako "mléko je zdravé, proto ho pijte alespoň 0,5L denně" pak se psalo "mléko není zdravé protože .... alergeny atd, to samé vejce, sádlo, máslo atd atd..., nyní se zase všude píše, že to zdravé je a tělo to potřebuje.....).

Před lety mi jeden starý léčitel řekl, že člověk má jíst střídmě všechno, důležitá je pestrost stravy, to je pro člověka přirozené. A jíst čerstvé potraviny a přirozené neumělé - ne chemicky upravené o dochucovadla, barviva, éčka ....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Diéty

Příspěvekod firidion » 20 říj 2018 08:17

Uz dlhsiu dobu zijem na sposob swankovej diety a OMS (https://overcomingms.org/recovery-program/diet/).
V principe sa snazim udrzat prijem nasytenych mastnych kyselin na nizsej urovni. Nie som ale extra striktny, pretoze jem dost kvoli zachovaniu svalovej hmoty.
Hlavne zlozky mojej stravy tak tvoria orechy a celozrnne potraviny. Snazim sa jest morske ryby (losos).
Produkty z mlieka vonec nekonzumujem.

To ci mi vsetko toto pomaha povedat neviem, nakolko ked som nedodrzoval takuto stravu mal som v mozgu nove lezie a tiez sa mi v mozgu objavili nove lezie, aj ked som tuto stravu dodrzoval.
Kazdopadne klinicky som sa vobec nezhorsil. Treba ale povedat, ze pravidelne silovo cvicim, a to myslim ma vyrazny vplyv na moj stav.

Pocas rokov som bol vegetarian aj vegan, mal som nadvahu aj normalnu hmotnost a aj ked sa objavili nove lezie, nikdy som sa nezhorsil.
Osobne si myslim, ze vacsi vplyv ako dieta mali na moj stav lieky (tysabri 6 rokov), teraz Gylenia rok aj nieco.
Pretym Avonex a Copaxon a plne novych lezii...

Kazdopadne nic sa nepokazi ak ostanem zaroven na takomto style ako mam doteraz.
Pravdu povediac, rad by som ale jedol vsetko :D, na druhu stranu svojej diete verim ale zaroven som otvoreny pre zmeny.
firidion
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 čer 2013 18:13

Re: Diéty

Příspěvekod Coria » 31 říj 2018 13:16

Swankova dieta 3 a půl roku. Léky jsem nikdy brát nezačal. Mezi lety 2012 a 2015 jsem měl 3 ataky, po přechodu na Swankovu dietu žádnou.

Ale nedodržuju původní Swankovu dietu 100%. Zpřísnil jsem ji o úplné vyloučení mléka, rafinovaných olejů aj. A naopak mám trochu větší příjem nenasycených tuků, než Swank povolil. Hlídám si jen příjem těch nasycených, které eliminuju na minimum.
Coria
 
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2015 17:06

Re: Diéty

Příspěvekod pav » 31 říj 2018 17:08

To zní zajímavě.Taky jsem zatím bez léčby. Zeptám se jak to vypadá s jizvama na MR a zdravotní stav je ok?
Až se to rozjede naplno,je potřeba padat z co nejvyšší výšky!
pav
 
Příspěvky: 61
Registrován: 06 bře 2017 18:30
Bydliště: náchodsko

Re: Diéty

Příspěvekod Petr75 » 31 říj 2018 21:48

(jestli mohu skočit do vlákna)

1. https://ereska.net/viewtopic.php?f=15&t=296
2. https://ereska.net/viewtopic.php?f=34&t=1396
3. Pro podrobné sledování svých MR dat potřebuješ CD nebo co Ti dají po rezonanci a vhodný soft ( Onis 2.5 Free Edition )
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Diéty

Příspěvekod Shigi » 06 lis 2018 20:04

Zdravíčko,
jeden rok som držal bezlepkovú diétu. Počas toho som bol bez ataky, potom som postupne začal povoľovať, pretože ma tá diéta viac stresovala akoby mala robiť dobrotu :D
Po roku od vynechania som dostal ataku, ale nemyslím si, že by som bol vďačný len tej diéte za kľud.

Pekný večer,
Miro
Shigi
 
Příspěvky: 24
Registrován: 19 dub 2016 12:48

Re: Diéty

Příspěvekod Shigi » 06 lis 2018 20:12

Celkovo mi príde, že keď sa človek snaží prejsť na niektorú z diét, "zrazu" si dáva pozor na to, čo konzumuje a začne to viac riešiť. Často vo výsledku daný pacient má "zdravší"/bohatší jedálniček a tým pádom to má určite pozitívny dopad na jeho telo.

Celkovo som zatiaľ názoru, že pokiaľ to človek s ničím nepreháňa (za predpokladu, že si uvedomuje, čo konzumuje a v akom množstve), tak je všetko v poriadku.

Ako to vidíte vý z tohto hľadiska?
Shigi
 
Příspěvky: 24
Registrován: 19 dub 2016 12:48

Re: Diéty

Příspěvekod ded » 14 lis 2018 08:35

Ďakujem za odpovede, niesom s toho však nijako múdrejší. Vyplýva mi s toho, že asi najlepšie je jesť "tak nejak zdravo". Takže zelenina, ovocie, ryby, orechy,... zaradiť do jedálnička čo najčastejšie. Ale asi nič striktne neobmädzovať, lebo napríklad vyradiť skoro úplne sacharidy zo stravy je takmer nadľudský výkon.
ded
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 čer 2016 13:12

Re: Diéty

Příspěvekod vychodocech » 14 lis 2018 12:30

Sacharidy tělo potřebuje, nízkosacharidová dieta může být spíš zátěží pro organismus - ostatně rizika této diety si může každý přečíst - zvlášť trpí ledviny a játra, klouby a střeva atd... Ale každopádně budete hubnout, to jo..
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Diéty

Příspěvekod Petr75 » 14 lis 2018 19:41

ded píše:.. lebo napríklad vyradiť skoro úplne sacharidy zo stravy je takmer nadľudský výkon.

:) no a to budou za chvilku vánoce..
Nevím jestli to dám nebo jak mně to dlouho bude bavit - teď se stravuji jako diabetik (jo asi 3 stupeň :) )
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Diéty

Příspěvekod vychodocech » 14 lis 2018 21:51

Jako diabetik? Tedy dobrovolně?

Kdo chce, tak může zkusit jaterní nebo žlučníkovou dietu, ze své zkušenosti můžu potvrdit, že kdo to přísně dodržuje, tak shodí kila - ale chce to velmi pevnou vůli (do roka a do dne :-)), já to držel mnoho let... (jídlo nemastné, neslané, nesladké, nesmažené, bez alkoholu, bez kouření, jídlo střídmé bez některých zatěžujících potravin, žádné šťávy nebo coly, piva apod jen voda a čaj ... a hodně pohybu....).

Nyní jsem z toho už vyrostl (i váhově :-)).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Diéty

Příspěvekod MS-warrior » 14 lis 2018 23:04

A na RS to mělo jaký vliv? Obiloviny, mleko, lepek, lusteniny a soju jste mel stale v jidelnicku?
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Diéty

Příspěvekod vychodocech » 15 lis 2018 00:30

Ptáte se mě nebo Petra? V přísné jaterní nebo žlučníkové dietě se luštěniny nejedí, obiloviny ano, mléčné výrobky také (nízkotučné), ale vše je to nekořeněné, neslané atd. a hlavně vařené, i zelenina... a vliv na RS? to neposoudím, myslím, že nemělo... ale na játra to vliv mělo, i na kondici....
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Diéty

Příspěvekod MS-warrior » 15 lis 2018 10:33

Ptal jsem se Vás “vychodocech”. Spojeni autoimunitnich nemoci a strev je totiz velke a tak si rikam, ze treba kdyz jste byl na tak prisne diete, ze jste mel nemoc “uspanou”, mysleno v remisi.
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Další

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků