Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Ověřené i ne úplně ověřené přírodní či běžné substance, které by mohly pomáhat, ale i škodit. Také alternativní medicína, různé diety, strava. Ověřené i ne zcela ověřené alternativní teorie.

Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Příspěvekod Franta » 21 říj 2015 09:59

....
..... Návyky v pití kávy byly také součástí této studie; bylo zjištěno, že pití kávy mezi těmito jedinci má přínos podobný tomu jaký zjistili v USA.

Tato Švédská studie zjistila, že lidé kteří nepili žádnou kávu mají přibližně 1,5 krát vyšší riziko, že se u nich vyvine RS v porovnání s těmi, kteří pili minimálně 6 šálků kávy každý den rok před tím, než se vyvinuly symptomy RS.

Konkrétně v této Švédské studii výzkumníci vyhodnotili informace od 1600 Švédů s RS a přes 2800 zdravých lidí ze Švédska, zatímco ve studii z USA bylo 1160 pacientů a 1172 zdravých lidí.

.....
http://www.naturalnews.com/051585_coffe ... rosis.html
http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... finds.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Příspěvekod Stanley Roe » 21 říj 2015 13:27

Nevím, jak ostatní, ale já se u těchto zpráv cítím jak blbec ... a to někdo kontroluje, jestli ti lidé, co tento průzkum (studii) absolvují, nekonzumují nějaké doplňky nebo neprovádí jiné úkony? .. to jest jestli neužívají nějkaké minerály, nebo se nesluní více jak druzí, nebo naopak nekouří .. hlavně tyto studie neberte vůbec vážně .. a to se neptám, jestli náhodou pití tolika kávy nerozseká tu lidskou schránu zcela jinak. Má babička, klobouk dolů, teď oslavila devadesáté narozeniny pije denně několik šálků kávy, no dost ji odešly kosti respektive klouby, že by káva? .. stejně tak ovšem pili kávu dědeček, její dcera a syn .. už jsou dávno mrtví ... dokazuje to tedy něco? Ano i ne .. takže stejně to vidím s těmi studiemi ... jen pro pobavení.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Příspěvekod vychodocech » 21 říj 2015 14:46

Tyhle ty studie jsou takové no .... já kávu piju, jsem milovník kávy, je pravda, že před propuknutím RS jsem ji nepil, nevím jestli to něco dokazuje.
Beru tuhle zprávu s rezervou.

Svým způsobem to nějaký malý vliv mít může, jelikož káva jako taková ochraňuje játra, a jak již víme, tak na RS se také podílejí jaterní infekce (EBV, mononukleosa, nebo i žloutenka viz.očkování apod.). Jako souvislost s RS to ale nepovažuji za podstatnou informaci, je to spíše tak: pijte dobrou kávu, je zdravá :-)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Příspěvekod Franta » 21 říj 2015 22:14

No to je pravděpodobnost a statistika.
Když budeš mít dvě skupiny (pijáků a nepijáků kávy) po deseti lidech, tak se opravdu může stát náhoda, že v té jedné skupině pijáků kávy bude výrazně více lidí kteří se zároveň hodně sluní oproti druhé skupině.
Ale pokud máš skupiny po tisících - třeba tisíc pijáků kávy a tisíc nepijáků, tak je taková náhoda, že by v jedné skupině bylo výrazně více lidí co se rádi opalují oproti druhé skupině, téměř vyloučena.
Lidi do těch skupin nevybírali podle toho jak moc se sluní, ale podle pití kávy, takže rozdělení lidí v obou skupinách podle toho jak se sluní je zcela náhodné.
Pokud tedy pití kávy a slunění nějak nesouvisí.
Stejně tak je téměř vyloučeno, že by v jedné skupině zcela náhodou bylo výrazně více lidí co konzumují nějaké konkrétní léky nebo doplňky stravy než ve druhé skupině, pokud tyto doplňky nebo léky s kávou nějak nesouvisí.


To je jako jako kdyby si člověk hodil 1000x korunou a padnul by 700x orel a jen 300x pana. Tj. něco co je téměř vyloučeno.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Příspěvekod martinka » 09 lis 2015 08:05

hmmm,ale už jsem se nedočetla o jakém typu kávy je řeč....jesli o turkovi nebo rozpustné?také je v tom dost podstatný rozdíl.
martinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 říj 2015 05:30

Re: Pití kávy dramaticky snižuje riziko RS

Příspěvekod nickorette » 30 kvě 2016 07:31

Objevil jsem článek, kde se konzumaci kávy připisuje až o 28% vyšší TNF alpha i jiný zánětlivý markery. Aby jsme nakonec nevyháněli čerta ďáblem...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15447891
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27


Zpět na Přírodní léky, substance a běžně dostupné doplňky stravy - výzkum, zjištění, objevy ; vitamíny a alternativní medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 2 návštevníků

cron