Překonávání roztroušené sklerózy (OMD Program)

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Re: Překonávání roztroušené sklerózy (OMD Program)

Příspěvekod pav » 19 bře 2018 20:59

Tak mám teda dilema.Železo užívám pravidelně.Je super proti únavě.Dříve by mě nenapadlo,že S RS to může být problém.Škoda no. :(
Až se to rozjede naplno,je potřeba padat z co nejvyšší výšky!
pav
 
Příspěvky: 61
Registrován: 06 bře 2017 18:30
Bydliště: náchodsko

Re: Překonávání roztroušené sklerózy (OMD Program)

Příspěvekod Lorain » 19 bře 2018 21:54

pav píše:Tak mám teda dilema.Železo užívám pravidelně.Je super proti únavě.Dříve by mě nenapadlo,že S RS to může být problém.Škoda no. :(

Konkrétně železo jsem diskutovala s lékařkou v MS centru (při diagnóze jsem měla velmi nízkou hodnotu železa, bylo mi doporučeno hodně dolnit a někde jsem vyčetla, že to RS zrovna neprospívá) a ta tvrdila, že s železem není vůbec žádný problém, naopak, mám si hlídat, aby hladina byla dostatečná.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Překonávání roztroušené sklerózy (OMD Program)

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 20 bře 2018 10:51

V centru není problém nic. Budoucnost je zářivě růžová. Jsou za to placený. :D
https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 00255/full
Se železem - viz odkaz - existuje hypotéza, že si ho makrofágy vyžírají právě z myelinu.
Zajímavé je i srovnání RS makrofágového železa a známého hospodaření se železem u bakterií žijících v makrofágách.
Více méně v neurologickém článku jen chybí zmínka o bakteriích.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4521620/
Tak či onak, je samozřejmě otázka příjmu železa - macrofágy či bakterie ho zjevně těží z existujích buněk. Proto ta snížená hladina železa. Možná.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Předchozí

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron