střevo-mozek - Tryptofan -zkoumání tohoto pohledu na eresku

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

střevo-mozek - Tryptofan -zkoumání tohoto pohledu na eresku

Příspěvekod Franta » 11 kvě 2016 03:25

Nový výzkum z Brigham and Women’s Hospital (BWH) naznačuje, že bakterie žijící ve střevech mohou vzdáleně ovlivňovat aktivitu buněk v mozku které jsou zapojeny do řízení zánětů a neurodegenerace.
S použitím předklinických modelů roztroušené sklerózy a vzorků od pacientů s roztroušenou sklerózou nalezl tento výzkumný tým důkaz, že změny ve stravování a střevní mikroflóry mohou ovlivňovat astrocyty v mozku a následně neurodegeneraci, což ukazuje na možné léčebné cíle.

"Poprvé jsme byli schopni identifikovat že jídlo má nějaký druh vzdáleného ovládání zánětů v centrální nervové soustavě." říká korespondenční autor Francisco Quintana, PhD, výzkumník z Ann Romney Center for Neurologic Diseases at BWH.
"To co jíme ovlivňuje schopnost bakterií v našem těle produkovat malé molekuly, některé z nich jsou schopné cestovat až do mozku. To otevírá oblast, která byla až do nynějška neznámá: jak střevo ovlivňuje mozkové záněty."

Předešlé výzkumy naznačovaly spojení mezi střevním mikrobiomem a záněty v mozku, ale to jaké to spojení je a jak stravování a mikrobiální produkty ovlivňují toto spojení, zůstávalo velmi neznámé.
K dalšímu prozkoumání tohoto spojení provedli Quintana a kolegové genome-wide transkripční analýzy astrocytů - což jsou buňky ve tvaru hvězd v mozku a míše - na myším modelu roztroušené sklerózy.

A objevili, že molekuly odvozené z tryptofanu ve stravě (což je aminokyselina hojně se vyskytující v krůtách a v jiných potravinách) fungují tímto způsobem, a tak když bylo přítomno více těchto molekul, tak byly astrocyty schopné omezovat záněty v mozku. Tento výzkumný tým objevil, že v krevních vzorcích RS pacientů, jsou snížené hladiny těchto molekul odvozených od tryptofanu.

"Nedostatky ve střevní flóře, nedostatky ve stravování nebo nedostatky ve schopnosti příjmů těchto produktů ze střeva a nebo jejich přeprava ze střeva mohou vést k nedostatků které přispívají k progresi nemoci" řekl Quintana.

Tento výzkumný tým plánuje zkoumat tento způsob a roli stravování v dalších studiích k určení toho, jestli by nové objevy nemohly být zužitkovány pro léčbu a pro biomarkery které mohou diagnostikovat a detekovat další vývoj nemoci.


http://www.brighamandwomens.org/about_b ... ageID=2332

Tryptofan:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tryptofan
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: střevo-mozek - Tryptofan -zkoumání tohoto pohledu na ere

Příspěvekod nickorette » 11 kvě 2016 07:11

Objevil jsem, že tryprofan se hojně, krom drůběžího masa, vyskytuje v banánech a ananasech, dýňových, slunečnicových a lněných semenech, mléku a sýrech, chřestu a špenátu. Těch potravin bude asi ještě víc, ale tydle se mi zdají tak nejdostupnější. Rovněž se dá dokoupit v lékárně jako doplněk stravy, jenomže jsem dál objevil upozornění na škodlivost předávkování tryptofanem. Od bolesti hlavy po špatnou funkci ledvin a jater (ty mimochodem potřebujeme k tvorbě vitamínu D!!), až po rakoviny čehokoliv, ale to už je trošičku extrém si myslim....

Takže zelenina, zelenina, zelenina a k tomu trošiču kuřátka no..........BIO!!! výhradně BIO :D
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: střevo-mozek - Tryptofan -zkoumání tohoto pohledu na ere

Příspěvekod nickorette » 30 kvě 2016 18:41

Tak jsem na triptofanu už asi 14 dní a musím říct, že minimálně nejsem tak nas*anej, jako jsem byl dřív a líp se mi spí. Pokud to tlumí zánět v hlavě, jedině dobře. Ale trošinku se to prodraží. Časem vyzkouším doplněk stravy, co používaj kulturisti a á se koupit ve větším balení v potřebách pro sportovce. Ale trypťák zatim dobrej...
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron