Ako prekonat SM slovensky preklad OvercomingMS prof.Jelineka

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Re: Ako prekonat SM slovensky preklad OvercomingMS prof.Jeli

Příspěvekod Petr75 » 02 bře 2019 21:12

Obrázek

Otec z Prahy, matka vyrostla v Pardubicích - svět je fakt malej.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ako prekonat SM slovensky preklad OvercomingMS prof.Jeli

Příspěvekod martin1 » 23 led 2020 11:02

ak by niekoho zaujimalo, hlasim sa so spravou po 3,5 roku od zmeny zivotneho stylu podla odporucani prof.Jelinka
(prevazne rastlinna strava s mnozstvom nasytenych tukov < 20gr/den, ziadne mliecne, masove produkty, omega3 z lanoveho oleja, vitamin D, pohyb, meditacie, blizsie na http://overcomingms.org alebo nieco je v slovenskom preklade na https://akoprekonatsm.wordpress.com/
citim sa celkovo lepsie, viacere symptomy SMky ustupili, ustupili dokonca zdravotne problemy, ktore som mal predtym. Na pravidelnych kontrolach krvi sa neukazuje, ze by mi chybalo zelezo, vapnik, ci nieco ine. Cholesterol zo 6 klesol na nejakych 3. pomer dobry/zly je v poriadku. Vitamin D dlhodobo okolo 200nmol/l (raz viac, raz menej). Lieky neberiem.

Mimochodom, prof.Jelinek zacina hovorit o tom, ze SMku je mozne vyliecit. Co to znamena vyliecit? Ja tomu rozumiem tak, ze clovek je stabilizovany a neberie lieky.

Drzim prsty vsetkym.
martin1
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2018 16:33

Re: Ako prekonat SM slovensky preklad OvercomingMS prof.Jeli

Příspěvekod Petr75 » 23 led 2020 13:45

Dík Martine.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ako prekonat SM slovensky preklad OvercomingMS prof.Jeli

Příspěvekod martin1 » 20 úno 2024 11:07

Po dalsich 4 rokoch mozem povedat, ze stale sa citim rovnako dobre. Lieky neberiem, Jelinkovu OMS stravu stale dodrziavam (dokopy 7,5 roka), zaroven omega3 vo forme lanoveho oleja (20-30ml denne), zvysene davky vit.D (denne 6.000IU mi staci, aby v krvi sa udrziavala hladina okolo 180nmol/l). Priznavam, so sportom je to horsie, nechce sa mi, snazim sa aspon o pravidelnu chodzu. S meditaciou je to este horsie, niet cas, robim ju len sem-tam. Za posledny rok som, na moje prekvapenie, pribral nejakych 8kg.
Prejavy SMky nepocitujem, atak ziaden.
Vsetkym, ktori zvazuju, ako co najdlhsie vydrzat vo forme, mozem Jelinka len odporucat. Drzim prsty.
martin1
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2018 16:33

Předchozí

Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník